Skip to main content

„Milion dla Rotmistrza” w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika witold k
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Przypominam, że społeczna Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” składa się z wielu inicjatyw. Dwie najważniejsze to oczywiście Marsz i Akcja „Milion dla Rotmistrza". Druga inicjatywa to zebranie miliona podpisów w Petycji do parlamentarzystów w Sztrasburgu w spr. ustanowienia przez parlament europejski 25 maja Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Niniejszym, w dniu 25 maja 2011, w 63 rocznicę mordu na Witoldzie Pileckim informuję, że w trakcie trwania przygotowań do Marszu, jak i w dniu 13 maja zebraliśmy 582 podpisy pod Petycją. To wynik, który nie pozostawia wątpliwości. Postaraliśmy się. Jako pełnomocnik Fundacji Paradis Judaeorum dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbieranie podpisów. Akcja trwała w szkołach, środowiskach: zawodowych, pracowniczych, ideowych, politycznych. Dziękuję.

„Marsz Rotmistrza 2011” wielokrotnie razy większy w stosunku do marszu gwieździstego z 2010 roku. To obiecujące i mobilizujące.

Przy okazji

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie marszu i w Akcję "Milion dla Rotmistrza".

Serdecznie dziękuję za udział w Marszu Rotmistrza Witolda Pileckiego - w 110 rocznicę jego narodzin, za obecność sztandarów. Wspólnie osiągnęliśmy cel ogólnopolskiej Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” przybliżenia Piotrkowianom tak znamienitej postaci.

Ogólnopolska Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” to autentycznie oddolny obywatelski ruch. Nasz piotrkowski Marsz w tym roku, jak i w poprzednim był inicjatywą pomijającą troskę o prywatne bądź środowiskowe Ego. W realiach Piotrkowa Trybunalskiego było to trudne. Przyzwyczailiśmy się do monopolizowania wszelakich działań i z tego wynikających trudności.

Zapraszam do dalszej współpracy, do podtrzymania rozwijania tak potrzebnego ruchu społecznego-obywatelskiego, który temperuje czy też kształtuje na nowo życie publiczne.

Witoldk Kowalczyk - moderator Marszu

25 maja 2011

3
Ocena: 3 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak