Skip to main content

Marsz Rotmistrza 2011

portret użytkownika Admin

O Beatyfikację rtm. Pileckiego

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

69. lat temu w komorze gazowej Birkenau zginęła Edith Stein, niemiecka Żydówka, katolicka mniszka - św.Teresa Benedykta od Krzyża. 70. lat temu dobity zastrzykiem fenolu skonał w Auschwitz św.Maksymilian Maria Kolbe. Za wstawiennictwem Świętych Męczenników módlmy się o beatyfikację ś.p.Witolda Pileckiego.

portret użytkownika Admin

25 maja - święto Bohaterów

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Od stycznia 2008 r. uczestnicy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) dążą do ustanowienia rocznicy zgładzenia rtm.Witolda Pileckiego europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

http://mementomori.salon24.pl/

portret użytkownika Admin

Przypomnijmy o Rotmistrzu 25 maja 2011

25.05.2011 10:16
25.05.2011 23:00
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

W sposób szczególny przypomnijmy o Rotmistrzu 25 maja 2011!

Co konkretnie mam na myśli?

1) Zachęćmy co najmniej jednego ze znajomych, którzy dotąd nie czytali „Raport Witolda” z 1945 r, aby sięgnęli po tę lekturę!

portret użytkownika witold k

„Milion dla Rotmistrza” w Piotrkowie Trybunalskim

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Przypominam, że społeczna Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” składa się z wielu inicjatyw. Dwie najważniejsze to oczywiście Marsz i Akcja „Milion dla Rotmistrza". Druga inicjatywa to zebranie miliona podpisów w Petycji do parlamentarzystów w Sztrasburgu w spr. ustanowienia przez parlament europejski 25 maja Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

portret użytkownika Admin

Poemat o rotmistrzu Pileckim

Rtm. Witold Pilecki był jedynym dobrowolnym więźniem KL Auschwitz. Przeżył tam 947 koszmarnych dni i nocy. Ale jego tragedia rozegrała się dopiero kilka lat wojnie w czasie terroru stalinowskiego w Polsce, kiedy podczas procesu w marcu 1948 r. skazano go na karę śmierci.

portret użytkownika witold k

O Marszu poza Marszem

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Nie wiem jak sumiennie wykonaliśmy, i jak wykonujemy zadanie „przypominania o Rotmistrzu” - niezłomnym, nietuzinkowym, uczciwym i pracowitym do bólu. Naszym rodaku, w którego życiu brak relatywizmu, bylejakości, ustępstw w imię świętego spokoju. Droga Rotmistrza to droga krzyża. To naśladowanie Chrystusa. Czy zdaliśmy sobie sprawę, że prawdziwy współczesny bunt to oddanie szacunku, to uklęknięcie w modlitwie, oddanie hołdu tym, którzy na to naprawdę zasługują.

portret użytkownika witold k

List do Kombatantów - XII list do przyjaciół

marsz.jpg

Szanowni Państwo żołnierze II Rzeczypospolitej í zbrojnego podziemia antykomunistycznego, represjonowani przez Polskę Ludową, potomkowie komunistycznego i hitlerowskiego ludobójstwa.
W tych dniach w dużym projekcie „Marsz dla Rotmistrza 2011” czyniliśmy starania, aby przywrócić pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tym samym uruchomiliśmy nowe formy obywatelskiej pracy i służby.

portret użytkownika Admin

Piotrkowianie pamiętają o Pileckim...

mamipulacja.jpg

Oto sposoby manipulowania, które przerosło normy przyzwoitości.

Marsz dla Rotmistrza zorganizował Komitet Organizacyjny. Jego wymiar emocjonalny, historyczny i polityczny określił skład Komitetu Honorowego.

Konkurs wiedzy o Rotmistrzu zorganizowali: Zespół Szkół nr I, Klub Grota i IPN.

Po Marszu

marsz.jpg

W imieniu społeczności szkolnej Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb. serdecznie dziękuję za podjęcie tej jakże ważnej inicjatywy. To kolejne działanie, aby pokazać młodemu pokoleniu wzorzec postępowania, autorytet, człowieka godnego naśladowania, jakim był nieznany do tej pory Witold Pilecki.

portret użytkownika Admin

13 maja - święto dumy i radości

marsz.jpg

Piękne urodziny wyprawiła Polska jednemu ze swych największych synów.

Oby wyzwolona w nas energia zaowocowała odrodzeniem ducha. To także jesteśmy winni Rotmistrzowi.

Jak kraj długi i szeroki świętowaliśmy okrągły jubileusz Witolda Pileckiego.

Subskrybuj zawartość