Skip to main content

Z sieci - blog

Nie powinni zajmować stanowisk i funkcji publicznych związanych z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo państwa

portret użytkownika Z sieci

Państwowa Komisja ds. Badania Wpływów Rosyjskich na Bezpieczeństwo Zewnętrzne RP w latach 2007-2022 po przeanalizowaniu dokumentów kilku instytucji publicznych wydała rekomendacje dotyczące kilku polityków – byłych członków rządu.

Rocznica zdrady

portret użytkownika Z sieci

80 lat temu rozpoczęło się spotkanie „Wielkiej Trójki” czyli FD Roosevelta (Prezydenta USA), W. Churchilla (Wlk. Brytania) i J. Stalina w Teheranie. Nasi zachodni alianci postanowili oddać Stalinowi nasze Kresy Wschodnie i utrzymać ten fakt w tajemnicy przed naszym rządem emigracyjnym. Był to też pierwszy krok do oddania nas w sowiecką niewolę. A my walczyliśmy na wszystkich zachodnich frontach walcząc w bezpośrednim interesie brytyjskim i francuskim…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

29 listopada 2023

Chrześcijanie w palestyńskiej Gazie

portret użytkownika Z sieci

Szacuje się, że cała społeczność chrześcijańska w Gazie liczy 800-1000 osób. W r1997 było ich 1.750. Niemal wszyscy ukrywają się w prawosławnej cerkwi św. Porfiriusza i katolickiego kościoła Świętej Rodziny. Są z nimi przedstawiciele niewielkiej wspólnoty luterańskiej oraz babtystów. W ostatnich dziesięcioleciach ok 1/3 chrześcijańskiej populacji przeniosła się na teren tzw. Zachodniego Brzegu, do Betlejem. Chrześcijaństwo w Gazie pojawiło się znacznie wcześniej niż islam. W Nowym Testamencie wspomina się o Gazie 8 razy.

Miałeś chamie złoty róg…

portret użytkownika Z sieci

219 europosłów było „za” dokumentem zapowiadającym likwidację suwerenności państw członkowskich UE. 274 było „przeciw”. Różnica wynosiła 17 głosów „za”. W tej liczbie było 9 polskich europosłów – głównie z lewizny. Gdyby zagłosowali „przeciw”, to tych „za” byłoby 291-9=282, natomiast tych „przeciw” byłoby 274+9=283! I projekt zostałby odrzucony.

Warto zapamiętać nazwiska tych, co „mieli ten złoty róg”, a zagłosowali wbrew interesowi swego kraju. Z Lewicy:

 • 1. Marek Balt
 • 2. Marek Belka
 • 3. Robert Biedroń
 • 4. Łukasz Kohut
 • Ataki na Prezesa NBP są nieuzasadnione i niebezpieczne dla Polski

  portret użytkownika Z sieci

  Po pierwsze – są nieuzasadnione. Ani Prezes ani kierowana przez niego RPP nie popełnili żadnego „karygodnego błędu”. Decyzje były właściwe i podejmowane w porę. Nie byliśmy ani „ospali” ani „wyrywni”. W efekcie ani inflacja w Polsce nie była najwyższa w Europie ani nie stłumiliśmy rozwoju gospodarki i nie zafundowaliśmy Polsce nadmiernego bezrobocia. Jeśli mielibyśmy stawiać przed Trybunałem Stanu któregoś Prezesa – to powinien nim być Leszek Balcerowicz. Za stłumienie wzrostu gospodarczego, wepchnięcie gospodarki w recesję i olbrzymie bezrobocie.

  Gdy pamięć zawodzi byłego wicepremiera…

  portret użytkownika Z sieci

  Pan Janusz Steinhoff, wicepremier w rządze Jerzego Buzka udzielił wywiadu „Superexpressowi”. Stwierdził w nim m.in., że gdyby „wtedy” (to znaczy, gdy decydowano o tych sprawach) rządził PiS, to nie bylibyśmy ani w UE ani w NATO. Śmiem twierdzić, iż p. Wicepremiera zawodzi pamięć. Otóż pierwsza deklaracja o konieczności przystąpienia Polski do NATO i do struktur europejskich padła z ust premiera Jana Olszewskiego, a jego rząd był organizowany przede wszystkim wysiłkiem Porozumienia Centrum – poprzednika PiS.

  Zmarł Benedykt Czuma

  portret użytkownika Z sieci
  czuma.jpg

  17.11.2023 w wieku 82 lat zmarł Benedykt Czuma. Patriota. Bohater. Działacz polityczny i związkowy. Działalność opozycyjną rozpoczą w r. 1965 w jako współtwórca organizacji „Ruch”. Został skazany na 6 lat więzienia. W marcu 1977 zaangażował się w Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCziO). W r. 1980 został doradcą Prezydium MKZ NSZZ „Solidarność”. Był członkiem Zarządu Regionalnego Ziemi Łódzkiej i Delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. Został internowany po wprowadzeniu stanu wojennego.

  Jeśli ktoś miał wątpliwości…

  portret użytkownika Z sieci

  Jeśli ktoś wierzył w propagandę miłości i demokracji w wykonaniu Donalda Tuska i w inauguracyjnym wystąpieniu Marszałka Sejmu p. Hołowni – to już wie, że był naiwny. Coraz wyraźniej widać, że chodzi tylko o dorwanie się do władzy i o zniszczenie PiSu.

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  17 listopada 2023

  Komu Tusk ukradł symbol?

  portret użytkownika Z sieci

  Miałem nieodparte wrażenie, że skądś już znam ten symbol: Czerwone Serduszko na Białym tle. Dopiero dziś rano stało się to jasne: taki symbol znajduje się na pojemniku „Mleczka do prania do kolorów Baby – Lovela” zalecane prania tkanin używanych przez noworodków. I co na to firma? Może podziękuje za reklamę, a może zażąda odszkodowania?...

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  16 listopada 2023

  Zboczona miłość

  portret użytkownika Z sieci

  Wczoraj w Sejmie i Senacie z ust prominentów zwycięskiej koalicji padały wielkie deklaracje o początku ery miłości społecznej i odrzuceniu wszelkich przejawów nienawiści. Po czym przystąpiono do linczu na kandydatach PiSu do Prezydiów Sejmu i Senatu w akompaniamencie okrzyków bynajmniej nie wyrażających miłości czy choćby szacunku należnego każdemu człowiekowi.

  Czy to ostatnie tak uroczyste i spokojne?

  portret użytkownika Z sieci

  Skutkiem dodatnim mojej choroby było to, że w tym roku w całości mogłę obejrzeć transmisje z przebiegu obchodów Święta Niepodległości w Warszawie. Byłem pod wrażeniem. A potem na ekranie pojawił się p. Trzaskowski, Prezydent Warszawy i Wiceprzewodniczący PO, który oświadczył, że czas odzyskać „zawłaszczone przez narodowców Święto”. Zrobiło mi się bardzo przykro. Pamiętałem, jak to Święto „odzyskiwano” kilka lat temu: czekoladowy „Możeł” przed Pałacem Prezydenta oraz blokowanie Marszu dla Niepodległości i pałowanie jego uczestników. Nie daj tego Boże!

  Panu Tuskowi z Sopotu blisko

  portret użytkownika Z sieci

  Kandydat na Premiera Rządu RP spotkał się z wyborcami, mieszkańcami wrocławskiego Jagodna i poinformował ich, że Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie pod Łodzią jest mu (Polsce?) niepotrzebny, bo on z centrum Sopotu na lotnisko w Gdańsku dojedzie w 20 minut. Nie powiedział w ile minut (godzin) mogą dojechać na lotnisko ci, którzy nie mieszkają w centrum Sopotu i ile kosztowałaby ich taksówka na lotnisko. Brawo.

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  10 listopada 2023

  Rocznica kapitulacji polskiej załogi na Kremlu

  portret użytkownika Z sieci

  7.listopada 1612 r. skapitulowała polska załoga stacjonująca na Kremlu od 2 lat. Polacy wkroczyli tam w wyniku miażdżącego zwycięstwa w bitwie pod Kłuszynem nad przeważającymi siłami koalicji rosyjsko-szwedzkiej. W następstwie tej bitwy wojska polskie opanowały Kreml, a car Wasyl Szujski abdykował i złożył hołd królowi Polski Zygmuntowi III Wazie. Car i jego brat książę Dymitr zmarli na zarazę w zamku w Płocku i pochowani zostali w Warszawie w cerkiewce w tym celu specjalnie wzniesionej.

  Rotacyjny Marszałek Sejmu?

  portret użytkownika Z sieci

  Jest co najmniej dwóch chętnych do objęcia stanowiska Marszałka Sejmu. Bardzo chętnych. Pojawił się pomysł na rozwiązanie tego problemu. Nazwano go: „Marszałek Rotacyjny”. Ma to polegać na tym, że jeden z nich będzie sprawował urząd przez I połowę kadencji, a drugi przez drugą. Takie rozwiązanie rzeczywiście istnieje. Tak jest w Parlamencie Europejskim. Tam działa to od lat.  Czy zadziała u nas? A jeśli ten pierwszy nie będzie chciał ustąpić? I jeśli opozycja „złośliwie” nie będzie chciała poprzeć wniosku o odwołanie aktualnego, by powołać następnego? I zabraknie głosów do odwołania?

  Mam pomysł na umowę koalicyjną

  portret użytkownika Z sieci

  Partie, które w sumie mają więcej miejsc w Sejmie niż PiS, nadal kłócą się o wspólne zamiary, jakie miałyby być zapisane w umowie koalicyjnej. Moim zdaniem zapis powinien być następujący:

  Premierem jest Donald Tusk Każda z partii będzie w Sejmie wnosiła projekty ustaw i głosowała wedle swego uznania.

  Reszta jest zbędna, bo chodziło o odsunięcie PiSu od rządu. I tylko o to.

  (To, oczywiście JAJA)

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  31 października 2023

  Rząd PiSu

  portret użytkownika Z sieci

  Rząd PiSu powstanie – ale za rok

  Podłość i głupota

  portret użytkownika Z sieci

  Pracuję na zmianę kilka dni w Łodzi, kilka w Warszawie. Dopiero więc 25. wieczorem miałem z przejrzenia łódzkich gazet – DŁ i EI. Osłupiałem czytając relacje o wyznaniach Piotra Tymochowicza, w których ogłosił, iż ileś lat temu nasz arcybiskup, kard. Grzegorz Ryś „przyznał mu się”, iż jest ateistą „jak większość, jakieś 80% biskupów”. Słowo, jakie przyszło mi na myśl to PODŁOŚĆ! Piotr Tymochowicz jest znanym, kiedyś bardzo w Polsce popularnym tzw. „spin doktorem”, czyli specjalistą od publicznego wizerunku i komunikacji społecznej.

  Kiedy zniknął krzyż jako symbol służby zdrowia i ratownictwa medycznego?

  portret użytkownika Z sieci

  Wielu z nas pamięta, że samochody służby zdrowia: „karetki pogotowia” i inne medyczne „Rki” były oznaczone symbolem krzyża w czerwonym lub błękitnym kolorze. Obecnie jest na nich pogański symbol w kształcie X i węża Eskulapa. Czy ktoś pamięta, kiedy nastąpiła ta zmiana? I dlaczego?

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  24 października 2023

  Czy nie było podwójnie głosujących?

  portret użytkownika Z sieci

  Ze wszystkich stron docierają wiadomości o ogromnej ilości osób głosujących poza swoimi miejscami zamieszkania. We Wrocławiu ostatni głosujący weszli do lokalu o godz. 3.00 nad ranem. Osobną sprawą jest kwestia zakończenia głosowań o 21.00. Choć i to przekroczenie czasu otwarcia lokali jest zaskakujące. Co z „ustawową ciszą” – bo przecież nie było oficjalnego przedłużenia czasu głosowania? Ale bardzo ważna jest także inna sprawa: czy liczba tych, którzy w swoim okręgu wzięli zaświadczenie zgadza się z liczbą tych, którzy głosowali gdzie indziej? Czy ktoś to sprawdził?

  Sześć razy z ks. Jerzym Popiełuszko

  portret użytkownika Z sieci
  bl_jerzy_popieluszko.jpg

  Po raz pierwszy usłyszałem o Nim w czasie mojego pobytu w jednostce wojskowej w Bartoszycach. Dla mnie był to pobyt 5 tygodniowy kończący szkolenie w czasie studiów. Wyszedłem stamtąd jako plutonowy podchorąży. On, jako „zwykły poborowy” służył w kompanii kleryków powołanym do służby podstawowej w ramach odwetu PZPRu za List Biskupów Polskich do Biskupów Nienieckich „niezgodny z linią Partii i polityką rządu PRL”. Usłyszeliśmy o Nim jako o buntowniku organizującym zakazane zbiorowe modlitwy na sali sypialnej.

  A premierem zostanie Kosiniak-Kamysz

  portret użytkownika Z sieci

  Premierem zostanie przywódca PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest oczywistą oczywistością, że bez PSLu rządu sformować się nie da i że tylko PSL może zawrzeć sojusz z PiSem bez głębokich problemów natury ideowej. Natomiast PO to dla niego sojusznik w walce wyborczej. Jest natomiast ten problem, że do sformowania wspólnego rządu potrzebny jest także SLD (bez względu jak dziś się nazywa), a jego szef już oświadczył, że jeśli PSL nie zgodzi się na zapisy w sprawie aborcji i innych spraw z katalogu „tęczowych”, to oni nie zgodzą się na zapisy w sprawach ważnych dla PSL.

  Amnezja?!

  portret użytkownika Z sieci

  Tusk co jakiś czas coś oświadcza, a następnie okazuje się, że nie tak dawno mówił i robił coś całkiem innego. Ostatnio nakrzyczał na jakąś swoją zwolenniczkę za to, że stwierdziła, iż on jest przeciw referendum. Wszyscy doskonale pamiętamy, że nie tak dawno huknął na masowym spotkaniu ze zwolennikami PO, że „on to referendum unieważnia”. Już zapomniał? Utrata pamięci? Amnezja? Skleroza? Już go dopadła? Ale, w sumie, lepiej, że teraz jest „za”.

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  13 października 2023

  Pirat drogowy-morderca boi się

  portret użytkownika Z sieci

  Sebastian M. kierowca, który jadąc z ogromną szybkością, uderzył w auto, którym jechała trzyosobowa rodzina i doprowadził do tego, że spłonęli oni żywcem, "boi się linczu w Polsce". Bardzo bogaty synalek bardzo bogatych rodziców odjechał z miejsca wypadku, porzucił swe auto i w niewyjaśniony sposób zbiegł z pobocza autostrady A-2. Policja wykazała się niezwykłą opieszałością w działaniu, skoro zdołał dotrzeć do domu (lub skomunikować się z rodziną) i wyposażony w dwa (lub więcej?) paszporty oraz odpowiedni zasób dewiz odleciał z lotniska w Polsce do Niemiec(?), Turcji(?), a stamtąd do Dubaju.

  Pokój w Izraelu zależy nie tylko od Żydów i Palestyńczyków

  portret użytkownika Z sieci

  Wojnę z Izraelem prowadzą dwie organizacje zbrojne: Hamas i Hezbollah. Finansowane są przez Arabię Saudyjską, Syrię i Iran. Izrael ma bezwzględne wsparcie USA. Pokoju nie będzie, póki nie dojdzie do uzgodnień zaakceptowanych przez Palestynę, Izrael, Arabię Saudyjska, Syrię, Iran i USA.

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  10 października 2023

  Co zrobić z immunitetem posłów i senatorów?

  portret użytkownika Z sieci

  Od wielu lat zgłaszane są postulaty likwidacji tego przywileju. Zgłaszane są na ogół przed wyborami, a po wyborach zapomina się o tych zamiarach. Uważam, że immunitet należy przekształcić: nadal nie powinno się pozwolić na to, by policja wg swego „widzi mi się” mogła zatrzymać posła czy senatora na słynne 48 godzin. Bo wtedy mogłoby się okazać, że o wynikach głosowania decyduje policjant lub jego zwierzchnik zatrzymując „bez ważnego powodu” kilku parlamentarzystów. Ale na chowanie się „za immunitetem” przestępców też nie można nadal pozwalać. Czy nowy Sejm potrafi rozwiązać ten problem

  Straszny sen

  portret użytkownika Z sieci

  Miałem straszny sen. Śniło mi się, że Ukraina urosła w siłę, weszła w sojusz z Niemcami i zażądała od Polski „zakierzonskiego kraju” czyli ziem sięgających poza tzw. „linię Curzona”, do Sanu. Niemcy upomnieli się o Dolny Śląsk i Śląsk Opolski („na początek”), oczekując, że i jednym i drugim oddamy to „z dobrej woli”. Polska zaczęła intensywne zbrojenia i podjęła w trybie pilnym rozmowy sojusznicze z Francją i Rosją. Zbudziłem się przerażony. Straszna perspektywa. Ale jest gorsza: gdyby Rosja znowu wchłonęła Ukrainę.

  Na polską nutę?

  portret użytkownika Z sieci

  W niedzielnym programie TVP 1 pt. „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami” wykonano m.in. piosenkę „Jarzębina czerwona”. Uprzejmie informuję, że tę „polską” pieśń biesiadną stworzyli Rosjanie. Jej oryginalny tytuł: „Oj, Riabina Kudriawaja...” muzykę napisał Jewgienij Rodygin a wykonanie oryginalne było dziełem Gosudarstwiennowo Uralskowo Ruskowo Narodnowo Chora. W sumie – nadzwyczaj „polska” pieśń biesiadna. Brawo organizatorzy!

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  2 października 2023

  Straszny dla polskiego Kościoła wrzesień 1953 roku

  portret użytkownika Z sieci

  Biskupa Czesława Kaczmarka aresztowano w styczniu 1950 r. Niezwykle brutalne śledztwo trwało ponad 3 lata. Ubecy złamali go. W procesie rozpoczętym 14.IX 1953 biskup przyznał się do „winy” – do zdrady i do współdziałania z wywiadami obcych państw. 25.09.1953 Został aresztowany i internowany Prymas Polski ks.kard. Stefan Wyszyński. Episkopat Polski pozbawiony odważnego przywództwa tym razem nie stanął na wysokości swej misji: 28.IX. biskupi oficjalnie potępili „przestępcze działania” bp. Kaczmarka.

  Osłonił Prymasa Tysiąclecia

  portret użytkownika Z sieci

  Bp Antoni Baraniak był najbliższym współpracownikiem ks kard. Stefana Wyszyńskiego. UB aresztowało ich tego samego dnia 25.września 1953 r. Plan ubecja miała perfidnie prosty: zmusić torturami biskupa do złożenia (podpisania) zeznań, które umożliwiłyby wytoczenie procesu Prymasowi, pozbawienie go szacunku u ludzi fałszywymi oskarżeniami potwierdzonymi przez „najbliższego współpracownika, sekretarza i zastępcę Prymasa jako Arcybiskupa Gnieźnieńskiego”. Plan się nie powiódł mimo poddawaniu go bardzo ciężkim przesłuchaniom, w których używano bestialskich metod fizycznych i psychicznych.

  Wspomnienie haniebnej współpracy ukraińsko-niemieckiej

  portret użytkownika Z sieci

  W Parlamencie Kanady pojawił się duch haniebnej współpracy ukraińsko-niemieckiej: Ukrainiec, były żołnierz SS Galizien. Został powitany przez Przewodniczącego i usłyszał gromkie brawa posłów. Na Sali był także Prezydent W. Zełeński… Potem Przewodniczący przepraszał za to powitanie

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

  27 września 2023

  Subskrybuj zawartość