Skip to main content

Michał Tyrpa

portret użytkownika Z sieci

Przypomnijmy politykom o Narodowym Dniu Pamięci 14 czerwca

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Tym co łączy Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego, a także Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego jest skrajnie lekceważący stosunek do ustanowionego przez Sejm w roku 2006 Narodowego Dnia Pamięci 14 czerwca. Czy polscy politycy potrafią pamiętać o Auschwitz tylko z okazji obrad Knesetu?

Generalissimus Pilecki?

Minister Obrony Narodowej awansował rotmistrza Pileckiego pośmiertnie do stopnia pułkownika. Tymczasem partyjna cenzura (udająca tzw. niezależne media) donosi, że pojawił się także wniosek o awans Rotmistrza na generała...

portret użytkownika Admin

Rotmistrz Pilecki zasłużył na Wawel! List Fundacji Paradis Judaeorum do kardynała Dziwisza z 17 sierpnia 2013 r.

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

14 sierpnia 2012 r. Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do Prezydenta RP, Arcybiskupa Metropolity Krakowa i Prezesa IPN o rozważenie możliwości złożenia szczątków rtm.Witolda Pileckiego z najwyższymi honorami państwowymi w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Rok później, 17 sierpnia 2013 r., jako prezes Fundacji Paradis Judaeorum ponowiłem apel do Kardynała Stanisława Dziwisza.

Michał

18 sierpnia 2013

portret użytkownika Admin

Przypomnijmy o Rotmistrzu w maju i czerwcu 2013

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Syn Witolda Pileckiego potwierdził poparcie dla ponad pięcioletniej inicjatywy „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), dementując kłamstwa powtarzane przez wrogów Sprawy, o którą walczymy. Minął rok od wielkiej, choć w mediach przemilczanej, dyskusji o podejrzanych targach pamięcią Ochotnika do Auschwitz, a wolontariusze naszej akcji nadal nie doczekali się minimum dobrej woli ze strony środowiska Żydów polskich. Ogólnopolskie media konsekwentnie cenzurują fakty, o których można się dowiedzieć z takich stron jak m.in.

portret użytkownika Admin

Witold Pilecki na wielki ekran

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Patron Bohaterów Walki z Totalitaryzmem zasłużył na znacznie więcej, niż kolejne filmy dokumentalne. Zwłaszcza, że po roku 1989 powstało ich kilka. Dlatego od ponad pięciu lat wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) konsekwentnie lobbują na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz. Na facebooku powstała angielsko-polska strona „Witold Pilecki – the bravest of the brave":

http://mementomori.salon24.pl/501637,witold-pilecki-na-wielki-ekran

Zob. także:

Życzenia z rekomendacją

Zmartwychwstały Chrystys.jpg

Wszelkiej Pomyślności, Zdrowych, Rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Zachęcam także do lektury najnowszego numeru miesięcznika kulturalnego "WPIS", vide:

http://pl-pl.facebook.com/photo.php?fbid=10151530541203259&set=a.4157271...

Michał

Wielkanoc 2013

portret użytkownika Admin

Aliantom o Auschwitz

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Na rok przed masowymi transportami Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy do komór gazowych Birkenau, Brytyjczycy i Amerykanie znali prawdę o „planecie Auschwitz”. 18 marca 1941 r. dotarł do Londynu pierwszy raport Witolda Pileckiego.

Od stycznia 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum prowadzi akcję społeczną pod hasłem „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). W grudniu 2012 r., z okazji pięciolecia inicjatywy, został ogłoszony plan dwudziestu „przypominających o Rotmistrzu” wydarzeń, jakie od stycznia do grudnia b.r. tworzą „Kalendarium Rotmistrzowskie 2013”.

portret użytkownika Admin

Przypomnijmy o Rotmistrzu Żydom polskim

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Jednym z najważniejszych osiągnięć Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariuszy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) ostatniego pięciolecia, jest zapobieżenie podejrzanym targom świętą pamięcią Ochotnika do Auschwitz. Właśnie minął rok od wielkiej - choć przez cenzorów w mediach przemilczanej - debaty, której preludium był tekst pt.„Nie róbcie geszeftów z pamięci Rotmistrza!”. Vide:

http://mementomori.salon24.pl/492264,przypomnijmy-o-rotmistrzu-zydom-pol...

Zob. także:

portret użytkownika Admin

Przypomnijmy o Rotmistrzu w marcu 2013

01.03.2013 10:51
18.03.2013 10:51
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Pierwszy, trzeci i osiemnasty marca to dla uczestników akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) daty szczególnie ważne. To okazje do bliższego przyjrzenia się losom chrześcijańskiego rycerza XX wieku w jego heroicznym starciu z totalitarnymi potworami. Szczegóły:

http://mementomori.salon24.pl/490321,przypomnijmy-o-rotmistrzu-w-marcu-2013

Materiał udostępniony także (m. in.) w głównym fb-profilu akcji:

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-A...

Przypomnijmy o Rotmistrzu w Tarnowie

portret użytkownika Admin
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

W harcerskim Dniu Myśli Braterskiej 2013 i na tydzień przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wraz z młodzieżą i dorosłymi przypomnieliśmy o Rotmistrzu w Tarnowie.

Michał

25 lutego 2013

Subskrybuj zawartość