Skip to main content

Wipler odchodzi z PiS

portret użytkownika witold k

Koniecznie należy się zatrzymać nad tym politycznym wydarzeniem, jakim jest wyjście z PiS pana Wiplera. Portale związane z PiS czym prędzej zakomunikowały, że powstaje kolejny PJN - czytaj kolejna rozbijacka próba zaszkodzenia Polsce.

Wipler – ruch klubów konserwatywnych - to oryginalny przykład realizowania polityki konserwatywnej i kapitalistycznej w ramach PiS. Abstrahuję od tego, co przyniesie polskiej polityce to wyjście z PiS. Zgniotą, stłamszą, a może z Klubu Konserwatywnego zrobią polityczną siłę, która więcej zrobi niż dotychczasowe próby. To niestety jest mniej ważne. Ważne jest to, że nie ma społecznego pozwolenia na zmiany.

Jeśli zerknąć w tył od projektów podziemnej Solidarności zakładającej Kasy Chorych, Bony Edukacyjne, (które miały być etapem na drodze do pełnej wolności) przez późniejszego Wilczka czy UPR, PO i kolejne odejścia z PiS, zobaczymy totalną zmowę milczenia. Zobaczymy też rwetes i niszczenie w zarodku pomysłów odkomuszających prawo i codzienny obrządek. Przypomnę tu: UPR i jej liderów wskazywano jako nie do końca poważnych ludzi. Zakończę, że dobrze zapowiadająca się PO, po zdobyciu władzy zamiotła wszystkie swoje projekty wolnorynkowe, np. podatek liniowy, z ordynacją większościową łącznie. Nasz prawicowy (lokalny) portal także pokazuje niższość działania, myślenia prokapitalistycznego. Pomysł „Karty Miejskiej” nigdy nie doczekał się zainteresowania ze strony radnych czy urzędników politycznych.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego po dojściu do władzy odpuszcza się konieczne reformy ustrojowe? Skąd przyzwolenie na permanentne opróżnianie lokalnego rondelka? Powodów jest wiele, jednak najważniejsze wskazać należy.

Tak więc:

 • Zadłużenie Państwa. Przypomnę tu, że to majstersztyk zaprojektowany w Klubie Krzywego Koła i realizowany przez Komandosów, Korowców, ROAD-owców, przy użyciu pożytecznych idiotów wtedy nazywanych BMW. Postacie-symbole: Edward Gierek i Lech Wałęsa. Pierwszorzędna polityka zadłużania i płatności z tego wynikających.
 • Polska przedsiębiorczość jako zagrożenie dla układających się w Magdalence. Zwolnienia podatkowe dla zaufanych wskazanych przez Kiszczaka i Geremka. Koncesje i kontrole...
 • Silna, tępa siła związkowców blokująca jakąkolwiek szansę, a wynikająca z braku zaufania do partyjnych i politycznych gremiów.
 • Na dole. Cóż byłoby warte życie na samorządowym żołdzie lokalnych koterii, gdyby nie możliwość dzielenia i rządzenia pieniędzmi podatnika.

  Jednostki, które służą sprawie polskiej są podzielone, rozrabiane, a ich samowolne wchodzenie w sfery niszowe spełnia oczekiwania wskazanych niezainteresowanych zmianami. Nie ma społecznego przyzwolenia, bo taki jest niezmienny program utrzymywania nas w obecnej kondycji i sytuacji.

  Ps. Nie wspomnę, że lokalny Klub Konserwatywny to kolejna forma bałamucenia motłochu - na razie studenckiego... budowanie "elity" do przejęcia żołdów.

  witold k

  3 czerwca 2013

 • 3.2
  Ocena: 3.2 (5 głosów)
  Twoja ocena: Brak