Skip to main content

Orszak sześciu Króli AD 2023

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Tytułem zaczepiam to kosmiczne ignoranctwo, które siedzi u zarania III RP, okraszone asekuracją wyhodowało nam główne medialne potęgi ciągle pragnące obiecanek z czasu przełomu, które są możliwe. Wystarczy usunąć - jak nazywam - kelnerów z „Magdalenki”. Wskazany (chwilowy było jest wielu) parobek międzynarodowej finansjery to drobny przykład zupełnego nieposzanowania tubylców z nad Wisły. Tutaj tkwi nasza nadzieja.

Do meritum

Święta Objawienia Pańskiego

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Święto Trzech Króli w naszym Kościele nosi nazwę Święta Objawienia Pańskiego. Było obchodzone nawet wcześniej niż Boże Narodzenie. W Ewangeliach odnotowano kilka przypadków Objawienia Boskości przez Jezusa Chrystusa. Najpierw Jezus jako Syn Boży objawiony został pasterzom – najniższej warstwie rodowitych Żydów, mieszkańców Izraela. Wizyta Mędrców ze Wschodu była Objawieniem wobec intelektualnych elit świata pogańskiego – dotyczyła symbolicznie wszystkich pogańskich narodów świata. Było też Objawienie wobec pobożnych pielgrzymów w czasie Chrztu św. Jana.

Zwycięstwo – i zapowiedź zemsty

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Po kolejnym odrzuceniu przez Sejm wniosku o przywrócenie dnia wolnego w Święto Trzech Króli podjęliśmy przygotowania do trzeciego podejścia. Tym razem zamierzaliśmy zanieść tam ponad 2.mln podpisów, czyli zebrać ponad 2,5 mln. Problemem nie była chęć podpisywania. Tej nie brakowało. Ale zebranie podpisów wymagało zaangażowania ok. 2.000 ochotników, którzy w pogodę i niepogodę gotowi byli stać godzinami przy stolikach z kartami do podpisu. Ale wzburzenie u ludzi było wielkie i deklaracji ochotników było dużo.

A wszystko zaczęło się w Łodzi – cz.3

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

6.stycznia 2009 r. złożyłem na ręce Marszałka Sejmu odnowiony projekt ustawy z poparciem 7.000 podpisów. Wystarczyłoby 1.000, ale chcieliśmy zademonstrować siłę poparcia społecznego. Po 4.miesiącach przeszliśmy ulicami Warszawy do Sejmu w pochodzie z pudełkami zawierającymi formularze poparcia z 900.000 podpisów (wystarczyłoby 100.000, ale tu też chcieliśmy dokonać demonstracji siły społecznego poparcia). W terminie zebraliśmy więcej – bo 1.136.209, ale nie zdążyliśmy wszystkich sprawdzić i zweryfikować. A kolejne przesyłki z podpisami docierały do nas pocztą jeszcze przez kilkanaście dni.

A wszystko zaczęło się w Łodzi – cz.2

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Projekty ustaw wniesionych przez komitety inicjatywy obywatelskiej wymagały wsparcia przez co najmniej 100.000 dorosłych Polaków zebranych w bardzo krótkim terminie 3 miesięcy. Setki ochotników w całym kraju przystąpiło do działania. Postanowiliśmy zebrać co najmniej dwa razy tyle, by zabezpieczyć się przed ryzykiem wynikającym z odrzucenia zakwestionowanych przez komisję wyznaczoną przez Marszałka Sejmu. Przed wyznaczonym terminem wpłynęło do nas 696.957, a zdążyliśmy sprawdzić 568.887 i tyle dostarczyliśmy do Sejmu 28.czerwca 2008, choć termin upływał7.lipca. To również z ostrożności.

A wszystko zaczęło się w Łodzi

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

12 lat temu, 24.września 2010 r Sejm przyjął ustawę przywracającą dzień wolny w Święto Trzech Króli (Święto Objawienia Pańskiego) obchodzone 6.stycznia. 21.10. Senat przyjął tęże ustawę z trzema poprawkami. 27.10. Sejm poprawki odrzucił i ostatecznie przyjął ustawę. 18.listopada Prezydent ustawę podpisał i weszła ona w życie 1.stycznia 2011 r. Był to finał walki podjętej w styczniu 2008r. Inicjatywy Obywatelskiej i utworzonego dla jej realizacji „Komitetu Inicjatywy Trzech Króli”. Zostałem Przewodniczącym i Pełnomocnikiem Komitetu.

Kościół

portret użytkownika witold k

Mowa o Kościele który jest Darem Bożym dokładnie tak samo jak Syn Człowieczy. Jeśli Masoneria wyprowadza ludzi z Kościoła (daru Bożego) to robi to po to żeby zająć w nim kierowniczą funkcję - tak im się wydaje. To szatańskie zamiary ubrane w ideologię rzekomego humanizmu. Wolności zatrutej. Rodzaju naturalnej prowokacji - jest siłą świadomie niszczącą jednostkę.

Boże Narodzenie 2022

portret użytkownika Z sieci

Boże Narodzenie 2022

portret użytkownika Jacek Łukasik

Błogosławionych, radosnych, szczęśliwych, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
błogosławieństwa o Bożej Dzieciny oraz opieki Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa życzy z serca
wszystkim redaktorom i czytelnikom trybunalscy.pl oraz ich bliskim

Jacek Łukasik

Boże Narodzenie 2022

Subskrybuj zawartość