Skip to main content

Ogólna

Coś między politycznym kloszardem a zbitym psem

portret użytkownika witold k

Coś między politycznym kloszardem a zbitym psem...

Sytuacja dojrzała do tego aby pewne patologie para polityczne wskazać i to pewnie po nazwisku(skach) Raczej poczekam do wyborów może dziadostwo dostanie manat i zmądrzeje?

więcej niebawem

Moje pielgrzymowanie

portret użytkownika witold k
Matka Boża.jpg

z naszego archiwum

Na wstępie ukłon wobec 144-letniej historii pielgrzymki piotrkowskiej. To w związku z pomysłami, których celem jest nowa jakość z roboczym tytułem – nazwą: Łódzka Pielgrzymka – archidiecezjalna. Zadanie ambitne. Jeśli chodzi o hierarchiczność nie demokrację (w kościele) szczególnie ważnym jest uszanowanie podmiotów, które ewentualnie zostaną włączone w nowy byt.

Co jest siłą pielgrzymki? Co, kto, buduje jej wartość? Jakie jest miejsce, jaki jest wkład pątników w powszechny szacunek i siłę drzemiącą w pielgrzymowaniu?

portret użytkownika Małgorzata K

Czego nas nauczył? Czego nauczył mnie?

z naszego archiwum

2 kwietnia r. 2005 o godz. 21:37 bicie dzwonów zakomunikowało całemu światu – Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Nie do końca potrafiliśmy się pogodzić, że nie będzie Go już wśród nas.

Dziś, w dniu ósmej rocznicy tego wydarzenia, chcemy uczcić pamięć Sługi Bożego Jana Pawła II i zadać sobie pytanie: CZEGO NAS NAUCZYŁ? CZEGO NAUCZYŁ Mnie?

Stanisław Michalkiewicz będzie w Bełchatowie

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
18.02.2022 17:30
18.02.2022 20:00

Znany felietonista Stanisław Michalkiewicz
spotka się z wielbicielami Jego twòrrczości twòrczości. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, plac Narutowicza 1A.
Wstęp wolny.

Niedoróbki TVP

portret użytkownika Z sieci

Nie mam większych zastrzeżeń do programu i sposobu, w jaki TVP INFO postanowiła uczcić wybuch Powstania Warszawskiego. Ale kilka rzeczy mnie zdenerwowało. Tak się złożyło, że oglądałem program telewizji publicznej od 6.45. Pierwsza rzecz – to upamiętnienie wydarzenia przy pomocy chwytającej za serce piosenki „Warszawo ma”. Problem w tym, że jej słowa odnoszą się do sytuacji w warszawskim Getcie. Ono w 1944 już nie istniało. Sprawia nam przykrość, gdy okazuje się, że Amerykanom, Anglikom czy Francuzom powstania się mylą, albo, że słyszeli tylko o jednym – o tym w Getcie.

Cnotę straciła, rubelka nie zarobiła

portret użytkownika Z sieci

„Cnotę straciła, rubelka nie zarobiła”. Jakoś tak się złożyło, że po raz pierwszy to ironiczne podsumowanie podwójnej porażki usłyszałem kilkadziesiąt lat temu, gdy przyjechałem do Łodzi. Mniejsza o kontekst i adresata, dziś już mniej istotnych niż w r. 1968. Przypomniało mi się dziś, bo „jak ulał” pasuje do sytuacji naszej Pani Prezydent. Jakiś czas temu sformułowałem na blogu opinię, iż angażując się w jednoznaczną działalność polityczną w Komitecie Wyborczym PO-KO (czy pod jaką tam nazwą w końcu Platforma zechce się zarejestrować) działa ona na niekorzyść naszego miasta.

portret użytkownika witold k

Wspólnota Mieszkaniowa nr 46 przy ulicy Wysokiej 14 & "At-Comp" S.C. Zarząd i Rozliczanie Nieruchomości

At-Comp.PNG

Dotyczy:

  • Akcji odszczurzania budynku przy Wysokiej 14.
  • Pilnej potrzeby powstrzymania niebezpiecznego pochylania się ściany w pierwszej klatce schodowej.
  • Poinformowania o tym, że na portalu trybunalscy.pl funkcjonuje Grupa tematyczna „Wspólnota Mieszkańców”.
  • Sejm jest jak akwarium – Państwu Posłom pod rozwagę

    portret użytkownika Z sieci
    sejm.jpg

    Sezon wakacyjny powinien skłaniać do spokojnych przemyśleń – także Panie Posłanki i Panów Posłów. Choćby tylko na temat tego jak wygląda Sejm na ekranach telewizorów i w internecie. Czasem mam wrażenie, że zachowują się oni jak rybki w akwarium, które tak dalece oswoiły się z przezroczystością ścianek, że nie reagują na zbliżanie się tych, którzy im się przyglądają. Nie przejmują się tym, że ich potencjalni wyborcy widzą ich czytających gazety, grających na laptopach, rozmawiających przez komórki lub jedzących i pijących na Sali Obrad.

    „Marsz głodowy” na nowo pisany – czy Kopernik był kobietą?

    portret użytkownika Z sieci

    Rola kobiet w konspiracji, powstaniach i rewolucjach w Polsce nie została dotąd należycie opisana. Nie chodzi mi o takie ewenementy jak Emilia Plater – dowódca oddziału powstańczego w przebraniu, ale o coś zupełnie innego. Powiem w pewnym skrócie: jeśli przychodziłem na spotkanie z „zakonspirowaną strukturą” i widziałem, że w mieszkaniu nie ma kobiet – to szybko stamtąd się wynosiłem. Instynkt i rozum podpowiadały mi, że to struktura fałszywa i być może SBcka pułapka. Dzięki takiej taktyce udało mi się uniknąć „wpadki” w okresie działalności po wyjściu z więzienia.

    Biedni, biedni, biedni celebryci na emeryturze

    portret użytkownika Z sieci

    Mój ulubiony tabloid Superexpress zamieścił żałosne narzekania na smutny los celebrytów. Przyznaję – niektórych z nich bardzo lubiłem na scenach i nadal mam ciepłe wspomnienia o ich dawnych występach na scenach, na estradach i w filmach oraz w TV. Do Sławomira Świerzyńskiego, przedstawianego jako „cesarz disco polo” nie mam specjalnego nabożeństwa, choć przyznaję, że „Wszyscy Polacy” była przebojem sezonu, a „Majteczki w kropeczki” zdominował wesela, na których byłem gościem. Natomiast Beatę Tyszkiewicz, Jana Nowickiego, Krzysztofa Cugowskiego i Alicję Majewską uznaję za swoich „idolów”.

    Subskrybuj zawartość