Skip to main content

Polityka

Piotrków Trybunalski A.D. 2022

portret użytkownika witold k

77. rocznica wyzwolenia PT w pełnej ZBOWiD-owsko Maniutkowej kolaboracji. Przypomnę. Zamiana sowieckiej czapki na pomniku wdzięczności na polską rogatywkę miała być aktem odwagi; poświęcenia – dla współpracy rosyjsko polskiej; nie odwrotnie... Tak zostało pomimo tego, ze współczesny - obecny minister rosyjski mówi, że wymordowane polskiej inteligencji w Katyniu było - co oczywiste - normalną działalnością wojskową.

Trzeba repatriować Polaków z Kazachstanu

portret użytkownika Z sieci

Zamieszki w Kazachstanie mogą przekształcić się, a właściwie mogą przez „wiadome siły” zostać przekształcone, w napięcia etniczne. Można spróbować muzułmanów, etnicznych Azjatów, napuścić na etnicznych Europejczyków – chrześcijan. Tak czasem rządy przekierowują napięcia społeczne przeciw władzy skierowane. Polacy stanowią tam jedną z liczniejszych grup etnicznych „tych obcych”. Kiedyś uważano ich za „swoich”, bo byli zesłańcami prześladowanymi przez wspólnego opresora – przez ruskich. Dziś sytuacja jest inna. Z Kazachstanu wyjechali już Rosjanie, Ukraińcy i Niemcy.

TVN pozywa posła Macierewicza

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Co w istocie się dzieje… Dowiadujemy się; z oficjalnych przekaziorów o tym, że jakaś krzywda się dzieje telewizji TVN. Nie jej obecnemu właścicielowi, nie rosyjskiej, teraz amerykańskiej agenturze a TVN. TVN-owi; układowi z czasu przełomu – czasu FOZZ, przewerbowania przez USA kilku rosyjskich agentów w PRL-owskich mundurach wojskowych.

Pomijam dziadostwo manifestujące bo jest kolejna okazja dołożenia obecnej administracji. Pomijam istotę zmian; jak idzie o finansowy udział w środkach masowego rażenia w Polsce.

Piotrkowianie z MOPR wpisują się w historię samorządu III RP w XXX jego rocznicę

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Mowa o trwającym od 4 miesięcy proteście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Nie znam postulatów, nie mam żadnego kontaktu z tym zawodem – służby potrzebującym w chorobie, biedzie, patologii, starości. Wnoszę, że głównym powodem protestu jest za niskie uposażenie pracowników trudnej pracy. Nie mniej ważne w tym proteście, jeśli niewyłożone w postulatach, jest samo schowanie się tych zawodów w niszy. Niewybijanie się postaci do powszechnej świadomości i przynależnego szacunku reszty lokalnej wspólnoty.

Oddanie Gojom Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu?

portret użytkownika witold k

Oddanie Gojom p. Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu, czy jedynie znakiem mówiącym że Żyd nie może Żyda postawić przed sądem Goi.

O Adasiu; twórcy pierwszego - po jego ziomku – Cyrankiewiczu bon motu „Ciemnogród” następnie „Oszołomy” pisałem wiele razy. Ostatecznie rozprawiłem się z dziadostwem po tym jak jeździli sobie pod nickiem „misiewicze”. Wspomniałem o misiewiczach Judeopolonii; w tym o Adasiu M wożonego po Europie od najmłodszych lat; szykowanego jak się okazało na następcę „Trybuny Ludu” - „Gazety Wyborczej”.

Rondo Kobiety Dmowskiego

portret użytkownika witold k
Maria_Piłsudska-203x300.jpg

Kiedyś, zaraz po tym jak pojawiały się pierwsze podchody do współczesnych zamiarów umniejszania lidera polskiej endecji - rękoma córek Klary Zetkin - odniosłem się do sprawy. Jednak. Tyle naprodukowałem wpisów, komentarzy, artów, że sam już tego nie ogarniam. Nie znalazłem pod potrzeby skomentowania podchodów zmieniających Rondo z Dmowskiego na Kobiet.

Nie godzę się także z tym żeby Roman Dmowski na wzór Józefa Piłsudskiego był traktowany jak Wisarionowicz swego czasu. Zliczył kto ilość form upamiętniania Józefa P. w Warszawie?

Wbić nóż w plecy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Wyrażenia tego używa się na określenie zdrady. Jeśli ktoś komuś wbija nóż w plecy, znaczy to, że działa na jego szkodę bez jego wiedzy, wykorzystuje podstęp, by komuś zaszkodzić, niejawnie doprowadza do czyjegoś niepowodzenia.

Manifestacja (4 XII 2021) z ulicy Moryca odnośnie projektowania południowej obwodnicy Miasta jest takim totalnym upadkiem; polityki, samorządu, administracji.

Rodzina Święta jako uchodźcy

portret użytkownika Z sieci

Pismo Święte przekazuje nam informację o ucieczce Świętej Rodziny z Królestwa Heroda do Egiptu. I podaje przyczyny. Herod z obawy, że w Betlejem narodził się pretendent do władzy w „jego” królestwie. Nakazał wymordowanie wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch. Nakazał dokonanie tej zbrodni nie tylko w Betlejem, ale i w jego okolicach. Święty Józef otrzymał we śnie ostrzeżenie i nakaz ucieczki poza granice władzy zbrodniarza w koronie. Poprowadził swą Rodzinę do Egiptu.

Subskrybuj zawartość