Skip to main content

Relacja ze spotkania KO „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015”

Pilecki.jpg

Niniejszym informuję, że kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015” odbyło się zgodnie z planem. Frekwencja może nie tak wysoka jak się organizatorzy spodziewali, ale… mamy przecież portal www.marsz.trybunalscy.pl i jego grupy robocze, więc wiele dzieje się za pośrednictwem właśnie tej witryny.

Zebrani zgodnie potwierdzili przygotowania do realizacji wcześniej zaplanowanych wydarzeń, poświęconych pamięci Pułkownika Witolda Pileckiego. Wątpliwość budzi tylko organizacja koncertu czy koncertów, która spoczywała na członkach Klubu Gazety Polskiej, bowiem nikt z tej grupy nie dotarł na spotkanie, stąd i wiedzy w tym zakresie brak.

Poza tym zrodził się pomysł poszerzenia czy wydłużenia w czasie cyklu uroczystości „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015” , a co za tym idzie - nie ograniczania tych wydarzeń ramami czasowymi. Na uwagę zasługuje fakt, że Rotmistrz urodził się 13 maja i być może uda się połączyć jego osobę z comiesięcznymi nabożeństwami w intencji Ojczyzny, tej dużej i tej małej, w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Wtedy także można by było rozstrzygnąć konkurs plastyczny, organizowany w szkołach na terenie miasta i powiatu... A może jeszcze urządzić wystawę? O tych sprawach trzeba jednak rozmawiać z gospodarzem miejsca o. Superiorem.

Na uwagę zasługuje fakt poszerzania się grona czcicieli Rotmistrza Pileckiego na naszym terenie. Dziś obecność swoją zaznaczyli radni Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Być może na następne spotkanie dotrą inni – wszak zaproszenie do udziału w pracach Komitetu Organizacyjnego otrzymują na każdej sesji RM.

Kończąc zdecydowano, że na tym etapie prace przenoszą się do grupy roboczej portalu marsz.trybunalscy.pl, natomiast kolejne spotkanie „w realu” odbędzie się po świętach Wielkanocnych, o czym zapewne napisze Moderator marszu i organizator akcji „wielu w jednym celu – Witold Kowalczyk”.

Z poważaniem
Wiesława Olejnik

26 marca 2015

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak