Skip to main content

Na progu IV RP

portret użytkownika witold k

Mateusz

2018-07-04_Mateusz_Morawiecki-0603_(cropped)_0.jpg

Mowa o młodym, którego starszy powinien chronić niewykorzystywać. W swej pisaninie wskazuję rożne marionetki np. „geremszczyzny”. Ostro potraktowałem rożnych „michników” przy okazji medialnego ukłucia bon motu „misiewicze”. Wskazałem kliku „misiewiczów” z lat czterdziestych, pięćdziesiątych XX w, wskazałem kto i po co wyhodował np. niejakiego Adma z mamy Michnika. O produkcji Jaruzelski&Rockefeller też u mnie dużo.

Powstania: Warszawskie…

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Chciałbym zatrzymać nas nad fenomenem polskim dokładnie katolickim – lewica powie demokratycznym cała reszta; wolnościowym, niepodległościowym i co tam jeszcze. W tych przymiotnikach nie idzie o różnice a wyróżnianie się. Pomijam tu źródła finansowania poszczególnych, że tak powiem idei (w tym marionetek - polityków), choć to właśnie finansowanie ma zasadnicze znaczenie w tym, że nie byliśmy nie jesteśmy wstanie powrócić do pozycji hegemona w katolickim (powszechnym) rozumieniu. Mowa tutaj nie o faktycznym stanie a rzeczywistej – bieżącej świadomości pod strzechą.

Powstanie Warszawskie to Powstanie Polskie 1944

portret użytkownika Z sieci

Powstanie Warszawskie nie było „lokalną ruchawką” jakiegoś miasta. Było elementem Planu Burza, który miał doprowadzić do tego, by w miastach polskich armię sowiecką witali Polacy jako gospodarze. Sowieckie NKWD miało obowiązek przeciwdziałać takim sytuacjom. W polskim Wilnie polska AK wyzwalała miasto we współpracy z Sowietami. Potem razem patrolowali ulice miasta. A następnie zostali rozbrojeni i wcieleni – jedni do armii sowieckiej (jako Litwini), inni do armii Berlinga – jako Polacy.

Piotr Naimski zasłużył na Order Orła Białego, a nie na dymisję

portret użytkownika Z sieci
naimski.png

Piotr Naimski zasłużył na Order Orła Białego, a nie na dymisję. Jego zasługi dla budowania naszej niezależności od dostaw rosyjskiego gazu są niepodważalne i nie do zakwestionowania. Dotyczą one nie tylko Baltic Pipe, ale także innych instalacji zapewniających możliwości importu i składowania gazu. Dlaczego został zwolniony? Nie szukałbym przyczyn politycznych. Nie kierował żadną partią ani klubem sejmowym, nie złamał dyscypliny klubowej. Doszukiwanie się przyczyn politycznych uważam za bezkonkluzywne. Mam natomiast w pamięci taki obraz: Prezydent USA J.

Odchodzę z Łodzi | Remi Recław SJ

portret użytkownika witold k

Mówi Ci to coś... - jeden z drugim.

KADENCYJNOŚĆ! dotyczy także życia politycznego; państwa, narodu, kierownictwa firmy, wspólnoty etc. w szczególności pośród polskich panów.

movie: 
See video
portret użytkownika witold k

Wiara wymaga wspólnoty

153-pielgrzymka-37-1536x1024.jpg

Zdań kilka na kanwie 153. Piotrkowskiej Pielgrzymki Pieszej. Na przestrzeni kilku dziesięcioleci mojej działalności przy użyciu; długopisu, czcionki, klawiatury, niezliczoną ilość razy odnosiłem się do Wiary, religii i polskim w tym gnieździe.

Rozmowa z Marianem Grotowskim

portret użytkownika Admin
276079328_3260966027482936_6483842833620148302_n.jpg

Historia na wyciągnięcie ręki.

Z jego prac do dziś korzystają ci, którzy tworzą ustawy o prawach człowieka i obywatela, którzy ustanawiają prawa dotyczące wojen.

Rozmawia: Ireneusz Korpyś

Mat.prasowy
[quote]Tak o Pawle Włodkowicu mówi Marian Grotowski, autor powieści historycznej Włodkowic, poświęconej tej arcyważnej dla Polski postaci. Książka właśnie się ukazała drukiem. Autor, specjalnie dla Niedzieli, opowiada o tym, kim tak naprawdę był Włodkowic i jaką rolę odegrał w dziejach Polski.

O Januszu zdań kilka

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

O "Januszu" i "Grażynie" zdań kilka

Dworują sobie współziomkowie na temat niedostosowania się w rodzinie, sąsiedztwie do obowiązujących norm w nowych demoludach. Tych nowoczesnych, jak niegdyś za socjalistycznego związku młodych.

portret użytkownika witold k

Różaniec w wersji XL

rozaniec.gif

Po raz 40. piotrkowianie dali świadectwo swego chrześcijańskiego pochodzenia. Różaniec miejski męski to kolejna odsłona naszego pochodzenia, siły, nadziei.

Przypomina mi się nie wiem, nie znam autorstwa, słownego bon motu z narady u świetnego (świętego) Piotra na bramce życia.

Przepytuje św. Piotr świeżutką duszyczkę z jej życia. Zdumiony Piotr tuż przed przekierowaniem duszy, każe jej czekać i informuje Ojca Stworzyciela.

portret użytkownika witold k

Giertych ministrem sprawiedliwości?

polska_flaga01.jpg

Z taką prowokacją wystąpił Ten, którego Sąd Goja się nie ima.

No. Powiem; dobry ruch. Jędrzej byłby zadowolony. Maciej owszem.

Całe lata zwracam uwagę, że PC i PiS-owska głupota, naiwność, że poniewieranie każdego podejrzanego o to że Eurokołchoz, dokładniej Judeopolonia, może być niezadowolona, że ten czy tamten, zwłaszcza z Endecji, może mieć polityczny wpływ na III RP.

Tu mowa o elitach. Zdrada była głębsza - jednym ruchem epitetem Ekstrema, Oszołomy, Ciemnogród, Mohery usunięto - zepchnięto polski powszechny (katolicki) żywioł.

Subskrybuj zawartość