Skip to main content

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie obrony prześladowanych wspólnot chrześcijańskich

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie obrony prześladowanych wspólnot chrześcijańskich w świecie
(przed poniedziałkowym posiedzeniem Rady Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej)

W programie posiedzenia Rady Spraw Zagranicznych UE, która obradować będzie w poniedziałek w Brukseli, znajduje się „krótka debata na temat wolności religii i sumienia”. Moralna i polityczna powaga sprawy wymaga, by nie została ona potraktowana jedynie formalnie, dla „załatwienia tematu”. I powinna dotyczyć konkretnie sytuacji zagrożonych wspólnot chrześcijańskich w świecie.
Oczekujemy więc, że – zgodnie z inicjatywą czterech państw Unii, które wystąpiły z deklaracją o potrzebie ochrony przez Unię Europejską praw i bezpieczeństwa zagrożonych wspólnot chrześcijańskich w świecie – minister spraw zagranicznych RP podejmie działania na rzecz przyjęcia przez Radę wiążących postanowień w tej sprawie: zobowiązania wysokiego przedstawiciela Unii ds. zagranicznych do stałych reakcji dyplomatycznych w sytuacjach, które tego wymagają i stałego monitorowania bezpieczeństwa zagrożonych wspólnot. Zagraniczni partnerzy Unii Europejskiej muszą wiedzieć, że poszanowanie praw chrześcijan stanowi dla Europy zasadnicze kryterium oceny przestrzegania praw człowieka w państwach, z którymi współpracujemy.
Apelujemy do wszystkich ugrupowań politycznych o aktywne wpływanie na politykę rządu w tej sprawie.

(-) Marek Jurek,
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

31 stycznia 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Bardzo

portret użytkownika witold k

Bardzo trudna i ważna sprawa. Trudna bo chrześcijańscy liderzy obecnej polityki światowej już dawno poświęcili własne pochodzenie pod potrzeby politpoprawności. A ruchy takie jak p. Marka Jurka to nisza. Owszem siebie zaliczam do tej niszy.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.