Skip to main content

Z okazji 60. rocznicy śmierci Roberta Schumana

portret użytkownika IMS.PT

Z listu Dyrektora PUNCS

Quote:

Szanowni Absolwenci pierwszej edycji Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

Jeżeli ktoś z Państwa przebywa lub za parę dni będzie się przemieszczać po południowej Polsce, tego serdecznie zapraszam na konferencję z okazji 60. rocznicy śmierci Roberta Schumana, organizowaną w piątek 2 września 2022 w Bielsku-Białej przez absolwenta PUNCS, pana Jacka Umela. W załączeniu plan tej konferencji, a także informacja o wystawie na temat Roberta Schumana, która już trwa w Bielsku-Białej i kończy się w tych dniach. Wśród prelegentów będzie przewodniczący naszej Rady Programowej, prof. Zbigniew Krysiak. Kto by chciał wykorzystać tę okazję na spotkanie oraz udział w dyskusji, będzie miał po temu dobrą okazję. We wszelkich sprawach organizacyjnych proszę się kontaktować z samym Jackiem Umelem, tel. 692 223 986, jacek.umel@gmail.com Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego.

Jak o tym świadczy postawa Wojewody Śląskiego, nasze działania spotykają się z pozytywnym odzewem ze strony wielu osób odpowiedzialnych za administrację, edukację, przedsiębiorczość, pomoc społeczną, kulturę oraz inne ważne sfery funkcjonowania państwa. Staramy się jak najlepiej służyć sprawie powrotu do idei założycielskich Unii Europejskiej, opartych na fundamencie wartości chrześcijańskich. Prowadzimy starania, aby w ten sposób uratować proces integracji kontynentu, zagrożony przez to, co Jan Paweł II nazywał „cywilizacją śmierci”.

Drodzy Absolwenci, animatorzy myśli chrześcijańsko-społecznej! Każdy z Państwa może na swoim terenie być organizatorem podobnej konferencji, a w ten sposób przyczynić się do szerzenia wiedzy o wyzwaniach dzisiejszych trudnych czasów, oraz o odpowiedzi na te wyzwania w postaci solidarności oraz miłości społecznej. To nieprawda, że dla świata korzystne by rządził nim „realny” egoizm i chciwość. Tam gdzie takie rządzą, tam gospodarka okazuje się mało skuteczna, rośnie przepaść między najbogatszymi a najbiedniejszymi, zaś w tle rzekomych szkód których by miały doznawać mniejszości seksualne rosyjscy żołdacy gwałcą ukraińskie dziewczynki. Nasze społeczeństwa potrzebują otrzeźwienia i to, szczęśliwie, przychodzi. Okażemy wierność św. Janowi Pawłowi II, gdy się aktywnie zaangażujemy zmieniając nasze otoczenie społeczne; w trakcie zajęć PUNCS wybrzmiało wiele treści, które teraz warto zastosowywać. Przy tym jest sprawą najwyższej wagi, byśmy nie popadli w ponowną atomizacje, lecz utrzymywali ze sobą kontakt, tworząc zręby wartościowego środowiska oraz łącząc rozmaite pożyteczne działania. Potrzebujemy „świętych w garniturach i żakietach” na wzór pozostawiony nam przez Czcigodnego Sługę Bożego Roberta Schumana.

Gorąco dziękuję panu Jackowi Umelowi za zorganizowanie wystawy i konferencji w Bielsku-Białej i serdecznie zachęcam Wszystkich Państwa, aby również u siebie organizować podobne wydarzenia. Działając ze stosownym wyprzedzeniem można zapewnić sobie uczestnictwo prof. Zbigniewa Krysiaka oraz tych naszych wykładowców i ekspertów, których Państwo chcieliby u siebie ujrzeć. Chętnie we wszystkim pomogę. Proszę do mnie telefonować na numer 501 147 924, lub pisać na marek.oktaba@puncs.pl

We wrześniu mamy jeszcze kilka innych atrakcji, w których Państwo możecie wziąć udział. Od 11 do 16 września 2022 odbędzie się autokarowa Podróż Śladami Schumana. Program jej przedstawiony jest na ulotce. Udział w Podróży będzie kosztował 200 euro plus 800 zł. Kwota w euro to opłata za noclegi w hotelu, zaś w złotówkach jest za przejazd autokarem. Wyżywienie na miejscu jest we własnym zakresie. Zgłoszenia należy kierować na adres WyjazdMetz@IMSchuman.com lub telefonicznie na numer 575 990 686.

Osobne wydarzenie, na które wszystkich serdecznie zapraszam, to Forum Młodzieży Trójmorza z Robertem Schumanem 19-23 września 2022 w Krasiczynie na Podkarpaciu. We wszelkich sprawach organizacyjnych Forum proszę kontaktować się z Tomaszem Pysiakiem, tomaszpysiak@wp.pl, tel. 509 467 493.

Przełamując skromność chciałbym również zaprosić na 24 i 25 września 2022 do Polanicy Zdroju, gdzie podczas paneli „Przystanku Niepodległość” będę występować i ja sam, i wspomniany przed chwilą Tomasz Pysiak. Ja będę 24 września o 11:10, zaś Tomek 25 września o 12:30. Rejestracja miejsca hotelowego poprzez portal https://przystanekniepodleglosc.pl/ do 31 sierpnia.

Obok tego prof. Zbigniew Krysiak, jak zawsze, będzie uczestniczył w konferencjach oraz wypowiadał się za pośrednictwem stacji telewizyjnych.

I wreszcie na koniec moja prośba, last but not least, bo to jest wielka prośba i w sprawie, która jest bardzo ważna dla nas wszystkich, organizatorów PUNCS. Od początku października 2022 aż do końca czerwca 2023 uruchamiamy trzecią już edycję PUNCS, i gorąco proszę Wszystkich Państwa o rozpropagowanie we własnym otoczeniu informacji o tym naszym działaniu edukacyjno-formacyjnym. Nadal działamy z zaledwie niewielkim finansowaniem i brak nam funduszy na porządną kampanię medialną, stąd osoby potencjalnie zainteresowane PUNCS mogą się o nas dowiedzieć przede wszystkim za sprawą „propagandy szeptanej”.

Pierwszą edycję ukończyły 84 osoby i wszyscy oceniamy ją jako ogromnie udaną, a do tego zakończoną wieloma bardzo wartościowymi pracami dyplomowymi, zawierającymi pomysły nowych działań społecznych. Potem, z częściowym nałożeniem się na siebie, uruchomiliśmy drugą edycję i na nią zapisało się niewiele osób (...) ogromnie proszę wszystkich Państwa, Drodzy Absolwenci, o wykorzystanie Waszych możliwości, aby rozpropagować informację o naszych działaniach. Jestem przekonany, że istnieje wiele osób które będą naprawdę wdzięczne za umożliwienie im bycia słuchaczami PUNCS, ale, niestety, o nas nie wiedzą.

Wszystkim którzy by chcieli, chętnie dostarczymy wydrukowane ulotki, te same które tu załączam w plikach JPG. Jeżeli ktoś umówi nas w lokalnym radio lub telewizji, bardzo chętnie wystąpimy, przedstawiając informacje o PUNCS. Proszę o to, byście Państwo wykorzystali swe media społecznościowe. Z każdym pomysłem i w każdej sprawie proszę, dzwońcie do mnie. Naprawdę gorąco proszę o Waszą pomoc.

Serdecznie Wszystkich Państwa pozdrawiam – dr Marek Oktaba

28 sierpnia 2022

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak