Skip to main content

Opoczno

Minister z Opoczna

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Minister z Opoczna; tytuł tego wpisu, streszczenia III RP, to forma zaczepki. Nie będzie o moim młodszym znajomym, który podobnie do wielu innych zaczepił, obwąchiwał trybunalscy.pl jednak na dłuższą metę się nie opłacało. Chłopak cztery kadencje służył wiem, że merytorycznie. Dostał swój trefny czas. O tym kiedy indziej. Dużo razy wskazywałem, że nie powinno się plątać parlamentu z administracją rządową. Ale!

Będzie o czyśćcu o naszej trudnej, podłej, pozycji i która nie zmieniła się od tej z PRL.

Wykład na temat mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala"

portret użytkownika Paweł.
12.04.2018 11:30
12.04.2018 15:30
skanowanie0026.jpg

Szanowni Państwo, zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykładem "Oddział wydzielony Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego »Hubala«” wystąpi dr Tomasz Domański z Delegatury IPN w Kielcach. Początek spotkania 12 kwietnia (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskim Muzeum, Plac Zamkowy 4.Wstęp wolny!

Ziemia Opoczyńska... Jak nie kochać tej ziemi

piosenka w wykonaniu KGW z gminy Białaczów na podsumowaniu projektu "ocalić od zapomnienia" OSP Miedzna drewniana

movie: 
See video

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Opocznie

0_01.jpg

Zapraszam wszystkich zainteresowanych w niedzielę - 21 kwietnia 2013, godz. 14.30 OPOCZNO , MDK ul. Biernackiego 4, na spotkanie z Prezesem PIS, Jarosławem Kaczyńskim. Omawiane będą sprawy ważne dla Polski.

Modlitwą złożyli hołd Powstańcom

rocznica powstania2.JPG

We wtorek 22 stycznia, równo 150 lat po wybuchu Powstania Styczniowego mieszkańcy Opoczna złożyli hołd wszystkim jego uczestnikom. Uroczystości organizowane przez posła Roberta Telusa, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Muzeum Regionalne w Opocznie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Bartłomieja z udziałem pocztów sztandarowych oraz delegacji urzędów, instytucji, szkół oraz kombatantów.

Opoczyńskie obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

powstanie styczniowe.jpg

Poseł na Sejm RP Robert Telus oraz „Prawo i Sprawiedliwość” zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie powiatu opoczyńskiego.
W niedzielę 20 stycznia w pięciu gminach naszego powiatu – Białaczów, Drzewica, Paradyż, Poświętne oraz Żarnów odprawione zostaną uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny, po których nastąpi składanie wieńców i wiązanek w miejscach naznaczonych powstańczą walką 1863 roku.

Zdaniem posła - By żyło się... bezpieczniej

Przez Polskę przetacza się od jakiegoś czasu rządowa fala propagandowo-informacyjna na temat rzekomego programu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Owo bezpieczeństwo zapewnić nam mają masowo instalowane fotoradary, których zadaniem ma być zmuszenie kierowców do ograniczenia prędkości. Niestety stosunek wzrostu liczby fotoradarów do znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie został jak dotychczas potwierdzony przez żadne wiarygodne dane. Nie o to jednak chodzi ekipie Donalda Tuska. W liberalnej polityce liczą się przecież tylko zyski.

Zdaniem posła - Szczęśliwa rodzina

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk powiedział, że rok 2013 będzie rokiem polskiej rodziny. Rodziny zadowolonej i uśmiechniętej, jak już po spotkaniu podkreślał rzecznik rządu Paweł Graś. Graficzną oprawę konferencji stanowił jednak wizerunek nie polskiej lecz… irlandzkiej rodziny. Niby to nic wielkiego, ale prawie automatycznie nasuwa się pytanie czy naprawdę zdjęcia szczęśliwej rodziny musimy szukać aż na Zielonej Wyspie? Czy w naszym kraju nie ma zdrowych, radosnych, żyjących pełnią życia rodzin? Dlaczego jest ich tak mało?

Szczęśliwego Nowego Roku!

nowy-rok-2013.jpg

Mamy już nowy, 2013 rok. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech w Nowym Roku nie zabraknie zdrowia, miłości i życzliwości. Życzę wreszcie realizacji wszystkich planów i zamierzeń, tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Szczęśliwego Nowego Roku!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP

Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości

13 grudnia.jpg

Biuro Poselskie posła Roberta Telusa organizuje bezpłatny wyjazd na Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości z okazji 31 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Marsz rozpocznie się 13 grudnia 2012 r. pod pomnikiem Wincentego Witosa na warszawskim placu Trzech Krzyży o godzinie 18.00. Wyjazd z Opoczna o godzinie 14.30 sprzed Miejskiego Domu Kultury. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą zapisywać się w Biurze Poselskim osobiście bądź telefonicznie - 44/7550076.

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP
Roberta Telusa
www.telusrobert.pl

12.12.20212 r.

Subskrybuj zawartość