Skip to main content
Pilecki.jpg

W imieniu Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości a także radnych PIS potwierdzam udział i aktywność do pracy w komitecie organizacyjnym cyklu wydarzeń „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015”.

Zgodnie z ustaleniami z odbytych zebrań , w tym z ostatniego spotkania roboczego, PiS zajmie się organizacją i przeprowadzeniem konkursów plastycznych i multimedialnych w szkołach podstawowych i gimnazjach naszego miasta jak również powiatu piotrkowskiego. Sprawozdanie z działań dotyczących ww. konkursów przedstawię w najbliższym czasie. Rozmowy trwają. Inne zrzeszone wokół naszego Bohatera grupy – mają równie ważne zadania – organizację wystaw, prelekcji, koncertów, nabożeństw. Wszystkie założone wcześniej cele powinny być, niezależnie od trudności, na bieżąco realizowane.

Jednocześnie informuję, że nie wyobrażam sobie marszu i całej otoczki z nim związanej bez udziału i przewodnictwa pomysłodawcy całej inicjatywy „wielu w jednym celu” – Witolda Kowalczyka. Marsz jest kulminacyjnym punktem obchodów i właśnie na to wydarzenie wszyscy powinniśmy połączyć siły, być, trwać, świadczyć własną osobą. Witek jest w pewien sposób kontynuatorem dzieła rozpoczętego kilka lat wcześniej pod hasłem „Pamiętajmy o Rotmistrzu” i gwarantem odpowiedniego przeprowadzenia tychże uroczystości. Nie pozwólmy, by zniechęcony naszą bierną postawą zrezygnował.

Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, tych już zaangażowanych i tych, którzy dołączą do nas w późniejszym terminie – nie bądźmy wymienionymi w „Liście do Przyjaciół” końmi, z którymi Moderator ma się kopać, albo nie. Nie dajmy powodów, by tak ważna inicjatywa społeczna upadła z niskich pobudek – wybujałej ambicji, chęci zawłaszczania, dominowania. Schowajmy głęboko wzajemne animozje, spróbujmy opanować emocje, weźmy się do rzetelnej pracy na rzecz godnego uczczenia pamięci Rotmistrza Pileckiego.

Z poważaniem

Wiesława Olejnik

18 marca 2015

2.5
Ocena: 2.5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak