Skip to main content

38. Pielgrzymka Energetyków raz jeszcze

portret użytkownika witold k
Ryszard-Lopacinski-2.jpg

Staram się systematycznie od zawsze (internet), od pierwszej strony internetowej 2002 wspolnota-nazaret.pl, kowalczyka.info.pl dotykać pokazywać fenomen sierpnia 80'. Mowa o DLP i odrodzonych Cechach; Cechach w fabrykach - o duszpasterstwie zawodowym.

Można do tego sięgnąć jest dużo...

Tym razem chcę wykazać te 38 lat pracy świeckich; to wolontariacka praca wedle przyrodzonych, nabytych, wykszatłconych; przymiotów, talentów, kompetencji.

Pielgrzymka to nie tylko świadomy trud, oddanie swego czasu dla wspólnoty. Także uczta intelektualna zaprawiona wykładem, wykładami, naukami - z historii, polityki, nadziei. Że przywołam, z 38 pielgrzymki, wykład pana dra (mojego szefa z PUNCS) Marka Oktabę o historii Europy - dziele i spuścizny Patronów Europy.

Powieszony tutaj ryngraf to forma pokazania przez KSE w osobie przewodniczącego rady Krajowej KSE naszego kolegi z PT pana Ryszarda Łopacińskiego. Ryszard został wyróżniony wskazany stosownym pismem i ryngrafem przed krajową pielgrzymkową społecznością. Cholerze się należało...

Z Ryszardem troszczyliśmy się o przyszłość energetyki zanim jeszcze za p. Kiszczakiem "opozycja demokratyczna" pomyślała. Nim przyjechał pan Soros et consortes. Ten piotrkowski lider OAZy zgarnięty przeze mnie do okolic mojej pracy, ze mną, robił i robi (beze mnie) dobre rzeczy. W oczekiwaniu ca 20 letnim na kolejny odważny krok (i) ze strony Ryszarda ma i będzie miał u mnie wsparcie. Jak pisałem; jest temat, praca, w której Ryszard jest niezastąpiony. Dziękujmy Mu za to.

witold k

23 sierpnia 2023

5
Ocena: 5 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak