Skip to main content

Stanisław Szmigielski

Solidarność: nadzieja, wiara, działanie i rezultaty

Tak się złożyło, że w ostatnich kilku miesiącach brałem udział w kursie szkolenia zawodowego, dla grupy osób trwale bezrobotnych, posiadających grupy inwalidzkie w wieku przed emerytalnym. Było nas dziewięć osób. Czwórka z tej grupy w przeszłości, w większym lub mniejszym stopniu, angażowała się w powstanie Ruchu Solidarność. Dwoje z nich mają na swoim koncie, nawet wyroki sądowe z osadzeniami w więzieniu za swoje działanie w Solidarności oraz inne upokorzenia i szykany.

Zohydzona przez Bolków Solidarność

solidarność.JPG

Zohydzona Polakom przez Bolków i jemu podobnych cwaniaków o rodowodzie komuszym, nasza duma "Solidarność", niestety została złożona w głębokim Narodowym grobie. Przywalona ogromnym głazem naszej obojętności, walki o nędzny byt własny i rodziny, wysokimi pensjami zasłużonych "działaczy" związkowych, liberalnymi zasadami w gospodarce kapitalistycznej.

Wczoraj w pałacu

Wczoraj (18. XII.2014) w pałacu Prezydenckim w Warszawie zeznawał bul jako świadek w sprawie rzekomego handlu raportem WSI. Co się namęczył, nadymał biedaczek swą biedną bez pamięci główkę, żeby zeznać i sobie nie zaszkodzić, to aż litość ogarnia. Tak męczyć człowieka to rzecz nie słychana, toż istne tortury nieczułego na bul oskarżonego dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Pomroczność niejasna nabyta wałęsaniem się w okolicach bolka,daje takie skutki.A ostrzegał Olek:nie wałęsaj się tą ulicą? Nie posłuchał, no to ma a my z nim.

Stanisław

19 grudnia 2014

Żyję w odmętach szaleństwa i jak prawi pewien gość, jestem szalony

Bo uważam, że wybory zostały bezczelnie sfałszowane i pewnie z dużym prawdopodobieństwa, nie tylko te ostatnie. Ten "duży cwaniak" wmawiam nam rozsądnie myślącym, że jesteśmy szaleni i żyjemy w odmętach jego ekipy przekrętów. Nic dodać i nic ująć, po prostu szczerość samobójcy. Dlatego mam nadzieję, że jutrzejszy Marsz w Warszawie będzie początkiem końca takich cwaniaczków w Polsce. Czego sobie i Państwu serdecznie życzę. Amen.

Stanisław

12 grudnia 2014

Ale grają głupa

logo_PKW.jpg

Jeśli PKW w swych telewizyjnych instrukcjach wprowadziła w błąd tysiące wyborców, to sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa, że Wybory te powinno się powtórnie przeprowadzić.

Od tego są prawnicy i oni wiedzą jak to zgodnie z prawem przeprowadzić. Nie można zaakceptować wyników, które tak bardzo odbiegają od badań sondażowych uzyskanych pod lokalami wyborczymi. Z szacunku dla prawa i Obywateli oraz zaufania społeczeństwa do Instytucji Wyborczych. Najwyżsi urzędnicy Państwa winni reprezentować zupełnie odwrotne niż to prezentują stanowisko i przestać bronić tego wyborczego gniota.

System Wyborczy to przysłowiowa mętna woda

W mętnej wodzie NAJŁATWIEJ ZŁAPAĆ RYBĘ, nawet ręką można to zrobić. Te całe Wybory Ad 2014 i nie tylko te, oraz gigantyczny bałagan jaki widzimy, to Mętna Woda. Połów zgodny zaplanowaną ustawką. Choć wszyscy o tym jesteśmy przekonani to dowody poszlakowe,domyślne a nawet oczywiste z nie ważnym głosami to reakcji zdecydowanej Brak. Ba trochę,oburzenia,szumu w mediach opozycji się rozlega, ale gdy nabiera ona konkretnych wymiarów, to ci sami szybko sięgają po polewaczki z zimną wodą. Bo "demokrację" bronić trzeba. Co szybko i sprawnie siłami Policji zostało zrobione.

Artystów, którzy mówią, że:

moje wartości takie jak:

 • Bóg,
 • Honor
 • Ojczyzna,
  mają w dupie - jak to powiedziała owadzia aktorka, łysa artystka i za to nagradzana - co Polsce nie poskąpi nawet kropli krwi, oraz inni którzy tak chętnie nasze i wybrańców przewiny, wady i kompleksy ochoczo nam przypisują. To ja... was wszystkich razem z waszymi poglądami mam głęboko w dupie.

  Pozostańcie tam niewdzięcznicy na wieki wieków. Amen.

  Stanisław

  13 listopada 2014

 • NIE dla sowieckiego kłamliwego pomnika

  mamipulacja.jpg

  W Rosji powstał komitet budowy w Krakowie Pomnika Zamęczonych Rosjan jeńców wojennych przez polaków w naszych obozach {po Wojnie z 1920 roku}.

  Nie możemy pozwolić na taką manipulacje faktami historycznymi i komu jest drogie dobre imię Polski i prawdy historycznej. To nasi obywatele od czasu Rozbiorów Rzeczpospolitej byli nieustannie podawani wywózkom na Sybir, Kazachstanu. Mordowani w Katyniu, rusyfikowani, sowietyzowani, eksterminowani, więzieni, torturowani i ograbiani z ludzkiej godności. To ich hasło: Dobry Polak to Martwy Polak.

  Nasze jabłka i nie tylko

  jablko.jpg

  A może Rada Miasta w ramach pomocy naszym sadownikom i producentom warzyw, podejmie uchwałę zezwalającą im na sprzedaż swych produktów za symboliczną opłatą na ulicach naszego miasta. Oczywiście wszystko to z uwzględnieniem zachowania porządku i czystości tych miejsc. Byłoby to z korzyścią dla nich i ich klientów. Co na to nasza Rada?

  Stanisław

  23 października 2014

  Chcałbym zainicjować burzę pomysłów co do programu wyborczego PiS-u.

  PiS.jpg

  Co jest w programie PiS-u dla Polski i polaków co może dać jej zwycięstwo w nadchodzących wyborach, a czego tam brakuje, aby ten sukces osiągnąć? Jakie konkretne działania podjąć w celu zapoznania z nim społeczeństwa, gdy mamy tak ograniczone pole oddziaływania na nie. Co mogą a nawet powinni robić w tym kierunku kandydaci PiS-u do władz Samorządowych? Czy w czasie prowadzenia własnej kampanii, nie powinni oni również propagować aktualnego programu na spotkaniach ze swymi ewentualnymi wyborcami?

  Subskrybuj zawartość