Skip to main content

Artykuły czytelników i redakcji

Ciekawe tezy z wywiadu Grzegorza Brauna dla Agnieszki Piwar

portret użytkownika Jacek Łukasik

Teza 1. Sytuacja w 1877 r. była podobna do obecnej (zagrożenie III wojną światową). Globalistyczno – masońskie siły spod ciemnej gwiazdy już wtedy planowały I wojnę światową. Objawienia Matki Bożej w warmińskim Gietrzwałdzie (Dietrichswalde) stały się czarnym łabędziem ówczesnej polityki, mimo że ich treść nie dotarła do ówczesnych przywódców (królów, cesarzy, kanclerzy, marszałków, generałów itp.). Sytuacja była wtedy tak bardzo zawikłana, że bardzo trudno było znaleźć rozwiązanie środkami politycznymi lub militarnymi, które satysfakcjonowałoby wszystkie syrony.

Kolejne przestępstwo władz sanacyjnych

portret użytkownika Jacek Łukasik

Tym przestępstwem było dezinformowanie polskiego społeczeństwa prowadzone przez oficjalną państwową propagandę we wrześniu 1939 r.

Ówcześni dziennikarze mogą być jednak przynajmniej w pewnej mierze usprawiedliwieni, ponieważ we wrześniu 1939 r. funkcjonujące w warunkach cenzury wojennej gazety musiały przedrukowywać oficjalny przekaz polskiego ministerstwa informacji propagandy oraz wojskowego Biura Koordynacji Propagandy.

To instytucje państwa, już zresztą wówczas jedną nogą w Rumunii, odpowiadały za oszukiwanie społeczeństwa do ostatniej chwili, a nie redaktorzy tytułów prasowych.

portret użytkownika witold k

Polski Sierpień '80 czterdzieści lat później w 2020 roku

herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Zgłaszam potrzebę wskazania – piotrkowskiego wskazania – Sierpnia '80 w czterdziestą rocznicę wydarzeń.

Ludzie Sierpnia odchodzą. Najwyższy czas do zaznaczenia formy przekazania pałeczki na wiecznej drodze do Wolności.

Pomysły co do form, miejsca, czasu niech staną się kolejną po „Marszu dla Rotmistrza” Akcją Wielu w Jednym Celu.

Stańczycy i ich następcy

portret użytkownika Jacek Łukasik

Każdy z nas chyba słyszał o krakowskich stańczykach. To najbardziej typowa, a może najbardziej archetypowa grupa konserwatystów w polskiej historii. W 1848 r., w reakcji na rewolucyjne masońskie przesilenie wstrząsające Europą zwane bałamutnie Wiosną Ludów, zaczęło wydawać gazetę, której tytuł na prawie wiek stał się drugim imieniem stronnictwa – „Czas”. W 1869 r. kilku jego młodszych działaczy opublikowało zbiór „Teka Stańczyka” i od tej pory konserwatystów krakowskich nazywano stańczykami.

portret użytkownika IMS.PT

Czysta Energia

Celem niniejszej publikacji jest próba zatrzymania człowieka nad istotą Energii, nad jej pochodzeniem: filozoficznym, teologicznym, naturalnym. Energii jako źródła i celu życia homo sapiens wyrażonego w słowach Stwórcy "czyńcie sobie Ziemię poddaną”. Zatrzymując się nad naturalnym i Boskim pochodzeniem Energii chcemy wskazać chrześcijańskie ego człowieka jako fundament dobrych myśli, czynów i realizacji. Rozumiemy tutaj, że wszystkie osiągnięcia: myśli, pracy, projektu wychodzącego z naszej chrześcijańskiej Energii - to jak dobry owoc… z woli Ducha Świętego.

Najnowszy film Grzegorza Brauna

portret użytkownika Jacek Łukasik

Najnowszy film dokumentalny Grzegorza Brauna wyprodukowany przez Włodzimierza Skalika, stanowi swoiste antidotum na inspirowaną przez Anglosasów i Chazarów prowojenną propagandę trawiącą ludzkie umysły. Z tego też powodu, media głównego nurtu postanowiły przemilczeć powstanie filmowego dzieła pt. „Gietrzwałd 1877. Wojna światów”.

Punktem wyjścia filmu są objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które miały miejsce latem 1877 roku. Równolegle w gabinetach wielkich tego świata rozgrywała się geopolityczna gra mocarstw.

OŚWIADCZENIE IMS ws. oskarżenia ks. prof. Tadeusza Guza

portret użytkownika IMS.PT

Instytut Myśli Schumana z niepokojem obserwuje akty przemocy, jakich organa ścigania dopuszczają się na polskich kapłanach. Po ataku na ks. Michała Olszewskiego nastąpił kolejny – tym razem na najwybitniejszego polskiego filozofa, ks. prof. Tadeusza Guza, który otrzymał akt oskarżenia – jak poinformował Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – za „nawoływanie do nienawiści”. Kapłanowi grozi kara trzech lat więzienia. Oskarżycielem jest znana żydowska organizacja Stowarzyszenie B’nai B’rith.

Wymazywanie prawdy o polskości Ziem Odzyskanych

portret użytkownika Jacek Łukasik

Piszę ten artykuł z wielkimi obawami. Po tekście o fatalnej decyzji o Powstaniu Warszawskim ktoś insynuował mi wychwalanie pod niebiosa Stalina, chociaż człowiek inteligentny bez trudu mógł dostrzec, że pisałem ten tekst z punktu widzenia realizmu politycznego. Pomieszał epoki i różne wydarzenia historyczne. Np. poruszył kwestię operacji polskiej NKWD, chociaż w ogóle nie pisałem o wydarzeniach sprzed II wojny światowej. Postawę realizmu politycznego można dostrzec w stwierdzeniu „mimo faktów dokonanych podczas wojny”.

Suwnicowa kontra Wałęsa

portret użytkownika Jacek Łukasik

Na wstępie tego artykułu zaznaczam, że nie opowiadam się po żadnej ze stron, chociaż kiedyś byłem fanem Anny Walentynowicz. Przeczytałem jednak coś o jej ukraińskich korzeniach i stąd pojawił się u mnie pewien dystans.

Okazją do napisania tego artykułu są jej urodziny. Anna Walentynowicz urodziła się 15 sierpnia 1929 r. w Równem na Wołyniu. Była suwnicową w Stoczni Gdańskiej i działaczką Wolnych Związków Zawodowych.
Internowano ją podczas stanu wojennego. Zginęła w katastrofie smoleńskiej. Ostro zwalczał ją Lech Wałęsa. Mówił o niej: chora kobieta.

Prawdziwe i fałszywe rocznice. Armia Czerwona, PKWN i Powstanie Warszawskie.

portret użytkownika Jacek Łukasik

W bieżącym roku Polacy świętowali 80-letnią rocznicę wyzwolenia kraju spod okupacji hitlerowskiej. I znowu, jak co roku okazało się, że te doniosłe obchody, tak ważne dla każdego z nas, stały się powodem historycznych kłótni i przeinaczeń, które tak naprawdę nie mają racjonalnych podstaw i w większej mierze są ordynowane poprzez wrogie Polakom ośrodki dezinformacyjne. Bo co tak naprawdę jest nieprawdziwego i złego w stwierdzeniu, że osiemdziesiąt lat temu Armia Czerwona wyzwoliła Polskę i przegnała z naszej ojczyzny niemieckich okupantów?