Skip to main content

Historia Przełomu

Prezydent podpisał!

portret użytkownika Z sieci

Nie udała się gra na przewlekanie, na obstrukcję, na zastraszanie posłów i Prezydenta. Mimo oporu Senatu i presji wywieranych na posłów przez liberalne opozycyjne media oraz przez Donalda Tuska osobiście. Posłowie odrzucili sprzeciw Senatu i pomimo obecności Tuska na sejmowej galerii oraz nawału medialnego. Nie dał się zastraszyć Prezydent i ustawę podpisał niezwłocznie. Zostanie zatem, choć przy już zapowiedzianej obstrukcji ze strony PO i PSL, Komisja, której zadaniem ma być ustalenie wpływów Rosji na polską politykę (i polityków) w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

portret użytkownika witold k

800 plus + druga w III RP wyprzedaż państwowych firm

polska-flaga-stare.jpg

800 plus + druga w III RP wyprzedaż państwowych firm jako główna linia różnicy między dwoma politycznymi kierunkami w Polsce.

portret użytkownika witold k

Dlaczego nie spełniliśmy

logo unia.jpg

Dlaczego nie spełniliśmy nawet nie zaczęliśmy spełniać oczekiwań starej Europy. Kilka zdań refleksji w 19. rocznicę powrotu Polski do Europy.

Już to kiedyś wspominałem a rzecz tyczy mojej bardzo ważnej, najlepiej wspominanej działalności z dziećmi i młodzieżą; dzisiejszym ZHR-em. Jest 1985/6? rok obóz harcerski jeszcze Kręgu dzieci i młodzieży przy DLP w PT. Z nami obozuje POW Polska Organizacja Harcerska z Konina.

A Babcia szukała i czekała

portret użytkownika Z sieci

Moi Dziadkowie wraz z synami mieszkali w Klesowie, miasteczku w powiecie sarneńskim (na Wschodnich Kresach Polski). 17.09.1939 wkroczyli tam Sowieci. Wiosną 1940 roku zaczęły się aresztowania Polaków – urzędników, policjantów, członków miejscowych elit – nauczycieli, kupców i drobnych przedsiębiorców. Dziadkowie dostali ostrzeżenie od „dobrych ludzi”, że są już na liście do aresztowania i wywózki. Wysłali dorosłych synów przez „zieloną granicę” do Generalnej Guberni, żeby „przygotowali jakieś lokum i przetarli drogę”.

Obejrzałem film PROROK – nie polecam

portret użytkownika Z sieci

Twórcy zrobili film, w którym nie ma nic o reakcji Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego na rewoltę studencką w 1968 i na represje władz, na masakrę 1970 na Wybrzeżu i na bunty w 1980. Relacje z Kard. Karolem Wojtyłą są nieobecne. Nie ma nawet wzmianki o słynnej rozmowie przed wyborem na Tron Piotrowy. Relacje z biskupami, którzy aprobowali aresztowanie Prymasa i na żądanie władz wybrali „następcę” też niewiele. Itd., itp. Jest „za to” wiele scen niezrozumiałych dla współczesnego widza.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

12 kwietnia 2023

Tragedia Smoleńska: 10 lat później

portret użytkownika witold k
macierewicz.jpg

Z naszego archiwum

Będąc tam na miejscu w 9 dni po katastrofie, widząc to miejsce, okolicę i posprzątany teren, bałem się myśleć, a co dopiero wypowiedzieć na głos: zamach. Wszystko od terenu, po totalną inwigilację każdego, kto tam się pojawił wskazywało na to, że podmiata się temat.

Pokolenie JP II?

portret użytkownika Z sieci

Przez kilka lat powszechnie mówiono o „Pokoleniu JP II”. Potem przestano. Gdy próbowałem dowiedzieć się, jakie są wyróżniki, prócz wieku, członków tego pokolenia – zapadała cisza. Czyżby poczucie przynależności do tego pokolenia miało charakter wyłącznie emocjonalny, wynikający z przeżyć doświadczanych w czasie spotkań ze Świętym? Szkoda, jeśli do tego się ograniczało. Zabrakło chyba przemyśleń i sformułowania programu identyfikującego to pokolenie

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

31 marca 2023

1983 – 2023; 40. lat niepokornego ssania dwóch Matek

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

W swej pisaninie a trwa to już 48 lat opisałem mój przypadek otrzymania instrukcji od lekarza zakładowego. Mowa o tym, że pokorne ciele dwie matki ssie. Po latach dowiedziałem się, że cała „Pioma” kierownictwo wie, że jestem inwigilowany tylko ja pistolet nie wiedziałem. Uszy na złość Komunie odmrażałem. Jasne, że odszczeknąłem się pani doktor o tym, że ja ssie jedną matkę. Pisałem o pani jeszcze w innym miejscu.

Do meritum

portret użytkownika witold k

Wiedział

Wiedział; na krzyż z Nim. Dokładniej, bo to kilkadziesiąt wieków później. Zmusić ich do uznania, naszej prawdy. Kopulacja nie ma ograniczeń, kto tego nie zaakceptuje na współczesny krzyż — na banicję. Wtrącę tylko, że byłbym zainteresowany intencją transparentu nazajutrz po śmierci JP II. To była nadzieja zwykłych ludzi czy majstersztyk lewactwa.

Subskrybuj zawartość