Skip to main content

Jezus zmartwychwstał a Ty?

portret użytkownika witold k
Zmartwychwstały Chrystys.jpg

Refleksja polityczna. Tegoroczne wspomnienie sługi Bożego Franciszka Blachnickiego raz na zawsze uzmysłowić nam ma - osoba religijna na wzór religii nie chrześcijańskich, musi być polityczna. Dość kosmicznej naiwności katolików. Owszem. Przyznaję; obecna polityczna administracja państwa korzysta z tego przywileju - udowadnia, że służy katolickiemu państwu narodu polskiego. Nie wspomnę tutaj masona, który napisał o tym po to aby zawczasu skompromitować, opóźnić, nieuniknioną konsekwencję nacji z nad Wisły, jeśli ma zamiar zostać się. Jeszcze zdanie. Obecny katolicyzm pod kierownictwem PIS to zwykły majstersztyk dokładnie taki sam jak masonerii promowanie alternatywy bez Boga nazwanej lewicą, komunizmem - pod potrzebny usunięcia Cara i ambicji Stalina. Nieposłusznego parobka. Przyznaję. Po latach eliminacji katolickiej myśli z polityki liderzy obecnego PiS połapali się widzą że dalej polskiego żywiołu nie da się spychać.

Proszę sobie uzmysłowić niewyobrażalne oszustwo jak idzie o mord na Jezusie Chrystusie. Polityczne kierownictwo Izraela nie miało wątpliwości, że każe okupantowi (Rzymowi) zabić Zbawiciela. Więcej. Do dziś używają kalendarza Chrystusowego jednocześnie udają że czekają na Zbawiciela. To zwykle oszołomstwo, którym nas potraktował naznaczył Adam z taty Szechter z mamy Michnik. Ten sam żydowski szowinizm, który wtedy dla krótkoterminowego interesu kazał zabić ziomka zesłanego przez Stwórcę.

Próbuję uzmysłowić: przymiotnik katolicki, zgodnie z jego etymologią to tyle co powszechny, zatem demokratyczny, wedle masońskiej manipulacji. Zostawię perfidię Sanhedrynu zawczasu przygotowującego łapówki za mówienie o wykradzeniu zwłok Tego, którego przebodli… Uczeni wiedzieli, że Jezus to ten na którego od tysięcy lat czekają.

Uczniowie Jezusa, tak z resztą jak sam Syn człowieczy, przykładem, ofiarą wyznaczają budują przyszłość. Tyle tylko, że zmieniło się… postępujące narzędzia interaktywności, kultura obrazkowa, nakazuje nam korzystanie z tych narzędzi, których używają dzieci złego. Ludzie wiary na swych codziennych polach; przykładem życia świadczą, budują boży ład. Ale!, giną w wyścigu, w którym dominuje nie boży ład. Rodzaj konspiracji (z jakim mamy do czynienia) nie spełnia tu Bożej obietnicy, raczej, jest to grzech zaniechania - naiwnego oczekiwania. Przykład tonącego, który nie wsiadł do przyjezdnej motorówki - czekał na cud. Cudem była owa motorówka…

Mamy wyjść szerokim frontem ze współczesnych katakumb. Musimy. Nie tylko dla siebie dla Europy i Zachodu.

TW zabili- zatruli księdza Franciszka bo wiedzieli że zatrzymać się jego ruchu nie da. Następnie. Sprowadzili Oazę do przykościelnych ruchów. Zatrzymali, że wspomnę asekurację z Magdalenki.

Dostaliśmy Syna człowieczego był jak my: zwykłym dzieckiem, młodzieńcem, przywódcą. Przykładem do naśladowania. Zbyt jasno uzmysławia swoją boską istotę tym którzy się domyślali, po to aby nie mogli powiedzieć że nie wiedzieli. Do końca wdarł się w naszą "skórę " umarł. Wszystko to bo tak to widział Ojciec Wszechmogący. Syna swego dał na poniewierkę abyśmy oczy przetarli…

Jesteśmy największą w Europie i świecie demokracją. Fakt wielowiekowej wielonarodowej wspólnoty i katolicka pokora (przez wieki) wtedy przykład wierności uczniów Chrystusa, dziś wymaga nowej równie jak wtedy - otwartej drogi. Innej. Mamy przywrócić miejsca kościoła na jego pozycję z czasu powstania naszej państwowości wyposażonej dziś w dzisiejsze osiągnięcia odwiecznej rywalizacji złego i dobrego. Mamy ku temu prawo tradycję tożsamość. Pierwszeństwo. Trzeba tylko zdać sobie sprawę z tego. Dobrze to robi np. Fundacja Myśli Schumana.

Wielkanoc 2021

witold k

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak