Skip to main content

Patron Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika Admin

Intencją kolejnej grupy tematycznej jest troska o maksymalnie możliwą, dobrze przeprowadzoną Akcję przygotowującą piotrkowskiego Podatnika do nadania Miastu godności Uczniów Świętego. Grupa musi powstać! Prowadzone są działania z tej inspiracji i mody - jednak jak zawsze "ponad głowami".

14 sierpnia 2018

portret użytkownika witold k

Tego jest u nas w PT za dużo

herbPT.svg.png

Tego jest u nas (w PT) za dużo. Mowa o mobbingu w pracy.

Już nie tylko w jednostkach podległych Samorządowi; także w firmach, w których pracują na kierowniczych stanowiskach ludzie "maniutkomani". To nie wszystko. Prywatne firmy personalnie, środowiskowo - rodzinnie powiązane z koterią Krzysztofa Cecha także poddają pracowników rożnym formom zakulisowego tłumaczenia, że powinni się zwolnić.

portret użytkownika witold k

Katolewica; dawno o tym dziadostwie nie pisałem

Córka św. pamięci lidera tegoż, pana Turowicza, zdaje się odsłoniła akcję kolejnej międzynarodówki. Babcia obraziła się na Kościół znaczy się Rydzyka... a co ja mam powiedzieć jak taką utytułowaną ofiarę - współczesną traktorzystkę - czytam.

Mowa o następnej w zestawie chorobie, o której niewolno mówić, że to choroba, w tym wypadku - ofiar ideologicznego prania mózgów (wstępnie rozgarniętych). Trzeba masona postawić na Stolicy Piotrowej - ktoś musi biznesy wygodnego życia na koszt prostego ludu zabezpieczać. Elicie się należy.

portret użytkownika witold k

W swej ślepocie wywołali zgorszenie maluczkich

polska-flaga-stare.jpg

To dopiero część, rodzaju barbarzyństwa. W istocie, ofiary lewactwa, podejmując próbę zdetronizowania kościoła powszechnego, wpadają w pułapkę.

Istotą nowego porządku - szaleństwa - jest wejście pod strzechy. Wywołać rewolucję - nie pierwszą. Przypomnę; wszystkie (rewolucje) podklejając się pod zmanipulowane hasła wolności, sprowadzają się jedynie do wymiany ekip na szczytach, po czym szybko obrastają, w to co miały zmienić.

portret użytkownika witold k

Zatrzymaj się na chwilę

Lewackie dziadostwo ubaw ma; pokazało, że kardynał Wojtyła za mało zrobił. Dokładnie. Nie (jak rozumiem) zabił kilku zboków, nie dał przyzwolenia na oczekiwania na akceptację ludzkiej ułomności w sprawie pogubienia płciowego, jako normy moralnej – ważny element w programie depopulacji, który się finansowo nie domyka przez kościół powszechny…

Zwracam tu uwagę, na diabelską prowokację jaka tutaj się ujawnia.

portret użytkownika witold k

Katofobia raz jeszcze

orzel IV RP.png

z naszego archiwum

Barbarzyństwo, które rozlało się w kraju (w ostatnim czasie), do którego podpięto bom mot „strajk kobiet” powinno być dobrze wskazane i usadzone w naszej politycznej historii. Nie tyle jest ważne to, że lokalne marionetki globalistów podjęli kolejny etap likwidacji kolejnego katolickiego (europejskiego) państwa. Ważne jest to w jaki sposób i jak powstali, i są karmieni tubylcy, tak łatwo wykorzystywani na własną szkodę.

portret użytkownika witold k

Wiedział

Wiedział; na krzyż z Nim. Dokładniej, bo to kilkadziesiąt wieków później. Zmusić ich do uznania, naszej prawdy. Kopulacja nie ma ograniczeń, kto tego nie zaakceptuje na współczesny krzyż — na banicję. Wtrącę tylko, że byłbym zainteresowany intencją transparentu nazajutrz po śmierci JP II. To była nadzieja zwykłych ludzi czy majstersztyk lewactwa.

portret użytkownika Małgorzata K

Czego nas nauczył? Czego nauczył mnie?

z naszego archiwum

2 kwietnia r. 2005 o godz. 21:37 bicie dzwonów zakomunikowało całemu światu – Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Nie do końca potrafiliśmy się pogodzić, że nie będzie Go już wśród nas.

Dziś, w dniu ósmej rocznicy tego wydarzenia, chcemy uczcić pamięć Sługi Bożego Jana Pawła II i zadać sobie pytanie: CZEGO NAS NAUCZYŁ? CZEGO NAUCZYŁ Mnie?

Artysta na służbie Legionów

IMG_4051 — kopia.JPG

Kazimierz Zaborowski ur. 1890 r. w Krakowie jako syn Andrzeja i Anny. W latach 1909-1914 studiował na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych m.in. pod kierunkiem Stanisława Mieczysława Dębickiego, który zajmował się głównie zdobnictwem książek. Po śmierci Stanisława Wyspiańskiego, Dębicki objął katedrę malarstwa religijnego i dekoracyjnego. Te dwie pasje mistrza dostrzegalne są również w twórczości Zaborowskiego, na którego wpływ wywarł też Wojciech Weiss - rektora krakowskiej ASP, którego był uczniem. Po ukończeniu studiów i wybuchu I wojny światowej zgłosił się do służby w Legionach Polskich.

portret użytkownika witold k

Jan Paweł II – Patron Piotrkowa Trybunalskiego 3

jp2.png

Chcę tym wpisem uzmysłowić nam, że w osobie Karola Wojtyły mamy, Polacy, pierwszego i ostatniego - czytaj aktualnego narodowego przywódcę. Przywódcę politycznego, religijnego, narodowego - jednym słowem katolickiego. Że troska o dziecko, chłopca, robotnika, studenta, kapłana jednoznacznie pokazuje nam Bożego pomazańca. Mieliśmy w swej całej historii wielu przywódców – nie można ich zliczyć z tego względu, że nam współcześni (historycznie) stanowią elementem poróżnienia współczesnych.

portret użytkownika witold k

Jan Paweł II – Patron Piotrkowa Trybunalskiego

Obwoźna wystawa co oczywiste poruszyła piotrkowskie dobre serca szczególnie te z Muzeum zwłaszcza jedno i w ambicjach jest pokazanie Jana Pawła II z perspektywy piotrowskiego podwórka. W dokumentach, pamiątkach, świadectwach Piotrkowian.

portret użytkownika Małgorzata K

Kalendarz z życia Karola Wojtyły

JPII.2004

Z naszego archiwum: Kalendarz z życia Karola Wojtyły
do wyboru na papieża
 

  • 18 maja 1920 r. urodził się w Wadowicach Karol Józef Wojtyła, syn Karola i Emilii,
  • 13 czerwca 1929, kiedy ma 9 lat umiera mu mama, a 5.12.1932 r. umiera brat Edmund, lekarz,
  • 6 maja 1938 r. na powitanie, w czasie wizytacji Gimnazjum, wraz z prof. Szeliskim jako uczeń kl. VIII wygłasza mowę powitalną dla Arcybiskupa Adama Stefana Sapiehy,
  • Plenerowa wystawa z Centrum Myśli Jana Pawła II

    16.10.2020 14:02
    15.11.2020 14:02
    PlanszeB1.jpg

    W Roku Papieskim obchodzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II oraz przypadającej 16 października 42. rocznicy wyboru Polaka na Stolice Piotrową, zachęcamy do obejrzenia plenerowej wystawy prezentowanej na parkanie Muzeum przy Placu Zamkowym 4. Ekspozycja przygotowana została przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

    Celem prezentacji jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii kościoła i świata oraz pokazanie bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

    portret użytkownika witold k

    Jest taka sprawa taki temat...

    20200430_183233.jpg

    Jest taka sprawa taki temat, który obserwuję, jak niegdyś; kiedy pełniłem ważne funkcje z mandatu radnego; przewodniczącego komisji, członka zarządu miasta. Spoglądnie okiem gospodarza – nadzorcy.

    Mowa o totalnych remontach ulic w Ryneczku i dokończenie przerwanej budowy rodna; jak się potem okazało, Solidarności. Ta druga sprawa; sprawa krzyża jaki stoi w nowej jezdni; w wyjeździe z ulicy na rondo nakazuje mi wreszcie zabrać drugi raz głos.

    portret użytkownika witold k

    Polska religijność w życiu publicznym

    Jezus-Chrystus.jpg

    Piotrkowianie znów mogą w Internetach zobaczyć zawoalowaną kpinę z religijności (zawierzenie szkoły). Zachowawczość organizatorów takiej czy innej formy zawierzenia, aktu wyniosłego, zobowiązania się w aktach religijnej praktyki, jest tutaj elementem znaczącym. Pokazującym swego rodzaju podziemie z jednej strony, zakompleksienie a także rodzaj wyścigu – należnego pierwszeństwa na wzór późniejszej bolszewii, która w swej ekspansji pochłonęła tych, którzy obecnie znowu są w kościele – emerytowanych z PRL.

    portret użytkownika witold k

    Taca i znak towarowy

    Czas po katolickiej zadymie, po ataku katolewicy - to dobry czas na refleksję.

    Chcę kolejny raz uzmysłowić wartość tacy w kościele powszechnym. Tak to niby różnimy się w podejściu do gospodarki, ekonomii, praw natury. Mamy kapitalizm, mamy też masoński wytrych w postaci socjalnego podejścia do tych, którzy rzekomo gorzej mają. Już na początku lewicowej ekspansji XIX w. przywódcy socjalistyczni budowali największe i najbogatsze kamienice.

    portret użytkownika witold k

    Jeden sprawiedliwy…

    MBS.jpg

    To tak do sztambucha temu, który nie do końca wie, czy jest sprawiedliwy, za to wie, jak to było z Sodomą - dlaczego się ostała i który ma nadzieję...
    Dnia 20 marca 2019 w piotrkowskim wieczerniku u Matki Bożej Śnieżnej - jak to pięknie o tym (o piotrkowskim wieczerniku) i resztą wypowiedzianych do nas słów do nas dotarł kaznodzieja kanonik Jersak.

    Zamieszczam notatkę z (nikt tego nie zrobi) środowiskowej specjalnej Mszy Świętej z tego względu, że jest wydarzeniem, które spina całą naszą intencjonalną, środowiskową, duszpasterską rzeczywistość w całej jej złożoności.

    portret użytkownika witold k

    Polska jest państwem świeckim

    Zeświecczonym - to jest takim, w którym PRL najgłębiej jeszcze siedzi. Za ten stan odpowiedzialność ponoszą parareligijni aktywiści - właśnie (w części) świeccy. (dziadostwo: za Macioskiem)

    W ogóle nie ma np. u nas w PT katolickiej opinii – jak i żadnej innej. Jest milczkiem oprzątnie rondelka i prywatne ścieżki kilku...

    To, że lewica nie ma ukorzenienia i swoje kolejne chęci walki z religią katolicką (powszechną) uruchamia, pokazując całe swoje „wojsko” mieszczące się w jednym kadrze - to zrozumiale. Oscylują w błędzie statystycznym.

    portret użytkownika witold k

    2019: może być przełomowy? (1)

    herbPT.svg.png

    Piotrków Trybunalski to oryginalne miejsce w polskim Sierpniu’80. Związek zawodowy Solidarność nie powstał, jak to było w innych miejscach jako konsekwencja aktywności politycznej opozycji z lat wcześniejszych. Nie! Powodem pierwszego protestu była zwykła micha i fakt, że w kraju opozycja urosła w siłę. Nie jest to okoliczność dyskryminująca Piórków Trybunalski. Nie jest.

    portret użytkownika witold k

    37. rocznica Junty Wojskowej w PT

    Matka Boża Trybunalska

    Piotrkowska Msza Święta za Ojczyznę. Tu przypomnę: jedna z pierwszych w kraju przetrwała z przerwą do dziś. Po stronie świeckich – po wyprowadzeniu się z PT pani Marii Czomber zostałem naturalnym jej następcą - jak potem nazwę - kustoszem Mszy.

    portret użytkownika witold k

    To była IV konspiracja?

    Akt zawierzenia.png

    Mowa o Zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Matce Boskiej – dokładnie: „Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski”.

    Kiedyś, chciałem ogarnąć w jednym miejscu, w jednym Tagu działalność ludzi wybiegającą ponad różnego rodzaju poprawności. Poprawności, które autentycznie spychają do podziemia nadrzędne sprawy, idee, cele. Każdy czas ma swoje ograniczania. Przykład Polskiego Państwa Podziemnego jest tutaj najwymowniejszym dorobkiem, bez którego nasza obecna pozycja byłaby wątpliwa.

    Dla młodszych:

    5
    Ocena: 5 (3 głosów)
    Twoja ocena: Brak
    Subskrybuj zawartość