Skip to main content

Katolickiemu Stowarzyszeniu Energetyków (KSE) do sztambucha

portret użytkownika witold k
logoKSE.jpg

Pod rozwagę XXXVII pielgrzymce energetyków na Jasną Górę - odnosi się do całej polskiej prawicy. Tej koncesjonowanej i tej pogubionej - opozycyjnej.

KSE dlatego, że to jedno z moich dzieci i osobisty przykład pracy u podstaw w energetyce dokładnie w PGE Dystrybucja.

Na co dzień nie wiemy, nie zdajemy sobie sprawy, że np. przedsiębiorstwo PKS rozpadło się a zakłady energetyczne nie rozpadły się; dziś, stanowią ważny element gospodarki - mowa o Polskiej Grupie Energetycznej.

Pomijam trudności z powstawaniem PGE, związkowego niezrozumienia istoty zmiany ustroju, polskiej pozycji w europejskim i światowym rynku. Wszystko to wraz z dojściem do władzy PiS późniejszego “Zjednoczonej Prawicy”(cokolwiek to znaczy) i politycznych w tej sprawie decyzji dało dobry efekt. Mamy tutaj permanentną troskę o pozycję energetyki na rynku krajowym. Mielibyśmy, możemy mieć; problemy z obcym pracodawcą.

Najwyższy już czas w szczególności w atmosferze pielgrzymkowej uzmysłowić sobie źródło naszego sukcesu.

Jest nim ówczesna opozycja obrazowo mówić do Lecha Wałęsy… To oczywisty skrót, ponieważ polityka personalizuje się a to po to aby zasadnicze kierunki politycznego imperializmu umoczyć w personalnych toksycznościach. Przypadek pana LW to oddzielny temat. Wychowany przez p. Geremka, oddzielony od swoich i puszczony do gryzienia tychże.

Do meritum

Działacze polityczni, związkowi, religijni antykomunistyczni przeciwni rozmowom przy późniejszym okrągłym stole wytworzyli, jak to dziś widać, duży poważny ośrodek polskiej myśli politycznej. Obecnie dotarli do administracji III RP i robią dobrą robotę pod IV RP. Jednym z tych dzieł jest PGE.

Jednak.

Nasza sytuacja mogła być dużo lepsza. Państwowe koncerny mogły być prywatnymi - większa gwarancja suwerenności gospodarczej. Państwowe; (ordynacja proporcjonalna) to wystawienie, na tacy, interesom globalnym. Powszechne uwłaszczenie także nie mogło w praktyce zaistnieć… To Gospodarka i różne jej rozumienie - posowiecki oligarchizm i socjalna mentalność homosowietikusa... Kultura i religia. Zepchnięta do narożnika z powodów politycznych by nie powiedzieć partyjnych asekuracji.

Dominująca w powszechnym przekazie ideologia mogła wygrać z tego względu, że nasza zeszła do współczesnych katakumb. Nie korzystała pierwsza (a powinna) nie korzysta do dziś, w tym powszechnym tego rozumieniu, ze współczesnych form przekazu. Interaktywnych form; jako jedyną formę wypełniającą naszą narodową przypadłość - wszechmądrości. Luka tak powstała to dar do wykorzystania przez współczesne ideologie.

Nasza została zhandlowana w “Magdalence” a życie nie znosi próżni. Powstały i u nas koterie; drobni opróżniacze rondelka, dla których trwanie na pozycjach jest najważniejsze.

O zaniedbaniach KSE nie wspomnę… jest jednak dobrym przykładem.

witold k - pierwszy w kraju przewodniczący KZ NSZZ “S” w Energetyce 14.I.1989. Grupa Robocza Komisji Krajowej NSZZ”S” DLP, NAZARET ect

20 sierpnia 2022

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak