Skip to main content

Opoczyńskie obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

powstanie styczniowe.jpg

Poseł na Sejm RP Robert Telus oraz „Prawo i Sprawiedliwość” zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie powiatu opoczyńskiego.
W niedzielę 20 stycznia w pięciu gminach naszego powiatu – Białaczów, Drzewica, Paradyż, Poświętne oraz Żarnów odprawione zostaną uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny, po których nastąpi składanie wieńców i wiązanek w miejscach naznaczonych powstańczą walką 1863 roku.

We wtorek 22 stycznia Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kolegiacie św. Bartłomieja rozpoczną się uroczystości powiatowo-gminne w Opocznie zainicjowane przez posła Roberta Telusa. Po nabożeństwie delegacje złożą wiązanki i zapalą znicze w miejscu straceń Powstańców Styczniowych przy ul. Partyzantów/róg Piotrkowskiej. Do udziału zapraszają także współorganizatorzy opoczyńskich obchodów Starosta Opoczyński Jan Wieruszewski, Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Tomasz Łuczkowski.
Szczegółowy grafik Mszy Świętych w gminach:
- Białaczów, kościół św. Jana Chrzciciela, godzina 12.00.
- Drzewica, kościół św. Łukasza, godzina 16.00.
- Paradyż, Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela, godzina 12.00.
- Poświętne, kościół św. Filipa Neri i św. Jana Chrzciciela, godzina 11.30.
- Żarnów, kościół św. Mikołaja, godzina 12.00.

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP
Roberta Telusa
www.telusrobert.pl

18.01.2013 r.

4.333335
Ocena: 4.3 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak