Skip to main content

Gospodarka

Renaturyzacja rzek?

portret użytkownika Z sieci

„Renaturyzacja rzek” to jedno z ulubionych haseł tej ekipy. Któż nie lubi wijących się strumieni, potoków i rzeczek? Warto jednak uwzględnić rzecz ogromnie ważną: łęgi, czyli tereny zalewowe, na których zbudowano całe osiedla. Pierwszym zadaniem „popowodziowym” (tuż po odbudowie zniszczonych domów) powinna budowa zbiorników retencyjnych – dla gromadzenia nagłych nadwyżek wody w potokach, rzeczkach i rzekach. Wykreślenie ich z programu rządowego na początku tej kadencji władz było wielkim błędem. Trzeba to naprawić. Jak najszybciej.

Poseł online

portret użytkownika Biuro Posła Grzegorza Lorka

Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu posła na Sejm Grzegorza Lorka

Wybrane wypowiedzi Posła. Prosimy zwrócić uwagę na menu trybunalscy.pl z belki głównej. Jest tam za linkowane archiwum i bieżąca działalność posła Lorka

Sprawozdanie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych o rządowym projekcie ustawy o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym (druki nr 346 i 380).

Poseł Grzegorz Lorek:

Byłem w Katowicach, słuchałem dyskusji o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

portret użytkownika Z sieci

Byłem na Europejskim Kongresie Ekonomicznym. Jedna z debat dotyczyła CPK. Do panelu zaproszono obecnego Macieja Laska, obecnie pełnomocnika rządu, sekretarza stanu odpowiedzialnego za „sprawy CPK” w min. funduszy i polityki regionalnej. Obecny był też poprzedni funkcjonariusz państwowy odpowiedzialny za CPK, byli przedstawiciele zarządów lotnisk regionalnych (w tym łódzkiego) oraz różnych instytucji zajmujących się lotnictwem i portami lotniczymi. Był nawet przedstawiciel „tanich linii”.

Partnerstwo Publiczno-Prywatne jako sposób na inwestycje w gminie w czasach kryzysu

portret użytkownika grzegorz
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Zadłużenie samorządów tak wzrosło, że niektóre gminy stoją na przekroczeniach limitu dopuszczalnego zadłużenia wynoszącego 60 procent wysokości budżetów.

Adam Glapiński dobrze prowadził politykę NBP

portret użytkownika Z sieci

1. inflacja była (i jest) na jednym z najniższych poziomów w Europie
2. Bezrobocie jest jednym z najniższych w Europie
3. koniunktura w gospodarce jest na lepszym poziomie niż w wielu innych krajach w Europie

Historia Piotrkowa Jackiem z Ditrychów pisana...

portret użytkownika witold k

Wydarzenie: premiera albumu „Browar Franciszka Braulińskiego w Piotrkowie to rodzaj satysfakcji na którą lata czekaliśmy. Choć nie dane mi było uczestniczyć w wydarzeniu to nie mogę go ominąć nie wskazać.
Na początek reportaż z wydarzenia
Historia Piotrkowa Browarem F. Braulińskiego opisana
Premiera albumu: „Browar Franciszka Braulińskiego w Piotrkowie”

W świecie się dziwią i dziwią…

portret użytkownika Z sieci

Polska niemal suchą nogą przeszła przez bagno „covidowej recesji gospodarczej” oraz ocean inflacji niszczące Europę i USA. Wyszliśmy z nich jako 20-ta gospodarka świata. Niemała w tym zasługa NBP – Rady Polityki Pieniężnej, Zarządu, a przede wszystkim – Prezesa Adama Glapińskiego. Jego działalność była bardzo wysoko oceniana przez różne gremia międzynarodowe. Atak na niego wzbudza zdziwienie i niepokój. Niepokój wynika z zagrożenia dla politycznej niezależności polskiego banku centralnego.

Ataki na Prezesa NBP są nieuzasadnione i niebezpieczne dla Polski

portret użytkownika Z sieci

Po pierwsze – są nieuzasadnione. Ani Prezes ani kierowana przez niego RPP nie popełnili żadnego „karygodnego błędu”. Decyzje były właściwe i podejmowane w porę. Nie byliśmy ani „ospali” ani „wyrywni”. W efekcie ani inflacja w Polsce nie była najwyższa w Europie ani nie stłumiliśmy rozwoju gospodarki i nie zafundowaliśmy Polsce nadmiernego bezrobocia. Jeśli mielibyśmy stawiać przed Trybunałem Stanu któregoś Prezesa – to powinien nim być Leszek Balcerowicz. Za stłumienie wzrostu gospodarczego, wepchnięcie gospodarki w recesję i olbrzymie bezrobocie.

portret użytkownika witold k

Płacimy jak za zboże

polska-flaga-stare.jpg

Znaczy za dużo. Pewnie pochodzenie tego przysłowia mówi o cenach zboża na przednówku. Nie wiem. Wiem, że już czas kolejny raz wskazać marionetkowość rzekomo możnych i poddaństwo udających możność.

Posiadacze paneli będą płacić za nadmiar produkowanej energii?

portret użytkownika Z sieci

Media podały do wiadomości, że 11.czerwca w godzinach 11.00-16.00 fotowoltanika produkowała zbyt wiele energii i wobec tego za jej odbiór wyznaczone zostały ceny ujemne. Mówiąc po ludzku: posiadacz paneli za dostarczanie energii musiał dopłacać! Podobno posiadacze paneli byli o takiej możliwości (konsekwencji wyjątkowo słonecznego dnia) uprzedzeni dzień wcześniej. Czegoś tu nie rozumiem…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

29 czerwca 2023

Subskrybuj zawartość