Skip to main content

Pasternik

Historia, której nie ma

portret użytkownika pasternik

Od lat ja Witold Kowalczyk jestem podgryzany u nas służy tutaj Piotr Korzeniowski; takie głupawe wrzutki nieznanych intencji i autora. Chyba jednak sprawa się wyjaśnia; liczę, że na naszych łamach.

Ale nie o tym.

Nie wierzę w to, że ktoś otrzymał w latach osiemdziesiątych (1984-1988) ulotkę sygnowaną "Pasternik" i ją zachował. Jeśli tak jest i ten ktoś tutaj trafi proszę o jej skopiowanie dla mnie.

witold k

19 października 2023

Czy Herod Aleksander zdoła zabić Nazarejczyka?

portret użytkownika pasternik

z naszego archiwum

Czym nie zakończy się konwencja PiS? Pasternik uchyla rąbka tajemnicy

portret użytkownika pasternik
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Tutaj mamy przekaz (...).
Podpowiem co należałoby zrobić (a zrobione nie będzie) po to aby Polska Polacy mogli rozpocząć swoje zmartwychwstanie na miarę współczesnych.
Należałoby przeprosić za polityczną naiwność, która była formą (gruba kreska) zasłonięcia trzeźwego osądu sytuacji na rzecz perspektywy widocznego awansu poprzez prawdopodobne zdobycze państwowych żołdów i możliwości.

Blisko, coraz bliżej

portret użytkownika pasternik
polska-flaga-stare.jpg

Blisko? coraz bliżej – tak zapytam w imieniu Pasterników, Drzymałów, Stefczyków, Pileckich czy Kowalskich, Nowaków…

Dość wygodną - w kraju (upadek po magdalnekowego układu), i Europie (zerwanie lichwiarskich kagańców przez Greków jako jaskółkę nowego otwarcia) sytuację - potrafimy dobrze wykorzystać?

Ile żyją u Cubałów?

portret użytkownika pasternik
mamipulacja.jpg

U Kowalczyków ca 75 lat. Kilka zdań o oryginalnej manipulacji, jaka dokonuje się na naszych oczach. -Do sztambucha wszystkim tym, którzy Okrzy pomagali, pomagają i na pożytecznych wychodzą. Tych naiwnych z przed lat i tych z dnia dzisiejszego medialnego.

portret użytkownika pasternik

Lokalna "Magdalenka" w 22 lata po...

konspira.jpg

Jaka jest odpowiedź na pytanie o potrzebę powrotu do konspiracji... do czasu kiedy trzeba było pisać pod pseudonimem. Odprawić Mszę św. w obawie przed represjami. W prywatnych mieszkaniach przedstawiać nowe trendy w kulturze. Podejmować podziemną działalność wydawniczą. Oddawać własny czas, pieniądze, czy osobiste kariery... Działać poza oficjalnym obiegiem. Obiegiem pełnym blichtru i koteryjnych rozgrywek na szczycie...

Poświąteczna refleksja nad pojęciem Neutralność światopoglądowa

portret użytkownika pasternik

Neutralność światopoglądowa.

Polska droga do wolności

portret użytkownika pasternik

Sierpień to sam środek wakacji. Lekko, łatwo i przyjemnie - tym, z miasta, którzy właśnie na urlopie. Ciężko i trudno - tym ze wsi, którzy właśnie odbierają matce ziemi jej płody. Rzepak, w te wakacje, skup żywca czy kilka upadłych już całkiem, rodzimych gałęzi przemysłu np. cementowy, elektroniczny, ciężki jednak skłaniają do refleksji. Każą zapytać co dalej.

Priorytety

portret użytkownika pasternik

Wielka radość w domu Gucia, Gucio gumę ma do żucia. Babcia zjadła gumę Gucia, Gucio g...o ma do żucia. Niestety drogi czytelniku. Tak skwituję radość lokalnej wierchuszki z powodu oddania przecisków pod torami kolejowymi, przy nowo otwartej Al. Józefa Piłsudskiego. Należy uznać, że około pięcioletnie starania zakończyły się oddaniem do użytku nowej jezdni łączącej Al. Generała Sikorskiego z Al. Mikołaja Kopernika.

Subskrybuj zawartość