Skip to main content

Sprawa księdza Bochyńskiego?

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Nie! W 2013 roku kilku ignorantów z lokalnych kasiarzy na budżetach wpierw SLD potem PROM uczepili się wyrwanego z kontekstu epizodu (zjawiska) „galerianek”. Ignoranci z półki wyżej rozdmuchali zapisany lokalnie – niemieszczący się w polit. poprawności epizod z dłuższej rozmowy i kapłana usunięto – schowano. Przypomnę, że to czas maksymalnego upokarzania Kościoła katolickiego po tym, jak amerykański episkopat przestał wypłacać haracze pod stołem. Za co? Za nierozdmuchiwanie rozwiniętego do nieprawdziwych wręcz kosmicznych rozmiarów aktywności zboczeńców w sutannach. Fakt. Kościół pierwszy taki przypadek powinien maksymalnie ukarać, a zboka wykastrować. Nie zrobił tego, za to w swej naiwności wypłacił kasę za milczenie, co skrzętnie wykorzystali synowie burzy. Więcej. Nie przeprosił np. księdza Jankowskiego z Gdańska także po tym, jak już nie było wątpliwości, że matka ministranta za pieniądze fałszywie oskarżyła księdza.

Fala zalała i Europę. Tutaj nie wciągnięto błędów z Ameryki, aż do czasu utoczenia kuli śniegowej, która zabiera wszystko, co napotka. Wskazana w linku reakcja – tak subtelna, delikatna, także pokazuje stan zażenowania, wycofania ze względu na brak rzeczowej wiedzy na temat naznaczony, a dotyczący zjawiska, dla którego nie ma i nie będzie przyzwolenia.

Zatrzymuję się nad problemem naznaczania przeciwnika przymiotnikami, wokół których powstała fikcyjna nieprawdziwa otoczka - przymiotniki, rzeczowniki, którym dopisuje się byłe okoliczności, których już nie ma. Na ten przykład Faszyzm. Faszyzm - dziś ma się bardzo dobrze i wszyscy go realizują np. w systemach organizacji pracy (SAP). Nazizm ma się jeszcze lepiej. Obóz koncentracyjny faszystowski do SAP - korporacja. Nazistowski to naprawdę obóz, w którym osadzono ludzi, materiał niepotrzebny Zachodowi i który miał być wywieziony do byłych Demoludów. Mam podawać więcej przykładów? Np. kiedy żołnierz jest terrorystą, a kiedy terrorysta żołnierzem, kiedy biznesmen jest mafiosom, a kiedy mafiosa biznesmenem, czym się różni komisarz od oligarcha…

witold k

Zaufaj słowu... księdza
Oświadczenie kurii w sprawie wywiadu ks. Ireneusza Bochyńskiego

14 listopada 2017

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak