Skip to main content

Jan Książek

Spotkanie opłatkowe "Prawicy Razem"

logo_pr.jpg

Tradycyjne spotkanie opłatkowe środowisk prawicowych zorganizowane przez Stowarzyszenie Prawica Razem odbyło się 21 stycznia br. u OO. Bernardynów. Honorowym gościem spotkania był Jego Ekscelencja Ks. Biskup Adam Lepa. Wśród gości zaproszonych przez Prezydenta Krzysztofa Chojniaka byli także: Ks. Dziekan Stanisław Socha, Ks. Wicedziekan Roman Czermański, Ks. Arkadiusz Lechowski, Gwardian OO. Bernardynów, O. Dawid Postawa oraz Brat Szkolny, przedstawiciele lokalnych organów samorządowych
i partii politycznych.

Wystawa „Pory roku w malarstwie”

JM_12

W niedzielę 8 marca w „Herbaciarni u Panien” Dominikanek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Józefy Haliny Maciołek zatytułowanej: „Pory roku w malarstwie”. Otwarcia dokonał rektor Kościoła Panien Dominikanek ks. Ireneusz Bochyński, który przedstawił także sylwetkę Twórczyni. Pani Józefa jest absolwentką II Studium Nauczycielskiego w Łodzi – kierunek Rysunek i Prace Ręczne a także Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem

We wtorek 28. października w sali Wydziału Filologiczno - Historycznego Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego, Filia w Piotrkowie Trybunalskim, odbyło się spotkanie posła Antoniego Macierewicza z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. W imieniu piotrkowskiego PiS oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (inicjatorów spotkania), przybyłego gościa oraz wszystkich zebranych powitał pan Piotr Masiarek.

„Nasze spotkanie – zaczął pan Poseł – odbywa się w godzinę po zakończeniu Rady Gabinetowej u Prezydenta RP. Dwa tematy dominowały na wspomnianej Radzie:

17 września u OO. Bernardynów

Na prośbę posła na Sejm RP pana Macierewicza, 17 września br. u OO. Bernardynów o godz. 17.00 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. W Mszy św. uczestniczyli między innymi: poseł Antoni Macierewicz, prezydenci Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i Andrzej Kacperek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Masiarek, przedstawiciele ugrupowań politycznych i społecznych, poczty sztandarowe.

Radio Maryja i TV Trwam u OO. Jezuitów

W poniedziałek 17.III. br. u OO. Jezuitów gościło Radio Maryja i TV Trwam. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18°° od powitania wygłoszonego przez jezuitę

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Jak w każdy poniedziałek miesiąca, tak i tym razem, spotkanie członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego zaczęło się od wspólnej Mszy św. odprawianej w intencji członków Stowarzyszenia. W czasie celebracji obecni w kościele włączali się czynnie we wspólne modlitwy za wszystkich członków Stowarzyszenia, a szczególnie w intencji tych osób, które w danym miesiącu obchodzą imieniny, a także za zmarłych.

Uroczystości opłatkowe u oo. Bernardynów

Tradycyjny opłatek Prawicy Razem miał miejsce w klasztorze oo. Bernardynów we wtorek 22 stycznia br.

Spotkanie opłatkowe w biurze poselskim

Na sobotę 19 stycznia br. poseł Antoni Macierewicz zaprosił do swojego biura poselskiego przy ul. Słowackiego 9 członków Prawa i Sprawiedliwości, przedstawicieli władz miasta i powiatu, duchowieństwa i osoby zasłużone w kampanii wyborczej

Szopka bożonarodzeniowa u Bernardynów

Już tylko do święta Trzech Króli w niedzielę 6 stycznia można oglądać szopkę na dziedzińcu klasztoru oo. Bernardynów. Jest to szopka niezwykła, bo stworzona na wzór ludowy z udziałem żywych zwierząt. Taka szopka, w której występują także zwierzęta przygotowana jest u Bernardynów po raz szósty. Postaciom Matki Bożej i św. Józefa

Koncert kolęd u Jezuitów

W piątek, 28 grudnia br. w kościele rektoralnym oo. Jezuitów odbył się koncert zatytułowany: „Piotrkowski Wieczór Jedności”. Na wstępie, wszystkich słuchaczy gorąco powitał superior oo. Jezuitów O. Andrzej Lemiesz.
Wystąpiły: Piotrkowski Chór Gospel „Metanowa – Pokolenie JPII” wraz z sekcją instrumentalną, a także Piotrkowska Orkiestra Kameralna oraz Tomasz Bogusławski (saksofon) i Marcin Riege (instrumenty klawiszowe).

Subskrybuj zawartość