Skip to main content

Małgorzata Nowakowska

O "Warszycu" raz jeszcze...

Stanisław Sojczyński.lata 30 -IPN.jpg

Jak czytamy w dzisiejszym „Dzienniku Łódzkim”, burmistrz Kamieńska w powiecie radomszczańskim postanowił uczcić pomnikiem legendarnego dowódcę Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”. Znaleźli się już nawet sponsorzy, który będą współfinansować popiersie „Warszyca”. Stanie ono w miejscu nieprzypadkowym, bo w pobliżu szkoły.
Jeśli chodzi o nasze rodzime podwórko przykładem dla innych niech będzie Szkoła Podstawowa w Bąkowej Górze, w Gminie Ręczno, która nosi już imię Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Czyżby Gazeta Wyborcza widziała już tylko ratunek dla Polski w PiS-ie?

Kaczyński na Jasnej Górze.jpg

W dzisiejszym częstochowskim wydaniu ulubionej przez wielu "Gazety Wyborczej" możemy znaleźć relację z wczorajszych Ogólnopolskich Dożynek na Jasnej Górze.
I tak czytamy tam:
"Kilkadziesiąt tysięcy rolników dziękowało w niedzielę na Jasnej Górze za plony.

Czy przyjdzie nam umierać na bruku?

16 czerwca Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął projekt uchwały w sprawie ograniczenia działalności Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Wedle projektu tej uchwały z dniem 31 grudnia 2009 roku w piotrkowskim szpitalu zlikwidowany zostanie jedyny w Piotrkowie oddział dla przewlekle chorych.

Oby sytuacja nie powtórzyła się w Piotrkowie...

Podczas, gdy minister Pitera ma niebawem zgłosić swój projekt walki z korupcją zaostrzający sankcje oraz system kontroli nie robi się jednocześnie nic, by zmienić przepisy korupcję umożliwiające Nadal wiele dziedzin działalności jest obwarowanych koncesjami, a przychylni po partyjnej, towarzyskiej czy jeszcze innej linii urzędnicy mają znaczący wpływ na gospodarkę decydując o wydawaniu grubych miliardów z budżetu.

Polski premier Tusk broniąc niemieckich interesów pozbawia swój kraj 60 miliardów euro...

tusk-merkel.jpg

Jak donoszą media, na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli węgierski premier wystąpił z propozycją, by Unia udzieliła 160 miliardów euro pożyczki na ratowanie gospodarek krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których jest m.in. Polska. Według wstępnych obliczeń z tej kwoty Polsce przypadłoby około 60 miliardów euro.

Czy grozi nam bezprawie i niesprawiedliwość?

TEMIDA 1.jpg

Nasz kraj zaczyna pogrążać się coraz bardziej. Obecny rząd nie panuje już nad niczym. Najlepszym przykładem jest sfera porządku publicznego oraz sprawiedliwości. Jeszcze nie opadły emocje po tym, jak mieliśmy okazję oglądać w telewizji relacje z demonstracji protestujących policjantów (!!!), a już po raz kolejny przypominają o sobie przedstawiciele organów sprawiedliwości.

Quo vadis pseudosamorządowcu? - Czy chcemy, by dalej rządzili?

szczesniak.jpg

W "Życiu Warszawy" opisano kolejną aferę. Syn radnej z warszawskiej dzielnicy Targówek otrzyma wkrótce mieszkanie komunalne. Radna będąc członkiem Komisji Mieszkaniowej ukryła przed kolegami z tejże komisji, że wniosek złożył jej syn. Przeprowadziła też wizję lokalną, potwierdzając obecne złe warunki mieszkaniowe syna. W swoim mieszkaniu, bo radna i syn mieszkają razem. Radna reprezentuje w Radzie Gminy - Platformę Obywatelską.

Manipulacja z Niesiołowskim w tle, liderem Partii Obiektywnych inaczej...

Stefan_Niesiolowski.jpg

Sprawę trzeba koniecznie nagłaśniać, więc na forum Trybunalskim poruszam ją jeszcze raz. Zwłaszcza, że nasze kochane Prawdomówne Oszczerczo media w kwestii jawnej manipulacji milczą, jak zaklęte, podczas, gdy jeszcze kilka miesięcy temu w sprawie rzekomej afery grzmiały złowieszczo na pierwszych stronach gazety i internetowych przyklaskiwaczy... ferując wyroki oraz broniąc kłamcy i donosiciela...

Subskrybuj zawartość