Skip to main content

Debata Radia Łódź

portret użytkownika grzegorz
movie: 
See video

Wydarzenia marcowe

portret użytkownika grzegorz

Wydarzenia marcowe lub Marzec 1968. Geneza tego, co wydarzyło się prawie 54 lata temu, jest trudna do uchwycenia. Historycy zajmujący się polskimi dziejami po 1945 r. są zdania, że ów wielopłaszczyznowy i trudny do ostrego zdefiniowania kryzys społeczny rozpoczął się już w 1967 r., a wygasł dopiero latem 1968, rok później. Nie można choć nie wspomnieć o głównym wątku tego kryzysu, jakim było rozczarowanie społeczeństwa powolnym, ale niezwykle skutecznym kurczeniem się obszaru swobód obywatelskich i oczywiście elementów demokracji po ważnych wydarzeniach i przemianach w roku 1956.

Wrogie siły bedą podsycały

portret użytkownika grzegorz
movie: 
See video

Sytuacja zmierza ku konfliktowi

portret użytkownika grzegorz
movie: 
See video

Bakster wziął polityczną odpowiedzialność za uwaga…

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Bakster wziął polityczną odpowiedzialność za uwaga - reformę podatkową. Przecie to „Ład Polski” a nie jakeś finanse…. Nie minister propagandy a minister finansów wziął odpowiedzialność.

portret użytkownika witold k

Wolontariat polityczny

herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Wolontariat polityczny

Wolontariat w swej znanej, powszechnie w pełni uzmysłowionej formie to bezinteresowna pomoc w dwóch obszarach pomocy innym. Pomoc bliźniemu niespokrewnionemu w formie pomocy fizycznej, ale i w formie np. narzędzi interaktywnych.

Mamy tu wiele przykładów: od pomocy osobom starszym w ich ośrodkach np. odosobnienia, po programy, aplikacje komputerowe, internetowe pozwalające na rozwój jednostki jak i środowiska.

Styczeń 1863 roku w Piotrkowie i okolicach

portret użytkownika grzegorz

Powstanie które wybuchło w styczniu 1863 roku przez wielu historyków osądzane jest bardzo surowo, jednak są to badacze, którzy popełniają błąd prezentyzmu, przykładając współczesną miarę do wydarzeń i okoliczności, które doprowadziły do rozpoczęcia tego zrywu.

Poseł Grzegorz Lorek, posiedzenie nr 44 w dniu 15-12-2021

portret użytkownika grzegorz

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Prawdziwe Boże Narodzenie, święto, w które wspominamy narodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa, jest w Polsce szczególnym dniem. Dzisiejsze Boże Narodzenie będące ważną pamiątką wynikającą z wydarzeń katolickiego roku obrzędowego różni się nieco w szczegółach od święta, jakie obchodzili nasi przodkowie.

Wbić nóż w plecy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Wyrażenia tego używa się na określenie zdrady. Jeśli ktoś komuś wbija nóż w plecy, znaczy to, że działa na jego szkodę bez jego wiedzy, wykorzystuje podstęp, by komuś zaszkodzić, niejawnie doprowadza do czyjegoś niepowodzenia.

Manifestacja (4 XII 2021) z ulicy Moryca odnośnie projektowania południowej obwodnicy Miasta jest takim totalnym upadkiem; polityki, samorządu, administracji.

Subskrybuj zawartość