Skip to main content

U Matki Bożej Pocieszenia w 2019r

portret użytkownika witold k

Matka Boża Pocieszenia (Oblubienica Ducha Świętego) znajduje się na niezliczonej ilości obrazów – ikon. Najstarsza wedle przekazu na naszym terenie jest ta z Pociesznej Górki. Słynąca łaskami i jak wiele niezliczonych miejsc naszej historii, wiary, kultury: stoi na straży katolickiej ortodoksji ponownie dziś zagrożonej, na staży historii narodu i jego kultury, naszej państwowości.

Dziś głos seniora arcybiskupa częstochowskiego tutaj, jak zawsze od wieków, pokazał miejsce katolickiego Kościoła w narodowej wspólnocie. Kaznodzieja wskazał na nasze lokalne korzenie; te od II wojny światowej, przez PRL do dziś, uszanował naszych walczących o wolność ojców. Wskazał potrzebę bycia ludźmi pocieszenia i wyjaśnił, na czym mamy oprzeć nasze nadzieje: na współpracy z Duchem Świętym – na wsłuchiwanie się we własne, ciągle umacniane nauką Kościoła sumienie...

Moje pierwsze fizyczne uczestnictwo we mszy odpustowej na Górce Pocieszenia to kolejny element współpracy z Posłem na Sejm p. Grzegorzem Lorkiem. Zapraszam do współpracy z parlamentarzystami bez oczekiwania na obrywki. Kaznodzieja o tym nie mówił, ale wiemy, że Duch tchnie kędy chce… a drogi Jego jasne i proste.

witold k

9 czerwca 2019

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak