Skip to main content

Wybory 2023

Może to był „teatrzyk objazdowy”?

portret użytkownika Z sieci

Męczy mnie wspomnienie takiej sceny z filmu amerykańskiego, który obejrzałem kilkadziesiąt lat temu i tytułu już nie pamiętam. Ale utkwiła mi w pamięci taka scena: główny bohater był bezrobotny i poszukiwał zarobku. Zaproponowano mu wynagrodzenie za specyficzną usługę: miał w siedzibie partii odebrać informację, zgłosić się do określonego członka określonej komisji wyborczej i tam dostać od niego zaświadczenie o prawie do głosowania wystawione na nazwisko kogoś, kto na wybory się nie stawił. Wykonał to. Dostał kilka dolarów i zaoferował dalsze usługi.

Premier Morawiecki AD 2023

portret użytkownika Admin
movie: 
See video

Rozumiem

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Rozumiem, że partyjniactwo rozum odbiera. Że aparat i kierownictwo uwikłane jest. Że czas zemścić się na oszołomstwie ekipy rządzącej. Samo życie.

Że parlamentarzysta w istocie to ofiara partyjnej koteryjnej indoktrynacji. Życie.

Zjednoczona Prawica to pierwsza mało skuteczna forma (czas...) - ważna powinna i przygotowała; państwową administrację. Rząd.

Oprócz próby ratowania projektu wspólnoty europejskiej to pan Morawiecki wyciąga pomocną dłoń do posła. Daje mu szansę na uwiarygodnienie się.

To co ten zrobi zostanie mu na zawsze jemu i dzieciom, wnukom.

witold k

portret użytkownika witold k

Wybory 2023. Czy można było inaczej 12

mamipulacja.jpg

Znajdzie się choć jeden parlamentarzysta (poseł, senator, elekt), który powie dość. Wierchuszki zgłupiały już w ogóle nie pamiętają o wyborach, pozycji posłanego - posła. Jazgot różnych ideologicznych popaprańców spowił środki masowego rażenia w ciemnej mgle. Pomijam agenturalność owych środków.

Rotacyjny Marszałek Sejmu?

portret użytkownika Z sieci

Jest co najmniej dwóch chętnych do objęcia stanowiska Marszałka Sejmu. Bardzo chętnych. Pojawił się pomysł na rozwiązanie tego problemu. Nazwano go: „Marszałek Rotacyjny”. Ma to polegać na tym, że jeden z nich będzie sprawował urząd przez I połowę kadencji, a drugi przez drugą. Takie rozwiązanie rzeczywiście istnieje. Tak jest w Parlamencie Europejskim. Tam działa to od lat.  Czy zadziała u nas? A jeśli ten pierwszy nie będzie chciał ustąpić? I jeśli opozycja „złośliwie” nie będzie chciała poprzeć wniosku o odwołanie aktualnego, by powołać następnego? I zabraknie głosów do odwołania?

Czy nie było podwójnie głosujących?

portret użytkownika Z sieci

Ze wszystkich stron docierają wiadomości o ogromnej ilości osób głosujących poza swoimi miejscami zamieszkania. We Wrocławiu ostatni głosujący weszli do lokalu o godz. 3.00 nad ranem. Osobną sprawą jest kwestia zakończenia głosowań o 21.00. Choć i to przekroczenie czasu otwarcia lokali jest zaskakujące. Co z „ustawową ciszą” – bo przecież nie było oficjalnego przedłużenia czasu głosowania? Ale bardzo ważna jest także inna sprawa: czy liczba tych, którzy w swoim okręgu wzięli zaświadczenie zgadza się z liczbą tych, którzy głosowali gdzie indziej? Czy ktoś to sprawdził?

Gratulacje dla nowych Pań i Panów Posłów i Senatorów Rzeczpospolitej Polskiej

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
polska_flaga01.jpg

Gratuluję wszystkim Osobom, które zdobyły mandaty Posła i Senatora RP.

Wierzę, że będziecie Państwo godnie sprawować swoje funkcje, a hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" będzie wciąż nie tylko na Waszych ustach lecz urzeczywistni się w Waszym nienagannym, codziennym postępowaniu.

Piotr

18 października 2023

Uwaga! OKW w szkole nr3 na Wysokiej w PT

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Pewnie to będzie standard pracy niektórych członków OKW. Sam zorientowałem sie po.

Pani po zweryfikowaniu wyborcy zapytała; karty wszystkie. Bez wahania odpowiedziałem tak. Zagłosowałem wyszedłem dopiero zorientowałem, się że jest to forma wpływu na wyborcę jak idzie o Referendum. Pani sugeruje, że tej kraty może nie dać.

Usunąłbym tą panią z pracy w OKW.

Co innego wyścig po żołdy, co innego próba naprawiania błędów z "Magdalenki" - Referendum i o tym jest od lat i będzie dużo.

Ale! Chamska próba uwalenia Referendum to skandal narodowa zdrada.

witold k

Dlaczego Tusk i kolejne marionetki

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Dlaczego Tusk wcześniejsze i późniejsze marionetki tak łatwo rozgrywane są przez PRL-owskie służby.
Przypadków jest dużo każdy trochę inny mają wspólny element. Do tematu ponagla mnie dzisiejsze pokazanie pożytecznego idioty spod nicku Konfederacja.

Amnezja?!

portret użytkownika Z sieci

Tusk co jakiś czas coś oświadcza, a następnie okazuje się, że nie tak dawno mówił i robił coś całkiem innego. Ostatnio nakrzyczał na jakąś swoją zwolenniczkę za to, że stwierdziła, iż on jest przeciw referendum. Wszyscy doskonale pamiętamy, że nie tak dawno huknął na masowym spotkaniu ze zwolennikami PO, że „on to referendum unieważnia”. Już zapomniał? Utrata pamięci? Amnezja? Skleroza? Już go dopadła? Ale, w sumie, lepiej, że teraz jest „za”.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

13 października 2023

Subskrybuj zawartość