Skip to main content

O Beatyfikację rtm. Pileckiego

portret użytkownika Admin
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

69. lat temu w komorze gazowej Birkenau zginęła Edith Stein, niemiecka Żydówka, katolicka mniszka - św.Teresa Benedykta od Krzyża. 70. lat temu dobity zastrzykiem fenolu skonał w Auschwitz św.Maksymilian Maria Kolbe. Za wstawiennictwem Świętych Męczenników módlmy się o beatyfikację ś.p.Witolda Pileckiego.

Od stycznia 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum prowadzi akcję społeczną „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Wśród celów tej apolitycznej inicjatywy obywatelskiej jest ustanowienie 25 maja - rocznicy śmierci Rotmistrza - europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Poparcia akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” udzielili między innymi ś.p. Biskup Polowy ks. gen. Tadeusz Płoski, ś.p. Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks.prof.Ryszard Rumianek, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks.prof.Stanisław Wilk, oraz Prymas Polski kardynał Józef Glemp.

17 września 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do Jego Świątobliwości Benedykta XVI o rozważenie beatyfikacji ś.p. rtm.Witolda Pileckiego.

25 stycznia 2009 r. w Katedrze Wawelskiej została odprawiona łacińska Msza św., podczas której uczestnicy akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” prosili Kościół święty o wyniesienie na ołtarze bohaterskiego Ochotnika do Auschwitz.

W tej samej intencji modlimy się podczas dorocznych, urodzinowych Marszów Rotmistrza, które w dniu 13 maja przemierzają ulice wielu polskich miast.

Niech sierpniowe rocznice związane z postaciami świętych męczenników Auschwitz staną się dla nas okazją do wzmożenia próśb, jakie o od trzech lat kierujemy do Pana Zastępów.

9 sierpnia 1942 r., w komorze gazowej Birkenau zginęła Edith Stein, niemiecka Żydówka, katolicka mniszka - św.Teresa Benedykta od Krzyża. 14 sierpnia 1941 r. po dwutygodniowych męczarniach w bunkrze głodowym Auschwitz, został zamordowany zastrzykiem fenolu św.Maksymilian Maria Kolbe.

W dniach 9 – 15 sierpnia, w sposób szczególny módlmy się o wyniesienie na ołtarze ś.p. rtm.Witolda Pileckiego. Proponowany tekst modlitwy:

ŚWIĘCI MĘCZENNICY AUSCHWITZ
– PATRONI EUROPY!
ŚWIĘTA TERESO BENEDYKTO OD KRZYŻA!
ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE!
MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI,
ABY KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY
WYNIÓSŁ NA OŁTARZE
Ś.P.WITOLDA PILECKIEGO
- NAŚLADOWCĘ CHRYSTUSA,
BOHATERA AUSCHWITZ,
MĘCZENNIKA KOMUNIZMU.
JEŚLI TAKA JEST WOLA
PANA NASZEGO
JEZUSA CHRYSTUSA.
AMEN.

Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu..

więcej... http://www.facebook.com/event.php?eid=107454062687610

Michał Tyrpa

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak