Skip to main content

Manipulacje

Na polską nutę?

portret użytkownika Z sieci

W niedzielnym programie TVP 1 pt. „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami” wykonano m.in. piosenkę „Jarzębina czerwona”. Uprzejmie informuję, że tę „polską” pieśń biesiadną stworzyli Rosjanie. Jej oryginalny tytuł: „Oj, Riabina Kudriawaja...” muzykę napisał Jewgienij Rodygin a wykonanie oryginalne było dziełem Gosudarstwiennowo Uralskowo Ruskowo Narodnowo Chora. W sumie – nadzwyczaj „polska” pieśń biesiadna. Brawo organizatorzy!

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

2 października 2023

O tym się głośno nie mówi

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jest taka piękna powieść o drugiej wojnie światowej "O tym się głośno nie mówi". Autorem jej jest wielki, niezauważany i niedoceniany pisarz Józef Mackiewicz. Tytuł Jego powieści pasuje jak ulał do skrzętnie zamiatanej pod dywan "plandemii", największego przekrętu naszych czasów. Ukrywanego przez obu głównych graczy polskiej sceny politycznej oraz graczyków mniejszego płazu!!!

Największą aferą XXI wieku nie jest wcale afera wizowa ani afera zielono-graniczna Pani Agnieszki Holland.

Ubezpieczenie EPRUF i Bracia zza wschodniej granicy

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

W piątek 8 września 2023r podczas bardzo ciekawego spotkania redaktora Witolda Gadowskiego z mieszkańcami Ziemi Piotrkowskiej można się było dowiedzieć o nadrealnej, nieuzasadnionej pomocy finansowej ze strony polskich władz dla przybyszów z Ukrainy.
https://pch24.pl/witold-gadowski-o-nadzwyczajnych-ulgach-dla-ukraincow-w...
Piotr

16 września 2023

Spotkanie z Witoldem Gadowskim. Klub Konfederacji w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
08.09.2023 18:00

Redaktor Witold Gadowski spotka się z mieszkańcami Piotrkowa Tryb. i okolic już w najbliższy piątek w dniu 8 września 2023 roku. Miejsce wykładu będzie Hotel Mercule VESTIL przy ul. Armii Krajowej 22C.

Biedne gwiazdy filmu, tv i scen wszelakich

portret użytkownika Z sieci

Pan Andrzej Chyra ulitował się nad losem artystów, którzy otrzymują marne emerytury. To prawda, ale przyczyną tak niskich ich emerytur jest to, że nie odprowadzali do ZUSu odpowiednich składek. Mają tyle, za ile zapłacili. Nie chciało się płacić – to było oszczędzać, a nie oczekiwać, że teraz ludzie, którzy płacą na ZUS tyle ile się należy, będą ich utrzymywać ze swoich podatków. Pan Chyra oburza się, że emeryturę otrzymują księża, choć niektórzy z nich też na ZUS nie płacą, albo płacą niewiele. Chamstwo i manipulacja: p.

Katolewica jej oblicze z dnia

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Katolewica jej oblicze z dnia. Popis; rzekome oburzenie zakonnika na wypowiedź magdalenkowego kelnera Jarosława Ka. w trakcie pielgrzymki Radia Maryja z lipca 2023 nakazuje zatrzymać się.

Zatrzymać nad naiwnością; bądź co gorsza, świadomą manifestacją - współpracą masonerii kościelnej z antykościelną. To jak idzie o pozostawianie pola ideologom nowego porządku. Niestety. Oprócz wypowiedzi zakonnika TVN-owskiego produktu jest kolejna wypowiedz równie nierozsądna.

Ofiary WOŁYNIA!?

portret użytkownika Z sieci
mamipulacja.jpg

Odbyła się uroczystość w Łucku poświęcona ofiarom rzezi na Wołyniu dokonanej 80 lat temu. Okrutnie mordowani byli Polacy. Mordercami byli Ukraińcy. Tymczasem w polskich mediach usłyszeliśmy, że były to „ofiary Wołynia”. To Wołyń mordował Polaków!? Na takich „złagodzeniach” nie zbudujemy pojednania między naszymi narodami.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

9 lipca 2023

portret użytkownika witold k

Worek z wyborczymi obietnicami

mamipulacja.jpg

Groźna ta manipulacja rodzaj zemsty, kpiny? Fatyczna realizacja "idei" - partyjnego (rzekomo antypartyjnego) zacietrzewienia o tym, że wszystko oprócz moczu to gówno? Kto to robi dlaczego...

Pani red. Zuzanna Dąbrowska o czymś zapomniała?

portret użytkownika Z sieci

Kilka dni temu Pani Redaktor w felietonie zamieszczonym w „Rzeczpospolitej” „rozprawiła się z uroszczeniami Polaków do szczególnych zasług względem Żydów” w czasie okupacji niemieckiej. Wali też między nasze oczy stwierdzeniem, że wprawdzie „do stycznia 2022 r 7.232 Polaków zostało odznaczonych tytułem Sprawiedliwych. Ale też 5.982 Holendrów”. Wniosek: Holandia miała znacznie mniej obywateli niż Polska, więc proporcja Sprawiedliwych do całości była wielokrotni większa niż w przypadku Polaków. Wydaje się, że p.

Subskrybuj zawartość