Skip to main content

Karolina Ludwiczak

Pierwszy Koncert Chwały za nami - podsumowanie.

portret użytkownika mlubczynska
koncert chwaly.jpg

Pierwszy Koncert Chwały w Piotrkowie Trybunalskim za nami. Mimo, że to dopiero raczkujące wydarzenie, widać było wielkie zaangażowanie organizatorów, chórzystów a także wszystkich obecnych, którzy zjawili się na wyznaczoną godzinę w piotrkowskim amfiteatrze.

Koncert Chwały, dar dla Piotrkowa!

portret użytkownika mlubczynska
30.05.2013 15:15
30.05.2013 17:43
koncert chwaly.jpg

Są takie wydarzenia, których nie można przeoczyć. Rezygnując z nich, po jakimś czasie mamy poczucie, że coś nam uleciało, że coś nam bezpowrotnie uciekło. Pozostaje w nas pustka i pewien niedosyt, złość, że tak łatwo sobie odpuściliśmy.

Może ogłoszenie tutaj to dobry pomysł?

portret użytkownika mlubczynska

Witam.Piszę tutaj, bo pomyślałam, że w tym miejscu, gdzie zbiera się więcej ludzi uda mi się uzyskać jakieś informacje. A mianowicie poszukuję pracy(od jakiegoś czasu już). Kilka rozmów, umowy śmieciowe, brak perspektyw. Ktoś już rzucił tutaj raz złoty pomysł, ale do swojego biznesu trzeba mieć smykałkę. Próbowałam dostać środki w Pup, ale nie udało się. Będę próbowała, ale bez funduszy na start ciężko zacząć. Także apel do Was. Praca pilnie potrzebna. Gdyby ktoś chciał obejrzeć cv, podać namiary, telefony proszę, chętnie wyślę, przyjmę.

Gdzie się podziała uczciwa i pożyteczna konkurencja?

portret użytkownika mlubczynska

Dawno temu z Moszczenicy do Piotrkowa można było spokojnie dojechać „mztką”. Nie wiem jak było wcześniej – ja kursowałam czwórką. Dopiero później zaczęły pojawiać się małe transportowce, zwane dzisiaj popularnie minibusami. Dzisiaj nie ma już transportu państwowego, w jego miejsce wpasował się transport prywatny. Niby nie można narzekać. W momencie, kiedy pociąg kursuje jak na lekarstwo, busy są na wyciągnięcie ręki. W zasadzie co pół godziny można wyjść na przystanek i dostać się do Piotrkowa. Wszystko pięknie, ładnie, ale jest jedno ale… a może i więcej.

Żywe pomniki historii ku przestrodze - galeria

Gdzieś obok nas, żyją sobie własnym życiem, pomniki dawnych czasów, inaczej mówiąc żywa historia za zakrętem naszego domu.

W Moszczenicy też właśnie taki pomnik istnieje... pomnik nie tylko historii, ale braku kreatywności polskiej gospodarki.

- Krótka historia fabryki, pozbierana po Internecie:

Marsz w Obronie Mediów... kilka zdań na temat

portret użytkownika mlubczynska

Wydaje się, że walka w obronie wolnych mediów jest w swoim punkcie kulminacyjnym. Jeśli nam walczącym pozostało tylko odwołanie się do osądu parlamentu europejskiego, to powinniśmy się poważnie zastanowić na jakim gruncie zaczyna stać Polska.

Wątpliwa przyjemność za cenę zestawu bambusowego... czy na 4 zł wyceniam swoją godność?

portret użytkownika mlubczynska

Przed salą stał niewysoki mężczyzna, ubrany w dość elegancki sposób, nawołujący ludzi do ustawienia się w kolejce do wejścia. Pan kilkakrotnie tłumaczył, co należy przygotować, aby wejść na pokaz. Widać było, że był już delikatnie podirytowany, ale czy dobry marketingowiec nie zachowa tej irytacji dla siebie? Sala przygotowana, ustawionych kilka rzędów krzeseł. Ludzie prędko zajmowali miejsca, bo mało kto lubi siedzieć z przodu. Ludzka mentalność, byle nie rzucać się w oczy.

Świat Internetu a Młodzi

portret użytkownika mlubczynska
swiat_internetu.jpg

Jadąc ostatnio w autobusie usłyszałam rozmowę dwóch młodych uczennic: -

Powiedziała, że mam złe odpowiedzi, jędza…ona chyba mnie nie lubi. Druga na to – Jak to? Przecież obydwie szukałyśmy w Internecie.

Pierwsza odpowiada – Właśnie. Może ta baba jest zacofana. Przecież w Wikipedii się nie mylą… zresztą co za różnica jak jest jakieś inne słowo, co za różnica między dorobkiem życiowym a dobytkiem…(…).

Koncert w MOK - u: kulturalne spotkanie czy wycie do księżyca?

portret użytkownika mlubczynska

Krótka wzmianka z dnia dzisiejszego. Przechodząc koło piotrkowskiego ośrodka kultury mogliśmy usłyszeć ciekawe brzmienie muzyki. Oczywiście te muzyczne dźwięki zachęcająco działały na przechodniów. Zaciekawieni skręcali na dziedziniec MOK-u, aby sprawdzić kto występuje na scenie. I tutaj właśnie zaczynał się problem. Dochodząc już do przejścia prowadzącego do wewnątrz, dźwięki zaczynały ostro działać na uszy. Na samym już dziedzińcu efekt był jeszcze bardziej drażniący. Ludzie reagowali w różny sposób.

Kim jestem?

portret użytkownika mlubczynska

Czasami warto poświęcić czas ważnym sprawom.
Dziękuję mężowi za pomoc przy aranżacji muzycznej:). Wokal własny, myśl własna.

movie: 
See video
Subskrybuj zawartość