Skip to main content

Wspomnienia niezbyt miłe

portret użytkownika witold k

Msza Święta imieninowa księdza Jana Umińskiego

25.06.2023 09:00
25.06.2023 10:30
KS.JAN UMIŃSKI Z KS. JERZYM POPIEŁUSZKĄ

Znów minął rok. W tym roku nie 24 a 25 czerwca zapraszamy na Polankę na coroczną Mszę Świętą w której wspominamy ks. Jana.

Mój 4 (ten z 1989r) czerwca

portret użytkownika witold k
Solidarnosc_logo.gif

z naszego archiwum

Pewnie się starzeję, choć raczej spełniam prośby portalu o potrzebie zapisywania naszej współczesnej historii. Był już „mój 13 grudnia” i nie tylko.

Mój 4 czerwca, a dokładnie 5, to wejście smoka w byłym Zakładzie Energetycznym Łódź-Teren.

Wspomnienie niezbyt miłe (16)

portret użytkownika witold k

Zaniechanie

Tym razem w kontekście szatańskich wersetów z programu eliminacji religii z życia publicznego w Polsce. Tu uwaga. W zależności od potrzeb pozycja religijna jest bądź nie jest potrzeba. Jeśli jest no to i tak trzeba się odróżnić, wspomnę kościół łagiewnicki i kościół rydzyka. Ślub w Kościele pod potrzeby kampanii wyborczej i obecny wstyd za PiS-owski kościół.

Wyciągnie Jana Pawła II z po pierwsze kościoła katolickiego i stawianie na równi tzw. autorytetami. Postaciami przeciwstawianymi naszej tożsamości, naszego przyrodzonego powszechnego (katolickiego) żywiołu.

portret użytkownika witold k

Wspomnienie niezbyt miłe (15)

W 34. rocznicę wielce ważnej politycznie inicjatywie ujawnienia noszonej przez lata nadziei na jak potem nazwiemy III RP. Pomysły, wręcz program pokazania po latach naszych celów, nadziei oryginalnych pomysłów w tym wypadku Energetyki nie znajdują wsparcia. Może zrozumienia, potrzeby? Rzecz tyczy politycznych nadziei katolickiej opozycji jak to P. Kiszczak nazwie „Ekstremy solidarnościowej”

Wspomnienie niezbyt miłe (14)

portret użytkownika witold k

Toksyczność interpersonalna. Na nasze narodowe potrzeby znana jako "polskie piekiełko". Ważny temat. Kiedyś pokazałem go na przykładzie Porządku dziobania jest to sprawa rozlewająca się po całości.

 • gdzie są moi przyjaciele bojownicy z tamtych lat zawsze było ich niewielu teraz...
 • czy też; poróżnili nas
 • jednak. Dominuje źle pojęte chrześcijaństwo, któremu, jeśli się przyjrzeć to forma bogobojnego wyścigu szczurów - pole zgorszenia - iskra dla nowo starych ideologii i nie tylko.
 • portret użytkownika witold k

  Historia Solidarności Energetyków piotrkowskich na tle ówczesnego czasu w Piotrkowie i Łodzi

  14.01.1989 Ogloszenie KZ S.jpg
  Właśnie minęły 34 lata
  Notatkę - zajawkę napisałem w styczniu 2018 na rok przed rocznicą. To było wydarzenie... Grupa Robocza KK środowisko nieuznające rozwiązania związku zawodowego jako działań niezgodnych z MPP utrzymało działalność struktury przez całe lata Juty Wojskowej, a po 1989 na złość całej ekipie (Geremek Kiszczak) ponownie zafunkcjonowało we wierchuszce NSZZ"S". Naprawdę: historia, która nakazuje zdjąć czapkę przed nami, została całkowicie w moim środowisku pracy zlekceważona. Może w kolejnych okrągłych rocznicach dojrzeją.
  portret użytkownika witold k

  Mój 13 grudnia

  Solidarnosc_logo.gif

  z naszego archiwum

  Na wstępie: Od lat czekam na spisywanie naszej lokalnej historii przełomu. Na portalu funkcjonują stosowne fora, grupy tematyczne, powstaje lokalna encyklopedia Solidarności. Niestety! Ale ciągle mam nadzieję, że coś się zmieni. Jednak czekać w nieskończoność nie można.

  Zatem: Z pochodzenia, że tak powiem, z wyposażenia genetycznego jestem inteligentnym raptusem. Znajduję także ważnych wielkich przodków, którzy zapewne wyposażyli mnie w bezkompromisowość, odwagę, poświęcenie... Nie chodzę na łańcuchu, nie cierpię koterii.

  Junta Wojskowa matrioszki Jaruzelskiego

  portret użytkownika witold k
  polska-flaga-stare.jpg

  Junta Wojskowa matrioszki Jaruzelskiego spojrzenie polityczne w 2022. Staram się wspominać czas, który mnie dotyczy, mojej katolickiej Ojczyzny. Jest tego dużo bardzo dużo. Nie ma w PT drugiego takiego. Tym razem w kontekście obecnego etapu współpracy Zachodu ze Wschodem.

  Rozmowa Jaruzelskiego z wczesnych lat siedemdziesiątych XXw. do dziś jest aktualna. W 1983 zawarł układ, dokręcony w 1989 do dziś jest strzeżony. Przyduszanie kelnerów z "Magdalenki".

  Subskrybuj zawartość