Skip to main content

Jeden przeciw stu. Ostatni bój "Szczerby"

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
24.02.2024 12:00
24.02.2024 14:00

Jeden przeciw stu. Ostatni bój "Szczerby": https://youtu.be/D9dWde0Sj_E

Spowiedź, część pierwsza

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Wielce szanowny Kolega Witold Kowalczyk bardzo chce wiedzieć kto mną steruje.
Dziś bardzo łatwo mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ po długim błądzeniu powróciłem do wiary w Pana Boga.
Jestem katolikiem i chcę aby kierował mną Pan Jezus Chrystus i Maryja Matka Jego.

Jestem grzesznikiem.

"Ulmowie" piękny film

portret użytkownika Aptekarz

Niskobudżetowy, jednogodzinny film dokumentalny, zaprezentowany w środę 6 września 2023 roku w kinie Helios
w Piotrkowie Trybunalskim prawdopodobnie pobił rekord pod względem frekwencji widzów "0ppenhaimer"-a. Brawo, brawo, brawo.

Aptekarz

7 września 2023

Gazeta Częstochowska - rozmowa z Marianem Grotowskim

portret użytkownika Z sieci
IMG_20230208_181635_802.jpg

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”

Marian Grotowski – pisarz i pasjonat polskiej historii, patriota, działacz społeczny, radomszczanin. W wywiadzie z Urszulą Giżyńską Pan Marian opowiada o swojej twórczości i umiłowaniu Ojczyzny

Generała "NILA"... 70 lat temu powieszono

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

W parafii św. Ojca Pio na Gocławiu 24 lutego 2023 roku odbyły się uroczystości upamiętniające legendarnego żołnierza i dowódcę polskich walk o niepodległość.

W 70 rocznicę śmierci generała Emila Fieldorfa „Nila” Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, wojska oraz mieszkańcy Warszawy modlili się podczas Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Zmarł Mieczysław Gil wielki patriota

portret użytkownika Z sieci
M. Gil.jpg

Urodził się w 1944. W sierpniu 1980 był uczestnikiem strajku na Wydz. Stalowni w Hucie im. Lenina w Krakowie. We wrześniu wszedł do Zarządu Komisji Zakładowe NSZZ „Solidarność”. Współzakładał MKZ w Krakowie i został wiceprzewodniczącym. W okresie styczeń- lipiec 1981 pełnił obowiązki przewodniczącego MKZ Małopolska. Reprezentował kilkakrotnie „Solidarność” w rozmowach z rządem oraz na międzynarodowych konferencjach metalowców. Był Delegatem na I KZD i członkiem Komisji Krajowej. 13-16.XII.1981 uczestniczył w strajku w Hucie. Po pacyfikacji Huty ukrywał się.

Kto zamordował inż. Sławomira Jarosa, komu przeszkadzał ten Pan?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Na początku stanu wojennego "zapił się na śmierć" niepijący alkoholu inż. Sławomir Jaros z Rozprzy, historyk i wielki polski patriota. Zwłoki znaleziono obok piotrkowskiego śmietnika.
(Piotr Korzeniowski)

Zapewne większość z nas – mieszkańców Rozprzy i okolicy – pamięta, że 81 lat temu miała miejsce bohaterska obrona Rozprzy przed nacierającymi wojskami niemieckimi. Najlepiej opisał te wydarzenia nieżyjący już mieszkaniec Rozprzy, pan Sławomir Jaros. Zachęcamy do przeczytania zamieszczonego poniżej tekstu.

Historia obrony Rozprzy we wrześniu 1939r. autorstwa inż. Sławomira Jarosa

Świadkowie TAMTYCH DNI

portret użytkownika grzegorz
Kora Bazylewicz.jpg

Czas. Ten surowy sędzia z uwagą przegląda szeregi uczestników dawnych wojennych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Kilka dni temu 28 grudnia 2021 odeszła na wieczną wartę Hanna Kępińska – Bazylewicz podpułkownik Wojska Polskiego, łączniczka Armii Krajowej, zasłużony działacz społeczny, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Drugiego dnia stycznia skończyłaby 99 lat.

Urodziła się na początku lat dwudziestych XX wieku w rodzinie o wojskowych tradycjach. Jej ojciec był wyższym oficerem a mama świetną pianistką.

Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński

portret użytkownika witold k
wyszynski.jpg

Wreszcie. Trudno było, lata trwało… Jerzy Popiełuszko wygrał „wyścig” do Ołtarza. Rozumiem wiele o tym pisałem. Wyszyński: Błogosławiony Ojciec Narodu Polskiego o czym każdy wstępnie rozgarnięty wie.

Nie wie bo nie ma tego w biografiach o tym, że fakt usunięcia zabicia przygotowanej Matrioszki i wypuszczanie Kardynała z więzienia to naoczny cud i źle się siało, że przez dziesiątki lat wybitna Postać ustępowała miejsce innym wybitnościom szacunku Ołtarza. Wzoru do naśladowania.

Zmarła Maria Lubera (1949-2021) wspaniała kobieta, wielka patriotka

portret użytkownika Z sieci

W latach 1976-1981 była Sekretarzem Klubu Inteligencji Katolickiej w Łodzi. W r. 1980 była założycielką i szefową tymczasowego zarządu NSZZ „S” w Instytucie Ekonometrii UŁ.

W okresie PRL działała w opozycji demokratycznej. W marcu 1968 wzięła udział w strajku okupacyjnym na Uniwersytecie Łódzkim. Działała w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCziO).

Subskrybuj zawartość