Skip to main content

Maciej Dybowski

Gmina Wola Krzysztoporska: Podporucznik Józef Migasiński świętował setne urodziny

portret użytkownika Maciej Dybowski

Taki oto artykuł, znalazłem w sieci na epiotrkow.pl będący materiałem Gminy Wola Krzysztoporska. Załączam go: jest ważny i u nas powinien też być zaprezentowany.

[quote]Setne urodziny świętował 15 lutego 2020 r. podporucznik Józef Migasiński z Woli Krzysztoporskiej, uczestnik walk partyzanckich na Wileńszczyźnie, członek AK, a później żołnierz Wojska Polskiego. Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli panu Józefowi m.in. wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, pracownicy USC, przedstawiciele KRUS i wojewody łódzkiego oraz członkowie rodziny.

Z Kapsztadu do opoczyńskiego muzeum. Ostatni rejs portretu majora Hubala

portret użytkownika Maciej Dybowski

W maju 1985 roku w dziewiczy rejs do Brazylii wypłynął zbudowany w Szczecinie statek do przewozu ładunków masowych o nazwie „Major Hubal”. Po 28 latach zakończył on swoją morską służbę i został pocięty na złom w Indiach. W trakcie ostatniego rejsu tego masowca doszło w Kapsztadzie (RPA) do niezwykłego wydarzenia. Jego namacalne i wielce symboliczne echo dotarło przed paroma miesiącami do… Opoczna. Jest nim oryginalny portret majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, wiszący kiedyś w oficerskim saloniku tego statku.

Próba wciągnięcia Ameryki w służbę żydowskich rasistów i ich wrogiej wobec Polski polityki

portret użytkownika Maciej Dybowski

Poniżej zamieściłem artykuły Panów Mariana Miszalskiego i Stanisława Michalkiewicza, które dokładnie opisują istotę problemu z amerykańskimi ustawami 1226 i 447 , ale czy ktokolwiek z Polaków i polityków w Polsce jest w stanie zrozumieć tak łopatologiczne i proste tłumaczenie? Mam wielkie wątpliwości. Świadczy o tym reakcja polityków tak z rządu, jaki i z opozycji oraz związanych z nimi i współpracującymi mediami.

Symbole historii. Czy wszystkim należy się cześć?

portret użytkownika Maciej Dybowski

Symbole to herby i godła, symbole to barwy i hymny, symbole to barwy i flagi, symbole to pomniki ku czci i chwały ludzi i wydarzeń. Oddając im cześć oddajemy honory naszym dziejom, naszym pradziadom i praojcom, ich pracy, ich czynom i ich walce. Czy wszystkie nadają się do poszanowania?

Nawiązuję do artykułów: "Ziemia Piotrkowska potrzebuje ..." i "Publikacja ma granice ..."

portret użytkownika Maciej Dybowski

i zrozumiałem z nich, że chodzi o budynek przy ulicy Stronczyńskiego.Komu go dać?przyznać? wydzierżawić? sprzedać?

Wydaje mi się, że warto sprawdzić czyją własnością budynek był przed 1945 rokiem i jemu go zwrócić lub jego spadkobiercom.Oczywiści, że nie można tak uczynić bo nie ma ustaw repywatyzacyjnych!!!A przecież Rząd nasz najukochańszy obiecywał te sprawy załatwić! Lecz Polacy, a szczególnie politycy - radni,posłowie i senatorzy potrafią naginać, omijać, obchodzić prawo!

Rozmowa z... Maciej Dybowski rocznik 1960

portret użytkownika Admin
MaciekD.jpg

Wywiad z Monarchistą!

Trybunalscy: Dlaczego jest Pan monarchistą?

Maciej Dybowski:

Monarchia wprowadza ład w państwie oraz poszanowanie prawa. Muszę zaznaczyć, że jestem zwolennikiem monarchii absolutnej, a nie zdeprawowanej obecnej monarchii konstytucyjnej lub parlamentarnej. Władca ma stanowić prawo i egzekwować je oraz być najwyższym sędzią. Suwerenem musi być władca - cesarz, król lub książę . Władca odpowiada za swoje państwo jedynie przed Bogiem i historią.

Trybunalscy: A co w sytuacji kiedy władca jest głupi i nieporadny?

Traktat Lizboński podpisany wbrew krwi naszych Bohaterów! ·

portret użytkownika Maciej Dybowski
danielakm.jpg

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Korzeniowskiego miałem możliwość przeczytać książkę autorstwa Józefa Wodzińskiego p t. ,, Ludwik Danielak – Legenda tej ziemi ‘’. Książkę wydano w Bełchatowie przez Związek Strzelecki ,,STRZELEC”, w serii wydawniczej Bełchatowska Biblioteka Historyczna. Jest to krótko opisana walka Ludwika Danielaka i Konspiracyjnego Wojska Polskiego z komunistami, organizacjami i urzędami komunistycznymi narzucanymi siłą przez Rosję Sowiecką. Za walkę tę zapłacił najwyższą cenę – cenę swojego życia! I co teraz się dzieje ?

Lodowisko w piotrkowskim parku

portret użytkownika Maciej Dybowski

Milton Friedman, laureat Nagrody Nobla z ekonomii, sformułował zasadę: cztery sposoby
wydawania pieniędzy.

Było Święto Niepodległości!!!

portret użytkownika Maciej Dybowski

W dniu 11.11.2007r porucznik z Brygady Specjalnej z Tomaszowa Mazowieckiego odczytywał apel poległych m.in. wymienił bohaterów. Bardzo dobrze wymienił Panów: Piłsudskiego, Daszyńskiego (wielkich socjalistów), Korfantego, Witosa, Hallera (generała Błękitnej Armii), Paderewskiego (bardzo utalentowanego muzyka i polityka) ale nie wyczytał Dmowskiego Romana. Czyżby narodowiec, który na arenie międzypaństwowej położył fundamenty PAŃSTWA POLSKIEGO nie był założycielem naszego suwerennego państwa? SKANDAL! WIELKI SKANDAL!

Subskrybuj zawartość