Skip to main content

Współczesność

Święta Objawienia Pańskiego

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Święto Trzech Króli w naszym Kościele nosi nazwę Święta Objawienia Pańskiego. Było obchodzone nawet wcześniej niż Boże Narodzenie. W Ewangeliach odnotowano kilka przypadków Objawienia Boskości przez Jezusa Chrystusa. Najpierw Jezus jako Syn Boży objawiony został pasterzom – najniższej warstwie rodowitych Żydów, mieszkańców Izraela. Wizyta Mędrców ze Wschodu była Objawieniem wobec intelektualnych elit świata pogańskiego – dotyczyła symbolicznie wszystkich pogańskich narodów świata. Było też Objawienie wobec pobożnych pielgrzymów w czasie Chrztu św. Jana.

Pocztówka z Piotrkowa Trybunlaskiego

portret użytkownika witold k

Owszem. To nowa rzecz jednak nie na miarę "Marszu dla Rotmistrza". Gratuluje pomysłu, wyrwania się spod kurateli manitkomanii. Nie oceniam, szanuje pracę, każdą także tę sponsorowaną przez podatnika.

Za dzieło dziękuję.

Potrzebujemy także inicjatyw w pełni obywatelskich, społecznych także środowiskowych; bez znakowanych pieniędzy i tu czyhających wyścigów. To dziś bardzo ważne. Dać i nie oczekiwać. Nie mieć prezencji, że nie ma, że nie dają, że się należy.

PS. takich tam kilka refleksji...

witold k

19 grudnia 2022

movie: 
See video

Tylko jedna świeczka…

portret użytkownika Z sieci

Zapaliłem wczoraj świeczkę o 19.30. Z szacunku dla Ofiar junty wojskowej Wojciecha Jaruzelskiego. Spojrzałem na okna kamienic po przeciwnej stronie ulicy – w lewo i w prawo. W ponad stu oknach paliła się tylko jedna świeczka…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

14 grudnia 2022

Korpus ochrony wyborów 2023

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Wiemy o czym mowa? Ten korpus to podstawa istnienia III RP, zapisany jest w konstytucji tegoż bękarta z „Magdalenki”. Brak obowiązku udziału w wyborach i proporcjonalne wybory. No kombinują z tymi większościowymi tam gdzie nie ma to wpływu na ustalenia globalne.

Ma powstać szwadron, który dopilnuje że nic się nie zmieni. Jakiś gomułkowski obłęd, którym autor filmu Prorok chciał pokazać wyższość PRL nad Kierownikiem Kościoła. Dokładniej. Wyższość kelnerów z "Magdalenki" nad biesiadującymi.

portret użytkownika witold k

Animatorzy Wizerunku Polski w Europie

„Animatorzy Wizerunku Polski w Europie” (AWPE) to jedno z wielu jak nie raz podawałem ważne dzieło uczniów kandydata na Ołtarze sługi Bożego Roberta Schumana. -Instytutu Myśli Schumana.

Piotrkowskie środowisko, które lokuję w latch osiemdziesiątych XX w Duszpasterstwie Ludzi Pracy i tego konsekwencję w wielu środowiskach, grupach; religijnych, samorządowych, biznesowych, politycznych, które próbujemy od 16 lat pod domeną trybunalscy.pl zachować w formach współpracy wzywam -

Budować na pisaku na skale...

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Budować na pisaku na skale... na dostępnym materiale. Takim materiałem, w naszej narodowej i państwowej tożsamości jest niestety walka wpływów; sąsiadów, ziomków, wrogów, że 11 listopada 1918 wspomnę. Co właśnie; w przededniu 11.11.2022, nas sojusznik wskazał. Mówiąc bez słowa Judeopolonia o właśnie Judeopolonii mówił. O rzekomych prawach polskich byłych obywateli wobec nie polskiego Państwa - wobec ich obecnego państwa - Izraela.

portret użytkownika witold k

Powstańcy & Okupanci

polska-flaga-stare.jpg

Dziś o zjawisku pod skórą – polityczną skórą. Mowa o polityce z malej litery to po to aby nie używać słów bon motów tutaj lepiej pasujących.

Polska najwięcej dla uchodźców

portret użytkownika Z sieci

W serwisie Banku PKO Bp opublikowana została następująca wiadomość:

portret użytkownika witold k

Morawiecki nie dorasta Urbanowi do pięt

polska-flaga-stare.jpg

Taki jest mniej więcej przekaz z przemówienia Aleksandra Kwaśniewskiego – syna rosyjskiego Żyda, przedstawiciel (były, obecny?) biznesu syna obecnego prezydenta USA – na Ukrainie. W reakcji na te słowa czytamy słyszymy, że ten komunista nie godny jest uwagi; dokonał wręcz barbarzyństwa poprzez porównanie p. Morawieckiego z p. Urbanem.

Zakrzykujemy czas, wydarzenia bon motami już niefunkcjonującymi, fałszywymi, obowiązującymi dekady temu.

portret użytkownika witold k

Męski Różaniec – czterdziesty trzeci, tym razem światowy

rozaniec.gif

W sobotę (8 października) drugi raz uczestniczyłem w Męskim Różańcu w PT. Inicjatywę, dobrą porządnie przygotowywaną, wspieram w mowie, piśmie, modlitwie od zawsze. Od projektów realizowanych przez Forum Ruchów Katolickich, z lat osiemdziesiątych – dziewięćdziesiątych XX w do dziś, po tę światową inicjatywę męskiego różańca.

Subskrybuj zawartość