Skip to main content

Krajowe

portret użytkownika Z sieci

Aptekarze nie chcą dyżurów?!

Apteki stanowią bardzo ważną dziedzinę handlu – bo działają w obszarze bezpośredniej ochrony życia i zdrowia. Aptekarze muszą spełnić znacznie ostrzejsze warunki dopuszczenia do zawodu niż inni handlowcy. Stanowią też bardzo wpływową grupę społeczną. Ostatnio osiągnęli kilka nowych przywilejów ograniczających dostęp do własności aptek. Społeczeństwo to zaakceptowało – bo działają w obszarze bezpośredniej ochrony zdrowia i życia. Ale niektórzy z nich najwyraźniej uznali, że ograniczenie konkurencji w ich działalności otrzymali od społeczeństwa dla swojej wyłącznej wygody.

Jestem w stanie zrozumieć - zaakceptować (socjalistyczno-kapitalistyczne) błądzenie PiS

portret użytkownika Admin

Stanowisko Instytutu im. Romana Rybarskiego ws. propozycji przedstawionych na konwencji programowej PiS

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

14 kwietnia 2018 roku odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości wraz z przedstawicielami innych partii wchodzących w skład rządu i koalicji rządzącej, podczas której premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przeprowadzenie szeregu działań, które wymagają oceny z punku widzenia interesu społeczno-gospodarczego.

Pilnie potrzebna ustawa dla podpalcza

portret użytkownika witold k

Mamy Piotrkowianie, dzisiejszego wieczora, pokazaną ewidentną lukę ustawiającą podpalacza w szyku. Czego nie zrobiono w planowaniu uporządkowania terenów firmy,

 • nie wystąpiono do służb państwowych, w tym samorządowych w spr. pomocy ogarnięcia rosnących hałd śmieci,
 • nie zmobilizowano skutecznie (kilka lat temu) do wprowadzenia w ulicy Wysokiej ruchu jednokierunkowego ani nie wprowadzono zakazu zatrzymania i postoju,
 • czas na pożar wybrano prawidło,
 • nie przesłano policji planu zarządzania ruchem na rondzie Solidarności i Faustyny.
 • ....

  witold k

 • Co ma wspólnego pedałowanie z podatkami?

  portret użytkownika paweł

  Na marginesie klasycznego wyścigu kolarskiego Paryż - Roubaix, którego kolejna, 116 edycja, odbyła się 8 kwietnia br. nasuwa się pewna refleksja. W sumie raczej smutna.

  Pomysły Pana Premiera na reformę administracji są złe

  portret użytkownika Z sieci
  godlo_text.png

  Pisałem już o tym, że p. Premier nie powinien przekształcać wiceministrów w zawodowych urzędników. Czyżby nie odnotował tego, że to dzięki temu, że poprzedni wiceministrami byli w strukturze politycznej i jako tacy, byli zobowiązani podać się do dymisji wraz Premierem poprzedniego rządu? I tego jeszcze wcześniejszego? Że dzięki temu mógł „umeblować” swój gabinet ludźmi, do których miał zaufanie? Gdyby nie to, musiałby on (i jego poprzedniczka) po dzień dzisiejszy być w sporach w Sądzie Pracy chroniącym pracowników przed „nieuzasadnionym zwolnieniem”.

  Panie Premierze – to już było i był to fatalny pomysł

  portret użytkownika Z sieci
  polska_flaga01.jpg

  Pan Premier ma rację, że to jest bardzo niezdrowa sytuacja, gdy ministrowie i wiceministrowie zarabiają mniej niż ich podwładni.

  Książeczki Mieszkaniowe – bardzo spóźniona sprawiedliwość

  portret użytkownika Z sieci
  ksiazeczka mieszkaniowa.jpg

  Rząd Tadeusza Mazowieckiego i tzw. Sejm Kontraktowy stanęli wobec problemu: oszczędności na mieszkanie czy na samochód? Dokładniej: chodziło o waloryzację oszczędzanych przez lata środków na owe dobra trudno dostępne. W czasach PRLu droga do własnego mieszkania wiodła przez wieloletnie oszczędzanie na tzw. Książeczkach Mieszkaniowych. Podobnie było ze staraniem się o samochód krajowej produkcji. Marzenie milionów Polaków – tzw.

  Ręce precz od rodziców!

  portret użytkownika Marcin P.
  rodzina.jpg

  Bardzo często słyszymy w Polsce o dzieciach wymagających drogich terapii czy skomplikowanych operacji, których NFZ nie ma w swoim „koszyku świadczeń gwarantowanych”, i o publicznych zbiórkach na leczenie za granicą. Rodzice stają na głowie, żeby wywalczyć dla swoich dzieci życie i zdrowie, bo w realiach polskiej służby zdrowia nadzieja zderza się nierzadko z informacją, że chory może liczyć jedynie na opiekę paliatywną.

  portret użytkownika Stowarzyszenie Aptekarzy Tradycyjnych

  Petycja Stowarzyszenia Aptekarzy Tradycyjnych do Pani Premier Beaty Szydło

  Piotrków Trybunalski, dn. 26 stycznia 2017r

  Stowarzyszenie Aptekarzy Tradycyjnych
  ul. Rudnickiego 22
  97 – 300 Piotrków Trybunalski
  KRS: 0000410638
  tel.696040650

  Sz. P. Beata Szydło
  Prezes Rady Ministrów
  Al. Ujazdowskie 1/3
  00 – 583 Warszawa

  Petycja
  dotycząca wielopłaszczyznowego nieprzestrzegania Prawa Farmaceutycznego przez sieci apteczne

  Szanowna Pani Premier

  Subskrybuj zawartość