Skip to main content

Wystawa w 40. rocznicę przejęcia władzy przez Juntę Wojskową

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Byłem w Muzeum. Wystawę obejrzałem. Muzeum i twórcy Wystawy - jej komisarzowi podziękowałem. Pan Paweł Kendra, podobnie do pana Grzegorza Lorka i całego młodzieżowego środowiska lat osiemdziesiątych XX. to oryginalny przykład polskiej sztafety pokoleń.

Paweł - wtedy młodzieniec, a nie ktoś z mojego pokolenia, zrobił wystawę. Wiem o trudnościach ze zrealizowaniem koniecznego pomysłu i jego ostatecznego celu w postaci Wystawy, którą można jeszcze zobaczyć - w naszym muzeum.

Piotrków Trybunalski w tamtym Sierpniowym czasie to rodzaj prowincji a jej pierwszy zryw - obudzenie - w postaci strajku o jedzenie, że tak obrazowo; pokazuje codzienność mentalność… , która zdaje się trwać do dziś i nie jest to powód do pokazywania.

Główna wartość tej Wystawy – wartość, która przebija się do polityki – matki mądrości a w istocie realizuje się jako oddolność Piotrkowian. Mowa o pokazanych wypowiedziach kilku ludzi tamtego czasu, jak i kolportaż, praca wolontariacka, edukacyjna, środowiskowa staje się głównym przekazem i to jest powód do dumy.

witold k

22 stycznia 2022

4.7
Ocena: 4.7 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak