Skip to main content
portret użytkownika witold k

Tata: Ty to lepiej nic nie mów…

Trzydziestolatek z tytułem naukowym doktora nauk fizycznych to po prawdzie przyspieszona o ca kolejne trzydzieści lat, jeśli idzie o życiowe doświadczenie, postać na co dzień.

Zatem nie tyle o obciachowość idzie w zleconym ojcu zadaniu, a o niekoniecznie otwieranie obszarów nie przewidzianych w konkretnej rozprawie.

Reforma uczelni jest niezbędna

portret użytkownika Z sieci

Za kilkanaście dni odbędzie się (mam nadzieję) ostateczne głosowanie nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym. Najwyższy czas. Do oryginalnego projektu wprowadzono ponad 160 poprawek. Konsultacje trwały wiele miesięcy. Mimo to propozycja rządowa dzieli środowisko i budzi protesty.

Wymodliliśmy!!! Dzięki Panie Boże!!!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Podziękowanie Stanisława Michalkiewicza
13 kwietnia 2018

Szanowni Czytelnicy, Słuchacze i Telewidzowie!

W związku z chorobą otrzymałem od Państwa mnóstwo wyrazów życzliwości i pomocy, zarówno tej duchowej, jak i materialnej. Na samą pocztę elektroniczną wpłynęło ponad 300 listów, więc rozumieją Państwo, że nie mogę na wszystkie odpowiedzieć indywidualnie. Zatem dziękuję za tę falę życzliwości w ten sposób w przekonaniu, że te słowa do Państwa dotrą.

Szczepienna bomba zegarowa

portret użytkownika POBUDKA

Szczepienna bomba zegarowa

Największe kłamstwo kiedykolwiek powiedziane...
że szczepienia są bezpieczne i skuteczne

Polecam zapis wykładu dotyczącego bezpieczeństwa i skuteczności szczepień, prelegentem była Pani prof. dr hab. Maria Dorota Majewska (10.08.2017, Łódź).

movie: 
See video

Potrzebny Ruch Kontroli Władzy Akademickiej

portret użytkownika Józef Wieczorek

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. {Lord Acton}.

W ciągu kilkudziesięciu lat PRL narzucona Polakom władza komunistyczna nie była kontrolowana przez obywateli, więc jej deprawacja była oczywista.
Przez ćwierć wieku III RP z kontrolą władzy też były problemy z powodu paktu okrągłostołowego, stąd system, mimo pozornych zmian, tak wiele się nie zmienił.

Duch nie spadł z nieba czyli UFO w starożytnym Egipcie

portret użytkownika TBM
25.05.2014 20:00
25.05.2014 22:00

Szanowni Państwo,

Chciałbym serdecznie zaprosić Was na wykład online. Wykład prowadzony przez p. Halinę Przychodzeń, archeologa, pracownika UW, członka Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Egiptu "Herhor", uczestnika wielu badawczych wypraw będzie poświęcony technologii Egiptu z czasów Piramid i mitom dotyczącym rzekomego udziału kosmitów w pracach nad budową monumentów egipskich.

To już drugi wykład p. Przychodzeń na platformie, pierwszy poświęcony paleopatologii mumii cieszył się ogromnym powodzeniem, ten z pewnością będzie równie pasjonujący.

Zapraszam w niedzielę, 25. maja o 20:00

Paleopatologie mumii egipskich

portret użytkownika TBM
13.04.2014 20:00
13.04.2014 22:00

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na wykład poświęcony paleopatologii mumii egipskich. Prowadząca p. Halina Przychodzeń opowie o prowadzonych przez siebie wykopaliskach i badaniach mumii, o śledztwach mających na celu rozwikłanie zbrodni sprzed tysięcy lat, sposobach tuszowania przestępstw a także o pierwszych w Polsce i prawdopodobnie na świecie badaniach mikroskopowych skóry mumii.

Wszelkie szczegóły http://el-kursy.pl/node/121523

Bartek Mańk

"Całun Turyński, historia badań"

portret użytkownika TBM
06.04.2014 20:00
06.04.2014 21:00

Szanowni Państwo,
mam zaszczyt zaprosić na wiosenną serię wykładów online poświęconych fizyce. Najbliższy, w niedzielę 6. kwietnia 2014 będzie poświęcony Całunowi Turyńskiemu, a raczej historii badań naukowych tej relikwii. Zwłaszcza zapierającej dech w piersiach historii badań wieku całunu metodą "węgla C14".

Nie obejdzie się więc bez opisu datowania starych przedmiotów radioizotopami, rozpadu radioaktywnego (i jego krzywej), izotopów a także wpływowi środka na mole na badanie wieku lnu.

Gwiezdni sąsiedzi - część druga

portret użytkownika TBM
02.02.2014 20:00
02.02.2014 22:00

Szanowni Panstwo,

temat gwiezdnych sasiadów okazal sie za obszerny na jedno spotkanie. Zdazylem tylko opowiedziec o metodach pomiaru kosmicznych odleglosci i - pobieznie - o Ukladzie Slonecznym. Pobieznie, bo jemu bedzie poswiecone jedno z kolejnych spotkan.

Ale chcialem dalej mówic - tym razem juz o Kosmosie przez duze "K" :).. o naszym polozeniu w Galaktyce, galaktyki w Gromadzie, Gromady w Supergromadzie a tej z kolei w widzialnym Kosmosie. No i czy Wszechswiatów jest wiecej niz jeden :)

Sąsiadów warto znać

portret użytkownika TBM
26.01.2014 20:00
26.01.2014 22:00

Szanowni Państwo,

chciałbym serdecznie zaprosić na spotkanie online w niedzielę o godzinie 20:00.

Sąsiadów warto znać. Dlatego chciałbym opowiedzieć o planetach, gwiazdach bliższych i dalszych z naszego ramienia, Galaktyki, naszej lokalnej gromady galaktyk, supergromadzie (naszej i innych) i budowie całego Wszechświata. Postaram się także pokazać skale odległości mącące zdrowy rozsądek.

Subskrybuj zawartość