Skip to main content

W. Olejnik

Relacja ze spotkania KO „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015”

Pilecki.jpg

Niniejszym informuję, że kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015” odbyło się zgodnie z planem. Frekwencja może nie tak wysoka jak się organizatorzy spodziewali, ale… mamy przecież portal www.marsz.trybunalscy.pl i jego grupy robocze, więc wiele dzieje się za pośrednictwem właśnie tej witryny.

Zgoda buduje…

Pilecki.jpg

W imieniu Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości a także radnych PIS potwierdzam udział i aktywność do pracy w komitecie organizacyjnym cyklu wydarzeń „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015”.

Boże Narodzenie 2014

Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania.

Świętowanie tajemnicy Wcielenia i Narodzenia Pańskiego jest szczególną szansą pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Małe, bezbronne Dzieciątko z betlejemskiej stajenki, otoczone troską Maryi i Józefa, pozwala nam przeżywać w wyjątkowy sposób bliskość i miłość Boga.Na czas świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, abyście w Waszych rodzinach mogli doświadczyć pokoju i radości, które płyną ze wspólnoty z Bogiem. Niech Słowo, które zamieszkało wśród nas, obdarza Was obficie swoim błogosławieństwem, umacnia nadzieję oraz pomnaża miłość wzajemną! Opromienionych miłością Bożej Dzieciny Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 Roku

Pro Memoria Witold Pilecki I

Dzieciństwo i młodość Pilecki spędził w domu rodzinnym w Ołońcu, gdzie przyszedł na świat 13 maja 1901 r. Pochodził z rodziny o głębokich tradycjach patriotycznych. Jego protoplaści brali czynny udział w Powstaniu styczniowym, za co zapłacili wysoka cenę. Rodzice Witolda, Julian i Ludwik wzięli ślub 1897 r. Z małżeństwa tego doczekali się pięciorga dzieci w tym Witolda. W 1910 r. w obawie przed rusyfikacją dzieci, Ludwika wraz z potomstwem przeniosła się do Wilna. Julian ze względów finansowych został w Ołońcu gdzie był leśnikiem.

PRO MEMORIA – rtm. Witold Pilecki V

Bohater Auschwitz i Powstania Warszawskiego, człowiek stanowiący heroiczny przykład oporu wobec Niemców, został rozstrzelany, a jego nazwisko trafiło na listę najbardziej ocenzurowanych. Na pół wieku bohater II wojny światowej zniknął z książek, gazet i programów telewizyjnych. Przez kilkadziesiąt lat wydawało się, że komunistyczne „imperium zła” zwyciężyło. Sprawa, o którą walczył rtm. ostatecznie jednak zatriumfowała po 1989.

30. Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego

12.12.2011 16:30
12.12.2011 20:54

Dziś

"Tak jest - zgoda" - spektakl

10.11.2011 16:30
10.11.2011 18:00

Wzorem lat poprzednich zapraszamy mieszkańców miasta na spektakl, tym razem spór o mur z "Zemsty" Fredry...

Po spektaklu chcemy przejść do zamku i włączyć się w uroczystości miejskie.

Zapraszamy

Szanowni Wyborcy!

Zwracam się do Państwa z prośbą o oddanie na mnie głosu w wyborach parlamentarnych 9 października 2011r. Kandydowanie do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej traktuję jako służbę na rzecz Mieszkańców swojego regionu, na rzecz mojej Ojczyzny. Wielkim zaszczytem dla mnie będzie możliwość jej pełnienia.

Po Marszu

marsz.jpg

W imieniu społeczności szkolnej Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb. serdecznie dziękuję za podjęcie tej jakże ważnej inicjatywy. To kolejne działanie, aby pokazać młodemu pokoleniu wzorzec postępowania, autorytet, człowieka godnego naśladowania, jakim był nieznany do tej pory Witold Pilecki.

Subskrybuj zawartość