Skip to main content

Uroczystości w Bąkowej Górze 2017

portret użytkownika Robert Szala
0.jpg

Galeria

W sobotę 13 maja 2017 roku, na cmentarzu w Bąkowej Górze odbyły się obchody 71. rocznicy mordu jakiego dokonali w maju 1946 roku w Radomsku, funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa na 12 żołnierzach Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Mszę św. w intencji zamordowanych żołnierzy koncelebrowali ksiądz kanonik Andrzej Kuliberda i proboszcz parafii w Bąkowej Górze ksiądz Tadeusz Ściebura, wzruszającą i wielce patriotyczną homilię wygłosił ks. kanonik Kuliberda. Po Mszy św. okolicznościowe przemówienia wygłosili: prezes Ogólnokrajowego Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego ppłk. Mieczysław Orzełek, niezwykle poruszające wspomnienia z tamtego okresu jego działalności w podziemiu antykomunistycznym, opowiedział były minister ds. kombatantów płk. Zbigniew Zieliński, po nim głos zabrały głos posłanki na Sejm RP Anna Milczanowska i Małgorzata Janowska.

Następnie odbył się Apel Poległych i złożenie wieńców i kwiatów na grobie zamordowanych żołnierzy KWP. W uroczystościach wzięli udział kombatanci z rodzinami, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji samorządowych i społecznych, kombatanckich, poczty sztandarowe, delegacje szkół, policji i straży pożarnej, harcerzy, organizacji Strzelec, przedstawiciele PGE, i wielu chętnych, którzy przyjechali na tą patriotyczną uroczystość z różnych części naszego kraju.

Po uroczystościach, przybyli goście udali się na teren byłej szkoły podstawowej gdzie poczęstowano wszystkich żołnierską grochówką.

Robert Szala – 14.V.2017

3.545455
Ocena: 3.5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak