Skip to main content

Kazimierz Maciołek

portret użytkownika witold k

Skończyć z milczeniem…

Skończyć z milczeniem… w XXV rocznicę śmierci Kazimierza Maciołka. Tytuł tego wpisu zaciągnąłem z imprezy tyle potrzebnej, co modnej. Rozumiem, że "konferenci" ogarną sprawę totalnej dominacji smartfonów i domowych zwierząt, – że tak obrazowo.

Do meritum.

XXV rocznica śmierci Kazimierza Maciołka

portret użytkownika witold k
13.04.2018
22.12.2018
skanuj0001.jpg

XXV rocznica śmierci Kazimierza Maciołka
Kto podejmie temat? Cyklicznie, co 5 lat przypominam i sugeruję niesamowitą potrzebę przywołania Radego do piotrkowskiej pamięci. Nasz portal, ja osobiście - jak zawsze, stawiamy się do dyspozycji ludzi, którzy podejmą w tę XXV rocznicę trud pokazania osoby i dzieła Kazimierza Maciołka.

witold k

13 kwietnia 2018

Kazimierz Maciołek - wspomnienie

portret użytkownika witold k
skanuj0001.jpg

z naszego archiwum

Maciołek Kazimierz (16.11.1939 – 23.12.1993)

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu.

Ostatnie 20 lat życia poświęcił pracy pedagogicznej. Pamiętają go wychowankowie i nauczyciele wielu szkół piotrkowskich. Był przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Rekreacji Rady Miejskiej pierwszej kadencji w Piotrkowie Trybunalskim. Ostanie 3 lata życia spędził na stanowisku dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Piotrkowie Trybunalskim, który budował od podstaw po przełomie (dawne ODN).

portret użytkownika witold k

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018 (2)

herbPT.svg.png

Tytułem “czas na zmianę...” uruchomiłem grupę tematyczną na naszym portalu. To po pierwsze, po wtóre, wykorzystam ten swego rodzaju # do osobistych rozliczeń ze sobą i z tymi, którzy na mnie patrzą. Poczuwam się bowiem do odpowiedzialności za rozpanoszenie się dziadostwa (to za Macioskiem i drobnymi opróźniaczami rondelka - za niżej podpisanym) w PT. A to dlatego, że wielu z obecnych samorządowych “dygnitarzy”i pretendujących, to moje nie tylko wyrodne dzieci.

portret użytkownika witold k

Czego nie zrobił piotrkowski Samorząd

herbPT.svg.png

Samorząd, który raczy nazywać się prawicowym. Przypomnę. Solidarnościowa (zróżnicowana) ekipa dominowała w odrodzonym Samorządzie do 1993 roku. W tym 1993 roku medialnie pachniało powrotem postkomunistów do polityki i do Samorządu. Oryginalnym przykładem na naszym podwórku jest „mord” dokonany na śp. radnym Kazimierzu Maciołku (Kazimierz był obciachowy - bo... naprawdę chciał zmienić świat; szkolić pracowników, nie markować, nie trwać na stołku). To efekt strachu przed kolegami z byłej PZPR, którzy nie załapali się z Solidarnością, a którzy zawsze byli blisko...

Msza święta w XX rocznicę śmierci Kazimierza Maciołka

portret użytkownika Admin
22.12.2013 08:30
22.12.2013 10:00
skanuj0001.jpg

Zapraszamy, jak co roku, na Mszę Świętą za duszę i dobro jakie zostawił Kazimierz Maciołek.

Msza odbędzie się w niedzielę 22 XII o godz. 8.30 u Ojców Bernardynów.

Czy w 2013 roku nie powinniśmy przypomnieć postaci Kazimierza Maciołka?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Kto dziś z wszelakich wierchuszek, na co dzień, pamięta nieokiełznaną nadzieję polskiego Sierpnia i realizatorów idei po przełomie, np. Wacława Orzechowskiego? Niezliczoną ekspansję pomysłów, inicjatyw, programów. Kto oddaje szacunek (nie kupczy) nieznanemu działaczowi, patriocie, pracoholikowi? (Przypomnę, że niespacyfikowane nadzieje lat dwudziestych XX w, po dzień dzisiejszy dają owoce.) Oni są, aż strach pomyśleć: co by było, gdyby ich nie było? To oni ponoszą największe koszty, poniewierkę, są solą w oku BMW.

Msza św. w intencji ś.p. Kazimierza Maciołka

portret użytkownika Admin
21.12.2008 20:00
21.12.2008 21:00
skanuj0001.jpg

W niedzielę 21.12.2008 o godz. 20.oo odbędzie się Msza św. w intencji ś.p. Kazimierza Maciołka w Kościele Akademickim Panien Dominikanek na którą serdecznie zapraszamy.

Kazimierz Maciołek - wspomnienie
Czy tak właśnie umierają wartości?
Historia lat osiemdziesiątych...

Czy tak właśnie umierają wartości?

portret użytkownika ryszard l
skanuj0001.jpg

Osoby, o których pamięć nie umiera.

Wielkie zaangażowanie Śp. Kazimierza Maciołka w tworzenie nowej rzeczywistości tutaj w Piotrkowie Trybunalskim po okrągłym stole warte jest wspomnienia i zaznaczenia. Niewiele jest tutaj osób, które równie dynamicznie - tak z poświęceniem... potrafiło służyć publicznej sprawie.

Subskrybuj zawartość