Skip to main content

Kto skomentuje powyborczą rzeczywistość

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Kto skomentuje powyborczą (eurowybory 2014) rzeczywistość? Czy aby nie wybiła ostania chwila. Zdaje się trzeba by rozgonić kierownictwo PiS. PiS polityczną łobuzerką zlikwidował swoich podejrzanych o konkurencję, a teraz sam zostanie zlikwidowany. Konstytucja, prawo wyborcze (Magdalenka) blokuje szansę na odrodzenie.

Starczy determinacji, aby zrobić to, czego ja oczekiwałem po katastrofie smoleńskiej? Oczekiwałem, że p. Jarosław zaprosi wszystkich liderów prawicy i każe spośród nich wybrać kandydata na Prezydenta RP - siebie też stawiając do dyspozycji. Teraz należy wszystkich sponiewieranych przeprosić (powołać nową partię, bądź oddać kierownictwo), bo jak nie, to zrobi to PO (UE chętnie taki ruch PO zasponsoruje, a i Putin się dorzuci).

Sto razy o tym pisałem. Potrzebujemy narodowego ruchu, który przeprowadzi podstawowe zmiany ustrojowe i rozwiąże się. Wstępnie rozgarnięci nie potrzebują 500 zł do pensji tylko zmniejszenia o 500 zł podatków. Potrzebują uznania ich prawa wyboru i proszenia o publiczną daninę... Lokalne watażki na potęgę: remontując, budując założyły weksle na miasta i wsie.

Następny rekord padł. Kto wybory wygrał? Jak zawsze. Ci, którzy na wybory nie poszli. Ca 75% uprawnionych do głosowania.

witold k

27 maja 2014

4.666665
Ocena: 4.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Ciamciaramcia ten nasz PiS i taki humorzasty, nadąsany ....

portret użytkownika Stanisław

Nieudolny, z minimalistycznymi ambicjami swych etatowych działaczy. Nie mają już energii jaką wykazuje ich elektorat patriotyczny. Przykro patrzeć jak marnotrawiona jest energia dołów i ich poświęcenie. Panie Witku, ma Pan rację, jeśli nie zjednoczy się środowiska przeciwnego postkomunie, to odbijanie się od własnych ścian trwać będzie nadal, ze stratą dla nas wszystkich a zwłaszcza Polski.

KIlka uwag

portret użytkownika witold k

Ciamsiaramcja to także reszta tzw. klasy politycznej. Główny podział: PiS ścigający konfidencję i złodziei i PO ochoczo korzystającej z owych, jest prawdziwy. Jednak to jest tło. Obraz zasadniczy medialny (nie dementują) jest zadymiony ze szkodą dla PiS. PiS zamykając się w niszy pozwolił na nieprawdopodobną niechęć do siebie. Zjawiska dotąd nie znałem. Nie wiedziałem, że PiS wywołuje dziką nienawiść. Uwaga: nielogiczną interpersonalną. Jest swego rodzaju wyrzutem sumienia. "Dobrze, że ścigają bezpiekę i cwaniaków... znaczy mnie a to nie dobrze" tak obrazowo rzecz ujmę. Sprawa ustroju kapitalistycznego - jedynego, sensownego leży i nikt nie mówi dlaczego. Budżetowe (...) wykorzystując prawem nakazane rozdawnictwo robią z siebie darczyńców a ofiary mediów uznają ich jako sowich dobrodziei.

Nie ma już hasła jakie głosiłem, że każdy wstępnie rozgarnięty powinien promować "pisomanię". Jednak coś w zastaw trzeba podać. Myślę, że odrodzony nowy jakiś pis - polityczną formację z autorytetem pisu.

Autorytet PiS - politycznego łobuza przypomnę - jest potrzebny jako ciągłość drogi do wolności. Chyba liderzy źle robili odchodząc z PiS. Chyba PiS powinien uznać swoje błędy jako pole do porozumiewania, bez którego zjedzą PiS czyli hegemona, który rozsiadł się na polskim (w sposób naturalny(2005)a dziś jest tam prawem kaduka) żywiole. Nie ma czasu na nowego... Wiele jest tu problemów, trudności... Owszem dobrą drogą byłoby samorozwiązanie się PiS. TO jednak, moim zdaniem, nie nastąpi choćby ze względu na warunki finansowania partii. Na lokalnym podwórku. Jeśli PiS potrafi przestawić propozycje do Samorządu, zdrową oryginalną może ubogacić polityczna propozycje dla piotrkowian. A i znamienici Piotrkowianie mogliby się przemóc i taki pomysł poprzeć. Nasz portal stawia się tutaj do dyspozycji.

Najważniejsze. Stosunek do PiS jak niegdyś i po dziś dzień do komunizmu jest ważnym elementem budowania naszej tożsamości. Zawłaszczanie pisowskiej nadziei przez liderów partii to takie samo oszołomstwo jak zawłaszczane znaku graficznego Solidarności przez szefów związku zawodowego. Już kilkakrotnie zwracano mi uwagę na dopinanie tego znaku pod moje teksty. Ne rozumieją (prywatna niechęć), że robię to tylko w przypadku tematów spraw politycznych znaczenia zasadniczego. Komu odmawiają znaku. Osobie ze statusem poszkodowanego, inwigilowanego najwyżej postawionym poziomem. SOR-em.

Czyli... mamy robić swoje. Nie pod stołem a publicznie. Zwłaszcza tam gdzie używane są pieniądze publiczne. Przy przetargach i podwykonawczych fakturach. Eliminowanie każdego choćby tylko podejrzanego o cechy korumpowania czy wykorzystującego funkcję publiczną do celów prywatnych.

Na takie wnioski PiS

portret użytkownika Stanisław

będzie potrzebował zapewne więcej czasu i oby takie myślenie, zaowocowało choć na naszym piotrkowskim podwórku, jeszcze przed wyborami lokalnymi. Mam nadzieję, że Pański autorytet, tego portalu oraz wszystkich ludzi podobnie myślących, stanie się twórczym i owocnym fermentem z korzyścią dla piotrkowian. Czego Panu, sobie i wszystkim piotrkowianom serdecznie życzę.

Komentarz ten

portret użytkownika witold k
cytuję Stanisław

będzie potrzebował zapewne więcej czasu i oby takie myślenie, zaowocowało choć na naszym piotrkowskim podwórku, jeszcze przed wyborami lokalnymi. Mam nadzieję, że Pański autorytet, tego portalu oraz wszystkich ludzi podobnie myślących, stanie się twórczym i owocnym fermentem z korzyścią dla piotrkowian. Czego Panu, sobie i wszystkim piotrkowianom serdecznie życzę.

Komentarz ten jest, swego rodzaju, apelem do sumienia wielu... Odwagi - moi mili parafinie - odwagi. Wszyscy tu zaglądają większość dobrze życzy, jednak z za węgła... pierwszeństwo tu mają w różny sposób wyróżnieni np. ludzie kultury - ostatnia sprawa.

Piotrkowską rzeczywistość można zmienić. Trzeba rozmawiać: publicznie nie pokątnie (przepraszam w gabinetach... tajnych naradach). Czas przed kampanią to dobry czas. Art. choć nie dotyczy Samorządu i jego biegnącej kampanii dołączam do stosownego tagu, ponieważ komentarze są ewidentnie piotrkowskie - przedwyborcze.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.