Skip to main content

Aleksadra Mielczarek

Czuwanie i Apel Jasnogórski

Czuwanie i Apel Jasnogórski

Mieszkańców Piotrkowa i okolic zapraszamy codziennie do sanktuarium OO. Bernardynów na apel maryjny o godz. 21.00 przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Piotrkowskiej. Po mszy św. wieczornej do apelu kościół pozostaje otwarty dla indywidualnej i cichej modlitwy.

Wykład otwarty Antoniego Macierewicza

Wykład otwarty Antoniego Macierewicza

12 kwietnia 2010 r. w Wyższej Szkole Handlowej im. Króla Stefana Batorego w Piotrkowie Trybunalskim zaplanowano kolejny wykład otwarty. Wygłosił go Poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz. Tematem wykładu miało być „Miejsce Służb specjalnych w systemie politycznym III RP”. Z powodu tragedii narodowej mowa była o osobie Lecha Kaczyńskiego, jego zaangażowaniu w życiu Polski.

Msza św. od posłów i senatorów Ziemi Piotrkowskiej PIS

P1000563.JPG

O godz. 19.00 11.04.2010 r. w klasztorze OO. Bernardynów odbyła się Msza św. od posłów i senatorów Ziemi Piotrkowskiej PIS. Po Eucharystii nastąpiło złożenie wieńców przy pomniku ofiar Katynia.

Rocznica pogrzebu Jana Pawła II

Rocznica pogrzebu Jana Pawła II

W dniu 8.04.2010 r. obchodzono w Piotrkowie rocznicę pogrzebu Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. odbyła się w klasztorze OO. Bernardynów o godz. 19.00. Modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II uświetniła młodzież z Katolickiego LO Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Polsce wraz z Panią Dyrektor Wiesławą Olejnik oraz młodzież wykonująca śpiewy pod kierownictwem Pana Zbigniewa Włodarczyka. Przybyli na tę uroczystość Pan Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak i Pan V-ce prezydent Andrzej Kacperek. Po Mszy św.

Wielkanoc

Wielkanoc

Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan. Gromadzimy się na procesji rezurekcyjnej, która może odbyć się już w nocy a najczęściej w godzinach rannych. Jezus z martwych powstaje z grobu. Alleluja!

Wielka Sobota

Wielki Piątek

Wielki Piątek - jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. Przez cały dzień pościmy na znak zjednoczenia w mękach Jezusa. W tym roku data obchodzenia zrównała się z 5 rocznicą śmierci Jana Pawła II. Przy pomniku spotkały się osoby, których nie trzeba było specjalnie zapraszać. O godz. 21.37 wszyscy wspomnieli o wydarzeniach życia i śmierci papieża Polaka.

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek jest świętem Wieczerzy Pańskiej. Gromadzimy się w kościele by przeżywać tajemnicę Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. W Roku 2009/2010 poświęconym kapłanom pamiętajmy w modlitwach o powołanych do służby Bożej.

Msza św. w intencji Jana Pawła II w 5 rocznicę śmierci

08.04.2010 19:00
08.04.2010 21:37
JPII.2004

Msza św. w intencji Jana Pawła II w 5 rocznicę śmierci 8.04. o godz. 19.00 w klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim oraz modlitwy przy pomniku papieża

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa przy Pomniku Jana Pawła II

Niedziela Palmowa zgromadziła przy Pomniku Jana Pawła II wszystkich, którzy chcieli zobaczyć uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku. Na pół godziny staliśmy się uczestnikami tego wydarzenia, podziwiając stroje, wsłuchując się w liturgię, aż wreszcie do samej procesji z palmami idąc za przebranymi w tych rolach mieszkańcami Piotrkowa. Ten przekaz uświadomić miał, iż rozpoczął się Wielki Tydzień dla każdego chrześcijanina. Czas oczekiwania i przygotowania na Zmartwychwstanie.

Ola

Niedziela Palmowa AD 2010 u Ojców Bernardynów

Subskrybuj zawartość