Skip to main content

Repolonizacja kij czort

portret użytkownika witold k
orzel IV RP.png

Trzeba by zatrzymać się nad tym bon motem – politycznym oczekiwaniem, wspomnianym, od, obrazowo wskazując, przejęcia w Polsce administracji przez Zjednoczoną Prawicę. Pokazać zagmatwanie z problemem, który ja porównuję do czasu pierwszego przejmowania Harcerstwa w zaborze pruskim. Wtedy, kiedy okazało się, że młody harcerz w polskim mundurze, ślubując Ojczyźnie - ślubował swojej Ojczyźnie - Prusom dokonano zmiany w ślubowaniu: dołożono słowo: Polsce.

Przypomnę Panią z kupą na głowie; Ukrainkę z żydowskim pochodzeniem, która zaśliniła się swoją polskością. Adama Michnika i wielu innych. W ogóle PRL to byt nie polski w naszym powszechnym rozumieniu. III RP nie inaczej. I tu mamy główny problem. Przez poufne rozmowy z Magdalenki, i medialny szoł, nazwany Okrągłym Stołem, polska racja stanu, to jakiś niezauważany element, ostatecznie pogrzebany Listą Krajową.

Polityczną odpowiedzialność za to powinien wziąć na siebie Jarosław Kaczyński. Późniejsze PC robiło wszystko, aby nie narazić swoich partyjnych planów rzekomego oszukania wszystkich i zdobycia administracji dla Polski, w istocie dla siebie - swojego oszołomstwa para Piłsudskiego.

Obrazowo wskazując, obaj gracze zginęli w niewyjaśnianych okolicznościach: Geremek i Kaczyński. Tu uwaga: nie z ręki polskiej... z jeszcze sowieckich planów na nieposłuszną, 17 republikę – wiano pod Pierestrojkę. Przypomnę: ukraińskie oszołomstwo miało być przekazane III RP w przeciwieństwie do Wilna. To ważne. Małachowski z Geremkiem za tym chodził... Za tym, aby podpalić Polskę na samym jej początku.

Repolonizacja. Co mamy? Mamy koncerny np. niemiecki w energetyce, który jako robiony na państwowym majątku, jest pod pełną kontrolą państwa polskiego. Mamy masowe media, dla niepoznaki nazwane społecznościowymi, w istocie promujące produkcję np. właśnie niemiecką po to, aby następowała konsumpcja właśnie produkcji niemieckiej. Występuje tu obopólna korzyść dla nas mniej korzystna z tego względu, że mogą wyprowadzać zyski do siebie. Jednak trzeba tu uważać. Wprost - to mówią niemieccy politycy: kasa wkładając, zabierają, a my wykonujemy konsumpcję, która jest nieodzownym elementem także dla nas. To, jeśli mówimy o gospodarce podbitego kraju.

A w przestrzeni kulturowej, ideologicznej? Te obszary także są elementem po pierwsze ekspansji po drugie - kapitalizmu. Wymyśla się i podaje konsumentowi zbędne mu potrzeby, ten je przyjmuje i realizuje - napełnia gospodarkę.

Jeszcze. Obecne upaństwawianie gospodarki jest bardzo niebezpieczne z tego względu, że nie mamy ordynacji większościowej. Władza polityczna to marionetki głównych sił globalnych. To po prostu szykowanie majątku państwowego władzy, która (dla przykładu), w tych wyborach o włos została zachowana, ale co z tego, skoro ZP ani myśli o odwołaniu się do obywatela, podatnika. Ma go za mięso armatnie, Tak jak ich kontokurent produkt z PRL występujący pod nickiem III RP. Tu uwaga: ZP nie odcina się od, jak nazywam, bękarta z Magdalenki.

Do meritum

Repolonizacja mediów, bo to jest głównym naszym oczekiwaniem. Tak trzeba to robić i to nie w interesie obecnej administracji. Media światowe to narzędzie masonerii i ich celów. Zupełne zaprzeczenie porządku homo sapiens. To oszołomstwo: diabelskie wersety – przypomnę bon mot użyty przeciwko islamowi i tegoż konsekwencje.

witold k

19 lipca 2020

4.857145
Ocena: 4.9 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak