Skip to main content
portret użytkownika witold k

Poranna publicystyka z udziałem zaproszonych polityków i dziennikarzy

polska_flaga01.jpg

Zanim włożę załączoną dyskusję do YouTube - jeśli pozwolą włożyć (TVP) zapraszam do wysłuchania wypowiedzi Minęła8

 • 1. Słowo "Przepraszam" wypowiedziane przez pana Kaczyńskiego za to, że w Komitecie przy Lechu Wałęsie nie było ludzi, ktorzy wtedy mogli wprowadzić elementy, których właśnie nie ma... których brak doprowadził do upadku państwa; gospodarczego, politycznego, kulturowego.
 • Jacek na miły Bóg

  portret użytkownika witold k
  polska_flaga01.jpg

  Jacek kolega Grześka z Kręgu Dzieci i Młodzieży przy Duszpasterstwie Ludzi Pracy raczył się pochwalić swoją polityczną bystrością. Mam problem. Od niepamiętnych czasów chciałem Jacka na wzór Grześka, Pawła wielu jeszcze wpisać do ... sztafety między pokoleniowej. Oczywiście wpisuję Go.

  Wywód z pułapki międzynarodówek policji politycznych w tym wypadku FB jest okazją do ponownego spojrzenia na zjawisko masowej manipulacji wstępnie rozgarniętych. Postać Jacka jest tutaj na miejscu. Młody bowiem co jest zgodne z naturą i polityką chce bądź nie staje się ofiarą pewnych zaniedbań bądź (...).

  Debata Radia Łódź

  portret użytkownika grzegorz
  movie: 
  See video

  Wydarzenia marcowe

  portret użytkownika grzegorz

  Wydarzenia marcowe lub Marzec 1968. Geneza tego, co wydarzyło się prawie 54 lata temu, jest trudna do uchwycenia. Historycy zajmujący się polskimi dziejami po 1945 r. są zdania, że ów wielopłaszczyznowy i trudny do ostrego zdefiniowania kryzys społeczny rozpoczął się już w 1967 r., a wygasł dopiero latem 1968, rok później. Nie można choć nie wspomnieć o głównym wątku tego kryzysu, jakim było rozczarowanie społeczeństwa powolnym, ale niezwykle skutecznym kurczeniem się obszaru swobód obywatelskich i oczywiście elementów demokracji po ważnych wydarzeniach i przemianach w roku 1956.

  Wrogie siły bedą podsycały

  portret użytkownika grzegorz
  movie: 
  See video

  Sytuacja zmierza ku konfliktowi

  portret użytkownika grzegorz
  movie: 
  See video

  Bakster wziął polityczną odpowiedzialność za uwaga…

  portret użytkownika witold k
  polska-flaga-stare.jpg

  Bakster wziął polityczną odpowiedzialność za uwaga - reformę podatkową. Przecie to „Ład Polski” a nie jakeś finanse…. Nie minister propagandy a minister finansów wziął odpowiedzialność.

  portret użytkownika witold k

  Wolontariat polityczny

  herbPT.svg.png

  z naszego archiwum

  Wolontariat polityczny

  Wolontariat w swej znanej, powszechnie w pełni uzmysłowionej formie to bezinteresowna pomoc w dwóch obszarach pomocy innym. Pomoc bliźniemu niespokrewnionemu w formie pomocy fizycznej, ale i w formie np. narzędzi interaktywnych.

  Mamy tu wiele przykładów: od pomocy osobom starszym w ich ośrodkach np. odosobnienia, po programy, aplikacje komputerowe, internetowe pozwalające na rozwój jednostki jak i środowiska.

  Styczeń 1863 roku w Piotrkowie i okolicach

  portret użytkownika grzegorz

  Powstanie które wybuchło w styczniu 1863 roku przez wielu historyków osądzane jest bardzo surowo, jednak są to badacze, którzy popełniają błąd prezentyzmu, przykładając współczesną miarę do wydarzeń i okoliczności, które doprowadziły do rozpoczęcia tego zrywu.

  Subskrybuj zawartość