Skip to main content

Węgiel moi mili parafianie...

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Węgiel, moi mili parafianie, by nie napisać: maniutki, jest tu tematem zastępczym.
Polacy w swej masie, jak za Sierpnia '80, z nadzieją patrzą na Śląsk. Hasło: likwidacja zakładu, utrata pracy, to energetyzujące napoje – tu uwaga: lewicowe, a nie prawicowe. Mogę przyjąć do wiadomości, że w 1956, 1968, 1970, 1976, a i w 1980 roku mogliśmy być totalnie zmanipulowani. Mogliśmy nie mieć pojęcia, kto z kim i po co prowokuje nas do „przerw w pracy”, że za państwowym przekazem PRL-u przypomnę. Nie w 2015 roku!

Monopol michnikowszczyzny i tvenowskiego produktu został przełamany. Zaniechanie: Radia Maryja&TV Trwam i TV Republika – to siły wiodące w wyjaśnianiu naszej skolonizowanej sytuacji, wymagają nagany. Ale to później - jak rozumiem. Dziś jest nowa sytuacja, a za zaniechania musimy kogoś ukarać. Kogo i za co?

 • Polacy od wieków totalnie patriotyczni, gotowi do poświęceń są jednocześnie anty państwowi. Schizofrenia. Doszli do sytuacji absurdalnych. Potrafią zniszczyć swoich na urzędach. Opozycja polityczna podgrzewa ten stan, zamiast go zmieniać. Choć mogę to zrozumieć, to zaakceptować nie mogę. Mogliby przecież powołać środowisko, przynajmniej utożsamić się z istniejącym, które promuje zdrową państwowość – wszystkich prawicowców w ciągu lat PiS wyrzucił. Dochodzi do medialnych absurdów, kiedy opozycja wzywa państwo do interwencji, choć wszyscy wiedzą, że go nie uznaje. Jaki przekaz? Teraz q..a My! A kto? Ci, którzy wreszcie chcą się rozliczyć z tymi, z którymi dogadywali się w „Magdalence”, a którzy ich wykolegowali. Jak się chcą rozliczyć? -poprzez permanentną kontrolę państwa; z deszczu pod rynnę - dokładnie tak zarządza PO. Po co? Realne państwo (ośrodek decyzyjny) ma siedzibę w Brukseli! Trzeba oprzeć się na podatniku nie urzędniku.
 • Naiwniaki z ROAD, UW – obecnie z PO, uciekając przed kolegami z opozycji antykomunistycznej, jak (…) wpadali i wpadali, coraz głębiej w szpony post ubeckiego biznesu, w mentalności i ichnich przyrodzonych cech - nieprzydatnych w życiu politycznym. Co robią, aby z dziury wyjść? Grają na dwa fronty: tolerują uwłaszczanie się post ubecji na majątku z jednej strony i układając się z Brukselą z drugiej. A tak przy okazji: Kto? Mierny student historii i pielęgniarka. Pierwszego mierziła polskość, druga ziemię na pół metra przekopywała.
 • Samorządowcy – katastrofa; stemplują ulice, skwery, parki naszych wsi, miasteczek, miast i metropolii - brukselskimi wekslami. Dziwić się potem, że pułkownik Putin nazywa nas niewdzięcznymi bękartami. Toż to Związek Sowiecki przez lata nas stemplował, że Nową Hutę przypomnę.
 • Związkowcy – katastrofa; za niewypłacenie 13 pensji są w stanie zniszczyć swoje stanowisko pracy.
 • ….

  Wszyscy są siebie warci. Jak to się stało? Wykastrowali nas:

 • ordynacja proporcjonalna bez obowiązku udziału w wyborach,
 • brak narodowego uwłaszczenia, które jak czarodziejska różdżka, nauczyłoby szacunku do własności, pracy, chęci zysku,
 • brak obowiązku przynależności do związków zawodowych i wysokich kwalifikacji związkowych liderów.
 • ….

  Kto to ogarnie? Gdzie ma siedzibę sztab przygotowujący podwaliny pod nowe państwo? Kto w nim pracuje? Bez względu na to, kto: faszyści, naziści czy jak tam jeszcze nazwie się ekipa porządkująca bałagan „po- magdalenkowy” musi wiedzieć, że weksle ma Bruksela. My nadzieję i ręce do pracy.

  witold k

  17 stycznia 2015

 • 5
  Ocena: 5 (4 głosów)
  Twoja ocena: Brak

  Ten dokument może

  portret użytkownika witold k
  5

  Ten dokument może być przełomem w górnictwie, w całej polskiej gospodarce? Czy może jest nieznaczącym rozładowaniem emocji? Tego jeszcze nie wiemy. Gratulacje stronom rozmowy... należne. Tu uwaga, podobne rozwiązania funkcjonują od lat w innych korporacjach. Nie poprawia to naszej pozycji na rynku. Potrzeba więcej... promocji przedsiębiorczości, ulg i usunięcia programu niszczenia gospodarki (rodzinnych firm) przez aparat państwa. Stabilnego, jednoznacznego nie zmienianego prawa. Gospodarczego i politycznego patriotyzmu.
  Jawność w biznesie. IPN powinien otrzymać kolejne wielkie zadanie; lustracja biznesu. Pytałem kiedyś: konfiskować czy opodatkować.

  Tak to prawda. Potrzebujemy - Polacy narodowego Powstania. Europa go potrzebuje. Mamy zobowiązanie wobec św. Jana Pawła II ale... Mądrego, przemyślanego. Sprawa Śląska została przegrana bo.... kto zgadnie.

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.