Skip to main content

Jan Paweł II – Patron Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika witold k

Obwoźna wystawa co oczywiste poruszyła piotrkowskie dobre serca szczególnie te z Muzeum zwłaszcza jedno i w ambicjach jest pokazanie Jana Pawła II z perspektywy piotrowskiego podwórka. W dokumentach, pamiątkach, świadectwach Piotrkowian.

Wpis ten jest formą apelu, prośby o wsparcie o współudział w współtworzeniu piotrkowskiego świadectwa - dokumentu upamiętniającego świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatela PT w 100. rocznicę Jego urodzin. Wspomnę przy tym swój udział w dyskusji na temat pomnika JP II w PT czy też Parku śródmiejskiego JP II w PT. Duża to była sprawa.

Do meritum

Wpis popełniam w grupie tematycznej “Patron Piotrkowa Trybunalskiego” tutaj też odwołam się naszych źródeł - zainteresowanych kieruje do zapoznania się z powodami, okolicznościami powołania (u nas) takiej grupy tematycznej.

Jan Paweł II: Karol Wojtyła - muśmy sobie Polacy uświadomić; to rzucone mam, przez Stwórcę ziarno ślepej kurze. To owoc, spuścizna, Jego godnych poprzedników, którym zawdzięczamy naszą wolność, państwowość, tożsamość. Mowa o Auguście Hlondzie, Stefanie Wyszyńskim ich współpracownikach, którzy przekazali nam pewien obowiązek... Każdy z nas wie co pokazuje, przekazuje nam pomnik z dziedzińca Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie. To dziedzictwo i obowiązek, który powinniśmy podjąć. Nie tylko osoby instytucje oficjalne; my obywatele, wierni.

Zbudujmy pomnik o jakim mówił nam JP II - żywy pomnik. Wielu z nas ma osobiste doświadczenie, uzyskane łaski. W tym dokumenty, zdjęcia; przede wszystkim świadectwa. Można je u nas powiesić, można przekazać do Muzeum.

witold k

17 października 2020

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak