Skip to main content

IV konspiracja

Piotrkowianie przeciwko Macierewiczowi

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

"Gdzie popełniliśmy błąd". To cytat z cichej rozmowy przed Powązkami tuż po wyjściu wysokich emerytowanych oficerów LWP i bezpieki z pogrzebu niedobitego wtedy; żołnierza niezłomnego. Wyklętego przez założycieli PRL
Piotrkowianie przeciwko Macierewiczowi, manifestacja w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie ZDJĘCIA
W domyśle "dlaczego nie wybiliśmy ich wszystkich". Oczywiście napisałem wtedy kilka zdań i nie chce mi się tego tutaj szukać.

portret użytkownika witold k

Jubileusz 45. w istocie 37. lat pracy choć mam już ich 47.

logoPGE.jpg

LXIV List do Przyjaciół

Nie wiem. Będzie to rodzaj testamentu może element cierpienia - rodzenia - perły. Przypomniałem kiedyś skąd biorą się perły.

80 lat powstania NSZ

portret użytkownika Klub Narodowy
24.09.2022 14:00
24.09.2022 19:00
unnamed.jpg

Fundacja Capital i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapraszają na obchody 80 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych, które odbędą się 24 września w Warszawie. Narodowe Siły Zbrojne zostały utworzone 20 września 1942 roku a jej pierwszym komendantem był płk. Ignacy Oziewicz "Czesław”. Była to druga pod względem liczebności organizacja podziemna po Armii Krajowej. Prowadziła walkę z okupantami: niemieckim i sowieckim. Gdy jasnym się stało, że klęska Niemiec jest nieuchronna, NSZ uznały za głównego wroga Związek Sowiecki, roszczący sobie prawa do połowy przedwojennej Polski.

portret użytkownika witold k

Sierpień ‘80

Solidarnosc_logo.gif

Rozdzierałem już szaty nad tym, że polski zryw do tej pory formalnie – prawnie nie jest nazwany Narodowym Powstaniem. Ma to swoje konsekwencje i pomijam tutaj współczesne "wyścigi do kombatanctwa" – podziały polityczne wtedy niespostrzeżone (pod strzechą), nie uznanie Sierpnia ‘80 jako wydarzenia ponad koteryjnego – partyjnego.

portret użytkownika witold k

Diabelskie wersety?

polska-flaga-stare.jpg

Pomijam tutaj sprawę szatańskich wersetów i rozprawę z nimi pewnego Anglika. Zatrzymam się nad naszymi, z pochodzenia chrześcijańskimi; nie dedukowaniami, ignoranctwem, nieznajomością swego pochodzenia, czy co jest tutaj karygodne - świadomym kupczeniem - podpalaniem lontu.

Przykład stosunku do Życia.

portret użytkownika IMS.PT

Z okazji 60. rocznicy śmierci Roberta Schumana

Z listu Dyrektora PUNCS

[quote]Szanowni Absolwenci pierwszej edycji Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

W małej Moskwie byłem

portret użytkownika witold k
legnica.png

Przez całe lata ciągnęło nas aby pojawić się w Pieszycach i Legnicy. Do Pieszyc, Dzierżoniowa już tylko krajoznawczo nas ciągnie. Legnica, że niby mała Moskwa.

Tak! Legnica to mała Moskwa. Tak jak idzie o rosyjski sowiecko wzmocniony niskiego lotu blichtr by nie napisać (...). Legnica miasto o mocnej kulturze polskiej i niemieckiej – mam nadzieje, że nie tylko w architekturze ale i obyczaju. Gniazdo, które nie dało się Mongołowi (pola legnickie) mogłoby wyjść ze śladów jeszcze większego barbarzyńcy – człowieka radzieckiego.

Mamy HiT

portret użytkownika witold k
HiT.jpg

Mamy hit, którego nie udało się ominąć, pomimo ca 35 letniej asekuracji, wyrażonej w najrozmaitszej formie. Od umniejszania ludzi, idei, po polityczny handel.

To kaczyńskie oszołomstwo, tyle razy przeze mnie wskazane, które dwukrotnie pozwalało przejąć administrację III RP; obecnie może ją odebrać. Pytałem czy Pan Czarnek jako następca Pana Giertycha na urzędzie ministra edukacji, czy podziękuje koledze za pierwszą próbę przywrócenia edukacji młodego członka polskiej wspólnoty.

Gdzie tu hit, ktoś zapyta. Jest tych hitów… podam 2

Rodzaj satysfakcji.

portret użytkownika witold k

Mateusz

2018-07-04_Mateusz_Morawiecki-0603_(cropped)_0.jpg

Mowa o młodym, którego starszy powinien chronić niewykorzystywać. W swej pisaninie wskazuję rożne marionetki np. „geremszczyzny”. Ostro potraktowałem rożnych „michników” przy okazji medialnego ukłucia bon motu „misiewicze”. Wskazałem kliku „misiewiczów” z lat czterdziestych, pięćdziesiątych XX w, wskazałem kto i po co wyhodował np. niejakiego Adma z mamy Michnika. O produkcji Jaruzelski&Rockefeller też u mnie dużo.

Subskrybuj zawartość