Skip to main content

O historii krajobrazu

portret użytkownika Jacek Łukasik

Historia krajobrazu jest młodą, prężnie się rozwijającą dziedziną interdyscyplinarną nauki.
W Polsce badacze zajmują się nią od mniej więcej 10 lat, łącząc przeróżne ciekawe techniki.
Historia krajobrazu i rekonstruuje dawny świat, odpowiada na pytanie, jak wpłynął na niego człowiek, gdzie dawniej istniały osady. Jak więc wyglądała na przykład Polska jakiś tysiąc lat temu?
Historyk, dr Tomasz Związek tak mówił o tym w Radiu Naukowym:

Wylęgarnia specjalistów od zarządzania

portret użytkownika Z sieci

Na Uniwersytecie Łódzkim prowadzone są studia MBA – Master of Business Administration = Mistrza (Magistra) Zarządzania Przedsiębiorczością. Powtarzam: są to studia magisterskie, kończące się obroną pracy magisterskiej. Na UŁ trwają one 2 lata i uchodzą za trudne. Wykładają tam najlepsi fachowcy z tytułami co najmniej doktora w zakresie ekonomii, organizacji, zarządzania, administracji i prawa.

Japońscy inżynierowie zmienili nasze postrzeganie budowy egipskich piramid

portret użytkownika Jacek Łukasik

W 1978 roku grupa odważnych japońskich inżynierów podjęła się niezwykłego wyzwania, które na zawsze zmieniło nasze postrzeganie starożytnego Egiptu i jego monumentalnych budowli.

Próbowali oni odtworzyć konstrukcję Wielkiej Piramidy Cheopsa, wykorzystując metody i narzędzia, które według powszechnej opinii były dostępne w czasach faraonów.

Ten ambitny projekt miał nie tylko sprawdzić prawdziwość tradycyjnych teorii na temat budowy piramid, ale także rzucił nowe światło na technologiczne możliwości starożytnych Egipcjan.

Szanowni Absolwenci Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

portret użytkownika IMS.PT
03.11.2023
05.11.2023

Serdecznie zapraszam na Zjazd Słuchaczy i Absolwentów Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS) połączony z konferencją „Powołani do życia na obcej ziemi - według koncepcji Jana Pawła II, Augusta Hlonda oraz Roberta Schumana” odbywającą się w ramach projektu Animatorzy Wizerunku Polski w Europie (AWPE). Wszystko to razem odbędzie się we Wrocławiu od piątku wieczorem 3 XI 2023 do niedzieli 5 XI 2023, zaś sobotnia konferencja dostępna będzie poprzez Ms Teams.

Transmisja konferencji na YouTube będzie dostępna na żywo pod linkiem:

Rankingi miarą (nie)mocy akademickiej

portret użytkownika Józef Wieczorek
movie: 
See video

Sukces polskich archeologów w Omanie

portret użytkownika Jacek Łukasik

Tym razem nie zamierzam pisać o polityce, gdzie nie mamy za wiele powodów do chwalenia się.

Co Pan gada, panie Marszałku?!

portret użytkownika Z sieci
pieniadz.jpg

Trzecia Osoba zabrała głos m.in. na temat „drukowania pieniędzy”. „Pustych”, oczywiście. Pominę tu kwestię, czy Pan Marszałek wie, co to są puste i kiedy pieniądze wprowadzane do obiegu są „puste”, a kiedy nie. Bo tego już p. Marszałek jako chirurg, a nie ekonomista wiedzieć nie musi. Oczywiście lepiej, żeby nie mówił o rzeczach, na których się nie zna. Otóż Pan Marszałek stwierdził, że NBP drukuje nowe puste pieniądze, a on to sam stwierdził, bo jak bierze pieniądze z bankomatu, to są to nowe banknoty.

Badacz mowy nienawiści ma profesorski problem

portret użytkownika Józef Wieczorek

Pytanie:czy prezydent musi nadawać tytuł profesora ?

Polskie środowisko akademickie zostało ostatnio postawione w stan gotowości bojowej, a to z powodu zbyt długiego oczekiwania na podpis prezydencki pod nominacją profesorką jednego z młodych badaczy – specjalisty od mowy nienawiści i pogardy.

Subskrybuj zawartość