Skip to main content

Artur Wolski

12 października 1943. Zapomniana rocznica

portret użytkownika Admin
epiotrkow_news.PNG

Jeszcze 21 lat temu była to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Świętowali ją przede wszystkim żołnierze Ludowego Wojska Polskiego. Dziś o 12 października 1943 roku praktycznie się nie mówi choć w historii Polski to ważna data. Z kilku względów…

Piotrków. W rocznicę "Cudu"

portret użytkownika Admin

90 lat temu zdarzył się cud. Młode państwo, które walczyło o granice, nagle musiało walczyć również o przetrwanie. Sowiecka Rosja nie miała bowiem zamiaru uzyskać jak najwięcej z polskiego terytorium. Lenin i spółka dążyli do likwidacji Polski, ale także Niemiec, Węgier, Austrii i innych państw. Rewolucja miała stać się ogólnoeuropejską. Na przeszkodzie w realizacji tych celów stanął jednak Józef Piłsudski i naród kraju, który po latach niewoli walczył o niepodległy byt.

Antoni Macierewicz. Kto zacz?

portret użytkownika Admin
macierewicz.jpg

Opozycjonista, poseł, minister, lider partii, szef kontrwywiadu, wreszcie przewodniczący zespołu badającego największą polską tragedią od 1945 roku.

Od 3 lat to również parlamentarzysta, który co jakiś czas pojawia się w Piotrkowie, jest bowiem posłem okręgu nr 10. To polityk, którego jedni mieszają wręcz z błotem, a inni wynoszą pod niebiosa. Kim był i kim jest Antoni Macierewicz?

Prawicowiec czy lewak?

Bez podziału na „my” i „oni”

portret użytkownika Admin
herbPT.svg.png

Ta data jest symbolem narodzin polskiego powojennego samorządu lokalnego. 27 maja 1990 roku - to wtedy w Polsce na mocy ustawy z 8 marca odbyły się całkowicie wolne wybory do władz lokalnych.

Do walki o 52 tysiące mandatów radnych stanęło prawie 150 tysięcy kandydatów. Właśnie minęło 20 lat od tego wydarzenia. Dziś Ci, którzy mają za sobą doświadczenie w radach lub we władzach wykonawczych, mówią jednym głosem: samorząd w Polsce się sprawdził. I zaraz dodają: w Piotrkowie też.

Subskrybuj zawartość